MES GROJAME UŽ TAIKĄ. „KYJIVO SOLISTAI“ IŠ UKRAINOS

MES GROJAME UŽ TAIKĄ. „KYJIVO SOLISTAI“ IŠ UKRAINOS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Atlikėjai:

NACIONALINIS KAMERINIS ANSAMBLIS „KYJIVO SOLISTAI“ (Ukraina)

Meno vadovas Anatoli Vasylkovskii

 

Programoje:

Nino Rota – Koncertas styginių orkestrui

Oleksandr Shymko – „Seno miško sapnai“

Myroslav Skoryk – „Melodija“

Ukrainiečių liaudies daina „Plaukia antelė“

Felix Mendelssohn Bartholdy – Simfonija styginiams Nr. 10 h-moll

Valentin Silvestrov – „Tyli muzika“

Maksym Berezovskiy – Simfonija Nr. 2 G-dur

 

Ukrainos nacionalinis kamerinis ansamblis „Kyjivo solistai“ („Київські Солісти“) – tai ilgametės iškilaus ukrainiečių smuikininko ir mokytojo Bogodaro Kotorovičiaus (1941–2009) svajonės išsipildymas. Orkestrą sudaro garsūs muzikantai iš visos Ukrainos, dauguma jų yra nacionalinių ir tarptautinių konkursų nugalėtojai, atstovaujantys įkūrėjo tradicijoms. Už išskirtinius pasiekimus reprezentuojant Ukrainos kultūrą pasaulyje orkestras gavo Ukrainos užsienio reikalų ministerijos „Ukrainos kultūros ambasadoriaus pasaulyje“ titulą. Nuo 2017 m. ansamblio meno vadovo pareigas eina Anatolijus Vasilkovskis (Anatoli Vasylkovskii).

Šių metų vasario mėnesį, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, „Kyjivo solistai“ buvo išvykę į gastroles po Europą ir koncertavo Italijoje. Prasidėjo karas ir viskas pasikeitė. Italijos, Šveicarijos, Vokietijos, Skandinavijos ir Baltijos valstybių koncertinės įstaigos bendromis pastangomis pradėjo organizuoti ansamblio koncertinį turą ir rinkti parama Ukrainai. Lietuvos kultūros atašė Skandinavijoje Lianos Ruokytės-Jonsson rūpesčiu ansamblio dešimties koncertų turas Švedijoje ir Norvegijoje prasideda kovo 27 d. koncertu Stokholmo koncertų salėje, kur ketina apsilankyti Jo Didenybės Švedijos karalius ir karalienė, koncerto transliacijos Nacionalinėje Švedijos televizijoje SVT metu bus renkamos aukojamos lėšos, skirtos humanitarinei pagalbai Ukrainos kariuomenei ir civiliams. Balandžio mėnesį ansamblis rengia gastroles Baltijos valstybėse, kurias organizuoja ilgametės bendražygės – koncertų įstaigos Lietuvos nacionalinė filharmonija, „Latvijas koncerti“ ir „Eesti kontsert“.

Balandžio 9 d. ansamblis „Kyjivo solistai“ iš Norvegijos atvyks į Lietuvą – čia Lietuvos nacionalinė filharmonija su partneriais Kauno valstybine filharmonija, Plungės kultūros centru, koncertine įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, Visagino kultūros centru rengia koncertų ciklą, kurio programoje skambės ukrainiečių kompozitorių klasikų ir žymiausių nūdienos kūrėjų Maksymo Berezovskio, Valentino Silvestrovo, Myroslavo Skoryko, Oleksandro Shymko kūriniai, styginių ansambliui aranžuotos ukrainiečių liaudies dainos, vieno žymiausių italų filmų muzikos kompozitoriaus Nino Rota koncertas styginiams ir tuomet 14-mečio jaunuolio, būsimo muzikos genijaus Felixo Mendelssohno Bartholdy 10-oji simfonija. Po pasirodymų Baltijos šalyse „Kyjivo solistai“ vėl grįš į Skandinaviją. Iš viso 2022 m. vasario–gegužės mėn. ansamblio gastrolės Europoje aprėps net dešimtį šalių: Italiją, Šveicariją, Vokietiją, Švediją, Norvegiją, Lietuvą, Latviją, Estiją, Suomiją, Daniją.

„Mes grojame už taiką“, – sako Anatolijus Vasilkovskis. – Sunku išreikšti savo emocijas žodžiais... mūsų šeimos yra Ukrainoje ir su jomis palaikome ryšį kiekvieną dieną; su tėvais, broliais ir seserimis bei giminaičiais. Šiuo metu mūsų darbas yra sunkus, bet mes grojame. Muzika padeda mums šioje situacijoje ir mūsų pareiga yra atstovauti Ukrainos kultūrai.“

Koncerto partneriai: Lietuvos nacionalinė filharmonija, Plungės kultūros centras, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, Visagino kultūros centras.

Ukrainos nacionalinio kamerinio ansamblio „Kyjivo solistai“ gastrolės Lietuvoje:
Balandžio 10 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje
Balandžio 12 d. 19 val. Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“
Balandžio 13 d.  18 val. Plungės kultūros centre
Balandžio 15 d. 18 val. Visagino kultūros centre

Viso renginio metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.Renginio trukmė: 1 val. 45 min., 15 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje