Mes.Istorija muzikoje

Mes.Istorija muzikoje

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Renginys organizuojamas norint įprasminti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus. Pagrindinė renginio mintis - atskleisti jidiš dainos lakštingalos Nechamos Lifšicaitės palikimą - dainuotą repertuarą, kuriuo ji savitai kovojo už savo tautos kalbą ir kultūrą. Tuo tarpu mums Lietuvai, tai didelio šalies muzikinio paveldo pavyzdys, dalis mūsų šalies kultūros istorijos. Tai įprasminant, atvyktsta ypač aukšto lygio šio stiliaus muzikos atlikėjai. Sveta Kundish (Izraelis/Vokietija) - kantorė, ypač vertinamo balso savininkė, Tel Avivo menų universiteto ir Vienos Prayner konservatorijos absolventė , garsiosios litvakės - dainininkės Nechamos Lifšicaitės mokinė - kartu su jaunuoju kūrėju, akordeonininku Patrick Farrell (JAV/Vokietija), kurių duetas žavi Europos ir pasaulio publiką tiek jidiš paveldo, tiek šiuolaikinės kūrybos atlikimu. Svetą ir Lietuvą sieja ypač jautrus santykis, būtent dėl gerbiamos mokytojos Nechamos Lifšicaitės pasakojimų, kurių vedina ji nori prisidėti prie jos atminimo čia Lietuvoje išsaugojimo, atliekant jos repertuaro dainas. Koncerto metu, šio repertuaro pagalba planuojama papasakoti Nechamos istoriją.

 

Šviesti Lietuvos visuomenę apie Lietuvos žydų muzikinės kultūros palikimą taip pat atlikti šiuolaikinius žydų kompozitorių kūrinius, bus pasitelktas ir arsenalas muzikantų iš Lietuvos. Kartu gros jau šeštus metus žydų klezmer muziką atliekantis ir dainas jidiš kalba dainuojantis ansamblis Klezmer Klangen (Vilnius), kurį sudaro lietuvių muzikantų šeima, užsiimanti kultūrine, švietėjiška veikla žydų muzikinės kultūros srityje. Ansamblio smuikininkė Saulė Buikaitė, daugelio tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatė, yra įvertinta ir žydiškos muzikinės kultūros profesionalų kaip "...ypač gerai ir jautriai jaučianti žydišką atlikimo manierą...". Ji nuolat dalyvauja mokslinių renginių muzikiniuose pasirodymuose, kuriuose atlieka žydišką klezmer ir šiuolaikinių kūrėjų profesionaliąją muziką. Renginyje bus ne tik grojama, bet kartu pasakojama muzikos sukūrimo aplinkybės, kas padeda klausytojams ne tik susipažinti su istorija, bet ir įsijausti į ją. Taip patiriant ir šalies istoriją. Juk žydiška muzika nepalieka abejingų, ji "...tarsi suartina žmones..."Atlikėjai:

Sveta Kundish (Vokietija/Izraelis)

Patrick Farrell (Vokietija/JAV)

Saulė Buikaitė (Lietuva)

Klezmer Klangen (Lietuva)

Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: TAIP (iki 6 metų amžiaus).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Menopolis, VšĮ

Daugiau informacijos: Tel.: 868300703.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Rėmėjai

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Vilniaus „Riteriai“ futbolo klubo rungtynės A lygoje: Vilniaus „Riteriai“ - „Kauno Žalgiris“

Vilniaus „Riteriai“ futbolo klubo rungtynės A lygoje: Vilniaus „Riteriai“ - „Kauno Žalgiris“

  • Vilnius, Lietuvos futbolo federacijos stadionas
  • Rugpjūčio 14 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 1 val. 32 min.
1,80 € 3,00 €
Pirkti
Stonkus ir Katleris: #MantaiKurorte

Stonkus ir Katleris: #MantaiKurorte

  • Nida, Nidos Kupolas
  • Rugpjūčio 16 d., 20:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
3 d. 0 val. 4 min.
14,14 € 20,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje