Motinos dienai skirtas orkestro muzikos koncertas

Motinos dienai skirtas orkestro muzikos koncertas

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS

Programa:

B. Smetana – Simfoninių poemų ciklas „Mano tėvynė“

Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas Vilmanto Kaliūno, kviečia į koncertą, skirtą Motinos dienai. Koncerto metu bus atliekamas Bedržicho Smetanos simfoninių poemų ciklas „Mano tėvynė“. Ciklą sudaro šešios dalys, kurios pasakoja skirtingas istorijas apie Čekijos gamtą, Bohemijos regiono ypatingą aurą ir kraštovaizdį, šalies istoriją, tradicijas, mitus ir legendas. Koncerto metu bus atliktos penkios dalys.

Meilę Mamai neretai mes galime sutapatinti su meile savo Tėvynei, jos istorijai, tradicijoms, kultūrai. Tai atsispindi ir B. Smetanos kūrinyje, kurio visose dalyse muzikos kalba sekama istorija apie tai, kokia yra Tėvynės gamta, legendos, jos žmonės, jos istorija, tradicijos, patirti sunkumai ir džiaugsmai. Mes negalime pasirinkti savo Tėvynės, tačiau galime pasirinkti, kaip stipriai ją mylėti, gerbti, saugoti ir puoselėti.

„Mano tėvynė“ (ček. „Má Vlast“) yra vienas iš labiausiai žinomų kūrinių, kurio sukūrimas truko nuo 1874 iki 1879 metų. Tai – šešių simfoninių poemų ciklas. Sukurti jį kompozitorių įkvėpė Bohemijos dvasia, jos istorija ir tradicijos bei kraštovaizdis. Šis laikotarpis B. Smetanai buvo vienas iš sunkiausių. Dėl ligos jis beveik visą laiką jautėsi silpnas ir kentė didelius skausmus. Tačiau, nepaisant fizinio sunkumo, jis užbaigė savo kūrinį, o 1882 m. Prahoje įvyko jo premjera, kurią su didžiuliu entuziazmu teigiamai įvertino žiūrovai ir kritikai.

Pirmoji ciklo dalis – „Vyšehrad“ („Aukšta pilis“). Čia pasigirsta melodija, kuri pasakoja apie Vyšehrado pilį, kuri buvo pirmoji Čekijos karalių būstinė. Žvelgiant iš jos atsiveria Čekijos upė Vltava, per kurią driekiasi didelis tiltas. Antroji dalis taip ir vadinasi – „Vltava“. Vltava – ilgiausia, vien Čekijos teritorija tekanti upė. Trečioji ciklo dalis – „Sárka“. Sarka yra vienos čekų legendos pagrindinės herojės vardas. Ji karė, kuri neteko savo mylimojo, ir yra pasirengusi nubausti tuos, kurie prisidėjo prie jo mirties.

Ketvirtoji dalis pavadinta „Iš Bohemijos miškų ir laukų“. Ši ciklo dalis vaizduoja Bohemijos kraštovaizdį. B. Smetana muzikos kalba pasakoja apie tai, kokį pirmą stiprų ir nepamirštamą įspūdį sukelia šis regionas vos tik atvykus.

Penktoji dalis pavadinta Táboro miesto garbei. Tai miestas, esantis Bohemijos regiono pietuose, kurį įkūrė husitai. Šios ciklo dalies pagrindu tapo himno pavadinimas „Jūs, kurie esate Dievo kariai“.

KMSO inf.Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka 20 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje