Marius von Mayenburg  „KANKINYS“, rež. Oskaras Koršunovas

Marius von Mayenburg „KANKINYS“, rež. Oskaras Koršunovas

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Režisierius – Oskaras Koršunovas

Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Lauryna LIEPAITĖ

Kompozitorius – Gintaras SODEIKA

Šviesų dailininkas – Vilius VILUTIS

Vaidina:

Algirdas DAINAVIČIUS (Direktorius)

Beata TIŠKEVIČ (Biologijos, chemijos, geografijos mokytoja)

Marius REPŠYS (Istorijos, kūno kultūros mokytojas)

Dainius GAVENONIS (Kunigas Dyteris Menradas)

Remigijus BUČIUS (Kunigas Dyteris Menradas)

Kęstutis CICĖNAS (Benjaminas Ziudelis (mokinys))

Nelė SAVIČENKO (Ingė Ziudel (Benjamino motina))

Jolanta DAPKŪNAITĖ (Ingė Ziudel (Benjamino motina))

Laurynas JURGELIS (Georgas Hansenas (mokinys))

Inga ŠEPETKAITĖ (Lidija Vėber (mokinė))

Džiugas SIAURUSAITIS (Istorijos, kūno kultūros mokytojas)

Oskaras Koršunovas:

Mariaus von Mayenburgo pjesėse jaučiu dalykus, apie kuriuos žmonės tarp savęs neišsikalba, jiems dar nerasti žodžiai, tai – labai aktualios temos, kurios lyg ir čia pat, bet dar neprasiveržė. Ir kai teatras pasiūlo žiūrovams tai, kas jiems labai rūpi, bet jų dar nepažinta ir nepatirta, tada atsiranda ir naujas teatro ir žiūrovų suokalbis. Be tokio tikro, jaudinančio kontakto teatras būtų negyvas. Mayenburgo pjesės man yra galimybė žengti tolyn.

Marius von Mayenburgas gimė 1972 m. Miunchene, čia studijavo germanistiką, 1992 metais pervažiavo į Berlyną, kur 1994–1998 Aukštojoje menų mokykloje studijavo dramaturgiją. 1995 m. stažavosi Miuncheno kameriniame teatre „Kammerspiele“. Nuo 1998 m. dirbo „Baracke“ teatre, 1999 m. tapo Berlyno „Schaubühne am Lehniner Platz“ teatro dramaturgu.

Tarptautinio pripažinimo M. von Mayenburgas sulaukė 1997 m., parašęs pjesę „Ugnies veidas“, kuri tais pačiais metais buvo pastatyta įvairiuose Vokietijos teatruose. Už ją buvo apdovanotas Heinricho von Kleisto skatinamąja premija jauniesiems dramaturgams ir Frankfurto autorių fondo premija.

M. von Mayenburgo pjesės išverstos į daugelį kalbų ir statomos visame pasaulyje. Lietuvoje pastatytos pjesės „Ugnies veidas“, „Parazitai“ (abi – Oskaro Koršunovo teatre), „Šaltas vaikas“ (Klaipėdos valstybiniame dramos teatre), „Bjaurusis“ (Nacionaliniame Kauno dramos teatre) ir „Akmuo“ (Lietuvos nacionaliniame dramos teatre).

2012 m. Mayenburgas parašė pjesę „Kankinys“, kurią pats pastatė Berlyno teatre „Schaubühne”. Iš 27 gana trumpų ir konkrečių scenų sudėliota pjesė „Kankinys“ primena kino scenarijų, kuriame vyksta idėjų kova, kurioje svarstoma apie ekstremizmą ir religijos vaidmenį visuomenėje. Aistringai, kartais su humoru, dramaturgas atskleidžia vakarietiškos visuomenės prieštaravimus. Pjesės idėja kilo apmąstant Biblijoje matomus akivaizdžius prieštaravimus: čia kalbama apie meilę artimui, o čia pat – apie baudžiantį kalaviją.

Pjesėje pasakojama apie berniuką Benjaminą, kurį augina vieniša motina. Pradėjęs skaityti Bibliją, moksleivis čia ne tik randa visus atsakymus į jam rūpimus klausimus – šventąjį raštą jis paverčia aplinkinių kankinimo priemone, nes jam atrodo, jog jis vienintelis žino, kas yra gerai, o kas – blogai. Į motinos ir mokytojų pastabas jis atsakinėja žodžiais iš evangelijų, o menkas pastoriaus autoritetas ir silpna ideologinė dvasiškio pozicija tampa nuolatinių ginčų objektu. Benjaminui iššūkį meta jo biologijos mokytoja. Pati pradėjusi gilintis į Bibliją, ji sulaukia žiauraus mokinio keršto...

2013 m. dramaturgas atsisakė vykti į Maskvoje rengiamą šiuolaikinio meno festivalį „Teritorija“, protestuodamas prieš priimtą įstatymą, draudžiantį homoseksualumo propagandą. Tačiau jis davė leidimą režisieriui Kirillui Serebrennikovui adaptuoti pjesę „Kankinys“ Rusijos realijoms, ir 2014 metais spektaklis su pakeistais personažų vardais buvo pastatytas Gogolio centre Maskvoje. Naują personažą, kurio nebuvo originale – stačiatikių kultūros dėstytoją tėvą Vsevolodą – suvaidino aktorius Aleksejus Devotčenko.

Pjesė „Kankinys“ pastatyta ir tebestatoma daugelyje žinomų Europos teatrų.Renginio trukmė: 1 val. 45 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 14 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Daugiau informacijos: www.teatras.lt

Draudžiama įsinešti: Maisto produktų, gėrimų, filmavimo ir fotografavimo kamerų.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje