
Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai

Renginys jau įvyko.
Dėmesio! Dėl blogo oro rugsėjo 6 d. renginys atšaukiamas. Bilietus galima grąžinti kasose kuriose buvo pirkti iki rugsėjo 20 d.
Teatralizuota oratorija „Vilniaus kronikos“ pasakoja penkių Gediminaičių dinastijos kartų Vilniaus istoriją nuo sostinės įkūrėju tituluojamo Gedimino iki karalaičio Kazimiero, kurio gyvenimas ir ankstyva mirtis tapo legendiniu krikščioniškojo Vilniaus simboliu. Oratorijoje atgyja iškiliausios Vilniaus istorinės figūros: Lietuvos didieji kunigaikščiai Gediminas, Algirdas, Kęstutis, Vytautas, Lenkijos karalystės ir Lietuvos valdovas Jogaila, jo sosto įpėdinis, jaunesnysis sūnus Kazimieras bei pastarojo sūnus karalaitis Kazimieras, kuriam buvo lemta paveldėti ne žemiškąją, o dangiškąją karūną.
Valdovų galerija nebūtų įsivaizduojama ir be ryškių moterų portretų: Jogailos žmonos Julijonos, Kęstučio – Birutės, Vytauto – Onos ir karaliaus Kazimiero Jogailaičio žmonos, karalių motinos Elžbietos Habsburgaitės.
„Vilniaus kronikų“ pasakojimas prasideda ne taip plačiai žinoma Vilniaus įkūrimo legenda, pasak kurios sostinę kuriančio valdovo pilies pamatai turėję būti sutvirtinti mylimiausio sūnaus ar nekaltos mergelės savanoriška auka. Nuo antrosios kūrinio dalies istorinę Vilniaus atmintį įkūnijantis Kronikininko personažas (aktorius Vladas Bagdonas) vedžios klausytojus po žemiškojo laiko pasaulį: penkios oratorijos dalys skirtos penkioms Vilniuje ilgiau ar trumpiau rezidavusioms Gediminaičių dinastijos kartoms. Paskutinės, septintosios, dalies siužetas vėl nukels anapus laiko ir erdvės – į įsivaizduojamą Dausų pasaulį. Ten, kur išsitrina ribos tarp praeities ir dabarties. Kur pralaužusios visas laiko užtvaras gali prabilti buvusių Vilniaus gyventojų dvasios.
Teatralizuotoje oratorijoje jungiasi įvairūs vokalinės instrumentinės muzikos žanrai, chorinės ir solinės muzikos dermės, folklorinės ir religinės muzikos sąskambiai. Poetinį muzikinį veiksmą koncertinio atlikimo metu papildys aktorių trupė, filmuoti rankų šešėlių teatro intarpai, trimatės vaizdo projekcijos, grafiniai kronikų ir archyvinių dokumentų vaizdai.
Premjera: rugsėjo 5 d.
Renginio globėjas
Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus
Renginį remia Asociacija LATGA
Atlikėjai:
Dalyvauja:
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
Dirigentas Robertas Šervenikas
Valstybinis choras „Vilnius“, vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas
Rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“, vadovas Vytautas V. Landsbergis
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai: Joana Gedmintaitė, Irena Milkevičiūtė, Fausta Savickaitė, Egidijus Dauskurdis, Audrius Rubežius, Dainius Stumbras ir kiti
Skaitovas-kronikininkas – aktorius Vladas Bagdonas
Kompozitorius – Gediminas Rimkus-Rimkevičius
Libreto autorė – Rūta Mėlynė
Tekstų autorės - Rūta Mėlynė, Loreta Čiunkaitė Liutkuvienė
Režisierius – Alvydas Šlepikas
Scenografė – Neringa Baciuškaitė
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.
Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.
Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.
Renginio organizatorius: Meno Kubas, VšĮ.
Daugiau informacijos: NĖRA.
Komentarai