METŲ PREMJERA  – TEATRALIZUOTA ORATORIJA  VILNIAUS KRONIKOS

METŲ PREMJERA – TEATRALIZUOTA ORATORIJA VILNIAUS KRONIKOS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Dėmesio! Dėl blogo oro rugsėjo 6 d. renginys atšaukiamas. Bilietus galima grąžinti kasose kuriose buvo pirkti iki rugsėjo 20 d.

Teatralizuota oratorija „Vilniaus kronikos“ pasakoja penkių Gediminaičių dinastijos kartų Vilniaus istoriją nuo sostinės įkūrėju tituluojamo Gedimino iki karalaičio Kazimiero, kurio gyvenimas ir ankstyva mirtis tapo legendiniu krikščioniškojo Vilniaus simboliu. Oratorijoje atgyja iškiliausios Vilniaus istorinės figūros: Lietuvos didieji kunigaikščiai Gediminas, Algirdas, Kęstutis, Vytautas, Lenkijos karalystės ir Lietuvos valdovas Jogaila, jo sosto įpėdinis, jaunesnysis sūnus Kazimieras bei pastarojo sūnus karalaitis Kazimieras, kuriam buvo lemta paveldėti ne žemiškąją, o dangiškąją karūną.

Valdovų galerija nebūtų įsivaizduojama ir be ryškių moterų portretų: Jogailos žmonos Julijonos, Kęstučio – Birutės, Vytauto – Onos ir karaliaus Kazimiero Jogailaičio žmonos, karalių motinos Elžbietos Habsburgaitės.

„Vilniaus kronikų“ pasakojimas prasideda ne taip plačiai žinoma Vilniaus įkūrimo legenda, pasak kurios sostinę kuriančio valdovo pilies pamatai turėję būti sutvirtinti mylimiausio sūnaus ar nekaltos mergelės savanoriška auka. Nuo antrosios kūrinio dalies istorinę Vilniaus atmintį įkūnijantis Kronikininko personažas (aktorius Vladas Bagdonas) vedžios klausytojus po žemiškojo laiko pasaulį: penkios oratorijos dalys skirtos penkioms Vilniuje ilgiau ar trumpiau rezidavusioms Gediminaičių dinastijos kartoms. Paskutinės, septintosios, dalies siužetas vėl nukels anapus laiko ir erdvės – į įsivaizduojamą Dausų pasaulį. Ten, kur išsitrina ribos tarp praeities ir dabarties. Kur pralaužusios visas laiko užtvaras gali prabilti buvusių Vilniaus gyventojų dvasios.

Teatralizuotoje oratorijoje jungiasi įvairūs vokalinės instrumentinės muzikos žanrai, chorinės ir solinės muzikos dermės, folklorinės ir religinės muzikos sąskambiai. Poetinį muzikinį veiksmą koncertinio atlikimo metu papildys aktorių trupė, filmuoti rankų šešėlių teatro intarpai, trimatės vaizdo projekcijos, grafiniai kronikų ir archyvinių dokumentų vaizdai.

Premjera: rugsėjo 5 d.

Renginio globėjas

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus

Renginį remia Asociacija LATGAAtlikėjai:

Dalyvauja:

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas

Dirigentas Robertas Šervenikas

Valstybinis choras „Vilnius“, vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas

Rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“, vadovas Vytautas V. Landsbergis

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai: Joana Gedmintaitė, Irena Milkevičiūtė, Fausta Savickaitė, Egidijus Dauskurdis, Audrius Rubežius, Dainius Stumbras ir kiti

Skaitovas-kronikininkas – aktorius Vladas Bagdonas

Kompozitorius – Gediminas Rimkus-Rimkevičius

Libreto autorė – Rūta Mėlynė

Tekstų autorės - Rūta Mėlynė, Loreta Čiunkaitė Liutkuvienė

Režisierius – Alvydas Šlepikas

Scenografė – Neringa Baciuškaitė

Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Meno Kubas, VšĮ.

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje