MAESTRO DONATUI KATKUI 75-ERI!

MAESTRO DONATUI KATKUI 75-ERI!

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS

Meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus

Solistas LIUDAS MOCKŪNAS (saksofonas)

Dirigentas DONATAS KATKUS

Programa:

Dmitrij Šostakovič (1906–1975) – Kamerinė simfonija op. 110

Piotr Čaikovskij (1840–1893) – Serenada styginių orkestrui C-dur, op. 48

Osvaldas Balakauskas (1937) – „Polilogas“

Donatas Katkus – puikiai kiekvienam žinomas altininkas, dirigentas, muzikologas, pedagogas, televizijos konkursų žiuri narys. Jis – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Vilniaus styginių kvarteto įsteigėjas, Šv. Kristoforo kamerinio orkestro įkūrėjas, žmogus, neieškantis žodžio kišenėje, ir turintis tvirtą nuomonę. Garbusis Maestro yra parengęs ir skaitęs keturis pedagoginius kursus „Įvadas į muzikos semiotiką“, „Muzikos istorija kitų menų kontekste“, „Muzikos interpretacijos teorija ir visuotinė atlikimo istorija“, „Sąmoningumas muzikos atlikėjo saviruošoje“, parašęs knygas „Lietuvos kvartetas“, „Muzikos atlikimas“, išleista pokalbių su juo knyga „Lietuva išėjo iš mados“. Už nuopelnus Lietuvos kultūrai D. Katkus yra apdovanotas Lietuvos kultūros ir meno premija, Lietuvos Nacionaline kultūros ir meno premija, Gedimino ordino Karininko kryžiumi, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi, Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ bei Lietuvos kompozitorių sąjungos Čiurlionio premija.

P. Čaikovskio Serenada styginių orkestrui parašyta 1880 m. rudenį ir dedikuota violončelininkui Karlui Albrechtui. Pasirinktas žanras būdingas XVIII a. muzikavimo tradicijai, net pats kūrėjas yra pasakęs, kad šį kūrinį įkvėpė Wolfgango Amadeuso Mozarto muzika, o savo forma jis yra tarpinis variantas tarp siuitos ir simfonijos.

D. Šostakovičiaus „Kamerinė simfonija“ – ko gero dažniausiai atliekamas šio kompozitoriaus kūrinys. Originali jo versija – aštuntasis D. Šostakovičiaus styginių kvartetas, vienintelis kompozitoriaus kūrinys, sukurtas jam būnant užsienyje. Gavęs sutikimą iš kompozitoriaus tuometinis Maskvos kamerinio orkestro vadovas Rudolfas Baršajus kvartetą perdarė orkestro sudėčiai ir atliko jį su savo orkestru. Kompozitoriui ši versija patiko ir buvo įtraukta į D. Šostakovičiaus kūrinių sąrašą kaip Op. 110a. Kūrinyje galima išgirsti bemaž dvidešimt cituojamų paties autoriaus temų, o kompozitoriaus garsinė monograma – DSCH motyvas – tarsi kiaurai perskrodžia visą partitūrą.

Osvaldas Balakauskas – vienas iš nedaugelio šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių, ambicingai plėtojančių originalią muzikos komponavimo sistemą. Jo kompozicinei technikai būdingos dvi kryptys: iš vienos pusės technika plėtojama per specifinį serializmą, iš kitos – per naująją diatoniką.

Solo partiją O. Balakausko kūrinyje grosiantis Liudas Mockūnas – saksofonininkas ir kompozitorius, kurio vardas tarsi savaime garantuoja meistrišką atlikimą. Įsigilinęs į garso prigimtį bei obertonų galimybes, jis sukūrė individualų grojimo pučiamaisiais stilių, atsiribojantį nuo stilistinių dogmų, prisodrintą multifoninių technikų, ekspresyvių garsinių iškrovų ir perpūtimų, neįprastų garsinių efektų.Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka po 20 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“ rež. Aidas Giniotis Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras

Vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“ rež. Aidas Giniotis Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras

  • Alytus, Alytaus miesto teatras
  • Lapkričio 4 d., 10:00 val.
  • Trukmė: 50 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
5 d. 0 val. 20 min.
5,52 € 9,20 €
Pirkti
Low Air: FEEL-LINK

Low Air: FEEL-LINK

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Lapkričio 4 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 40 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
6 d. 3 val. 39 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje