Musica Humana - ŠV. KALĖDŲ BELAUKIANT

Musica Humana - ŠV. KALĖDŲ BELAUKIANT

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

 

Koncertų ciklas „Klasika Trakuose“ ir Trakų kultūros rūmai kviečia Jus į išskirtinį Advento laikotarpiui skirtą koncertą „Šv. Kalėdų belaukiant“, kuriame koncertuos Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansamblis „Musica Humana“ (meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris).

 

Solistai:

 

Dovilė Kazonaitė (sopranas)
Algirdas Šochas (smuikas)
Robertas Beinaris (obojus)

 

Programoje:


J. S. Bach, A. Vivaldi, A. Corelli kūriniai

 

Apie atlikėjus:

Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinio ansamblio „Musica humana“ kūrybinis kelias prasidėjo 1974 metais. Jo koncertai buvo vieni pirmųjų senosios muzikos autentiškos interpretacijos atgaivinimo Lietuvoje ženklų.

Ansamblis yra atlikęs monumentalius ciklus: „Senoji Europos instrumentinė ir vokalinė muzika“, „Baroko kelias“, „Venecijos genijus Antonio Vivaldi“, „J. S. Bachas ir XX amžiaus muzika“, „J. S. Bachas ir Lietuvos muzika“, „Prancūzijos muzikos menas nuo Renesanso iki dabarties“, „Dailės ir muzikos kūrėjų vizijos“, „Musica humana juventus“, W. A. Mozarto 250-osioms metinėms. Dalis jų yra tęstiniai ir tapę tradiciniais: tai ciklas apie muzikos ir dailės sąsajas, bendradarbiavimas su jaunaisiais atlikėjais ir kompozitoriais.

Kamerinių opusų ansambliui yra sukūrę ir šiuolaikiniai lietuvių kompozitoriai. O. Balakausko „Šokių siuita“, „Duetti concertanti“, B. Kutavičiaus „Kampf der Bäume“, A. Martinaičio „Cantus ad futurum“ tapo tikromis šio kolektyvo repertuaro puošmenomis.

Kai kurioms monumentalioms koncertinėms programoms ansamblis kviečiasi žymius Lietuvos ir užsienio solistus, chorus „Polifonija“, „Jauna muzika“, „Vilnius“ bei „Aukuras“. Išplėstos sudėties „Musica humana“ tampa orkestru. Nuo 1999 m. tokiomis pajėgomis rengiamas tarptautinis kamerinės muzikos vasaros festivalis „Kuršių nerija“, nuo 2007 m. – tarptautinis J. S. Bacho muzikos festivalis, o nuo 2019 m. – Varėnos krašto muzikos festivalis „Su Palaimintuoju Teofiliumi“. Nemažai lietuvių kompozitorių kūrinių ir didžiulio baroko muzikos repertuaro aukso fondą „Musica humana“ įrašė į kompaktines plokšteles.

Daugelį metų ansambliui vadovavo prof. Algirdas Vizgirda, o nuo 2018 m. gruodžio mėnesio jį pakeitė prof. dr. Robertas Beinaris.

Robertas Beinaris (obojus)

Robertas Beinaris baigė Kauno J. Naujalio muzikos gimnaziją (mokyt. V. Masteikos kl.), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) meno aspirantūrą (doc. R. Staškaus kl.); jam suteiktas meno licenciato laipsnis. 2002–2003 m. stažavosi Liono nacionalinėje konservatorijoje (J. L. Capezzali ir J. Guichardo kl.). Nuo 2013 m. studijavo LMTA doktorantūroje (prof. A. Vizgirdos ir prof. A. Žiūraitytės kl.), 2014 m. jam suteiktas muzikos srities meno daktaro vardas. Obojininkas dėsto LMTA, Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje, Vilniaus B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, groja Lietuvos nacionalinės filharmonijos kameriniame ansamblyje „Musica humana“, nuo 2018 m. gruodžio yra jo meno vadovas.

R. Beinaris organizuoja Lietuvos obojininkų čempionatą, tarptautinį L. Vėbros obojininkų konkursą, tarptautinį kamerinių ansamblių konkursą „Muzikinė akvarelė“, tarptautinį J. Pakalnio atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkursą, Tarptautinį obojininkų festivalį, yra jo meno vadovas. 2007 m. įkūrė Lietuvos obojų kvartetą ir buvo jo meno vadovas; nuo 2010 m. obojų kvartetas tapo kvintetu. 2009 m. Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate pelnė geriausio solisto prizą. R. Beinaris yra J. Pakalnio respublikinio konkurso (II vieta) laureatas ir Tarptautinio obojininkų konkurso Lenkijoje diplomantas. 2001 m. laimėjo I vietą tarptautiniame J. Andrejo pučiamųjų instrumentų konkurse Rygoje.

Obojininkas grojo solo suToskanos, Insbruko, Lvovo filharmonijos, Lietuvos nacionaliniu, Lietuvos valstybiniu, LMTA, tarptautiniu jaunimo „Operetė Kauno pilyje“, B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivių simfoniniais, Lietuvos, Klaipėdos, Šv. Kristoforo, Šiaulių miesto, „Kijevo solistų“, Hundisburgo tarptautinės akademijos, Vilniaus universiteto, „Kremerata Baltica“, „Camerata Klaipėda“, „Accademia Baltica“ kameriniais, Lietuvos kariuomenės, valstybiniu pučiamųjų instrumentų „Trimitas“, Palangos miesto pučiamųjų instrumentų orkestrais. Koncertavo su Čiurlionio, Kauno styginių kvartetais, „Banchetto musicale“.

Kaip solistas ir įvairių kamerinių ansamblių narys koncertavo JAV, Švedijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Norvegijoje, Danijoje, Suomijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Ukrainoje; dalyvavo daugelyje Lietuvos ir užsienio kamerinės muzikos festivalių; dažnai atlieka lietuvių kompozitorių muziką ir yra pirmas kūrinių atlikėjas. Obojininko atliekami kūriniai skamba daugiau nei dešimtyje kompaktinių plokštelių, tarp jų – dvi solinės: „Lietuviškos muzikos mozaika“ ir „Obojaus ornamentai“.

Nuo 2011 m. R. Beinaris yra LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros vedėjas, 2017 m. jam suteiktas profesoriaus vardas. Nuo 2014 m. jis įtrauktas į „Buffet Group“ (Prancūzija) medinių pučiamųjų instrumentų firmos žymiausių obojininkų sąrašą. 2015 m. R. Beinaris apdovanotas Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“ prizu. 

Dovilė Kazonaitė (sopranas)

Jaunosios kartos solistė profesinį kelią pradėjo mokydamasi chorinio dirigavimo Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Tačiau vėliau pasirinko operos solistės kelią.

Nuo 2013 metų D.Kazonaitė dainuoja Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. 2015 metais  Tel Avivo operos teatre, gastrolių metu su LNOBT, atlikusi Kerubino vaidmenį Mozarto operoje “Figaro vedybos”  kritikų įvertinta už aktorinį meistriškumą ir gražų balso tembrą. 2017 m. pelnė  “Operos vilties” premiją už grafienės Gabrielės vaidmenį J. Štrauso operetėje “Vienos kraujas”. Taip pat LNOBT solistė yra atlikusi Barbarinos vaidmenį (“Figaro vedybos” W. A. Mozart), Aninos vaidmenį (“Traviata” G. Verdi), Mersedes ( “Karmen” G. Bizet) ir kt.

Solistė yra kviečiama dalyvauti įvairiuose projektuose su Lietuvos valstybiniu dainų ir šokių ansambliu, kur sukūrė Eglės vaidmenį (V. Klovos opera “Pilėnai”), Marcelės vaidmenį (Al. Bražinsko muzikinė drama “Pagramančio šnekučiai”), VCO (Vilniaus city opera vad. D. Ibelhaubtaitė), kur atliko Mersedes vaidmenį (G. Bizet/ M. Basanov “E- Carmen”), dainininkės partiją (G. Puccini “Manon Lesko”). Su Baltijos kameriniu operos teatru aliko Tatjanos vaidmenį (P. Čaikovskis opera “Eugenijus Oneginas”), Lilos partiją (muzikinė drama “Lila”, režisierius Ž. Vingelis). Belindos partiją operoje “Didonė ir Enėjas” su choru “Aidija” (H. Purcell ). Klaipėdos muikiniame teatre atliko Elviros vaidmenį operoje „Don Žuanas“ (rež J. Vaitkus).

Dainininkė rengia koncertines programas su Čiurlionio kvartetu,  su Klaipėdos kameriniu orkestru atliko soprano partiją W. A. Mozart “Requiem”, bei  “Pamario giesmės” (J. Jurkūnas).

Atlikėja yra labai vertinama šių laikų lietuvių kompozitorių, kurie kviečia solistę atlikti savo naujus  kūrinius. Anot muzikologės Juditos Žukienės, solistės atliekami lietuviški kūriniai, malonaus tembro, savitos interpretacijos ir raiškios dikcijos dėka, atgyja ir gyvena.

Solistė ne kartą yra dainavusi diriguojant M. Staškui, G. Rinkevičiui, M. Pitrėnui, R. Gražiniui, J. Geniušui, R. Šervenikui, V. Miškiniui, J. Wallnig, D. Rustioni ir kt. Dainavusi operose su tokiais scenos partneriais kaip Kostas Smoriginas, Edgaras Montvydas, Justina Gringytė, Katerina Tretyakova, Merūnas Vitulskis ir kt.

Kartu su akordeonistu Tadu Motiečiumi sukūrė įdomų duetą, parengė kelias klasikinės muzikos programas, kuriose pristato prancūzų, italų ir lietuvių klasikinius kūrinius, pritariant akordeonui. D. Kazonaitė pasižymi išraiškingu atlikimu, klausytojus sužavi jos balsas, vaidyba ir grožis.

 

Algirdas Šochas (smuikas)

 

Algirdas Šochas – jaunosios kartos lietuvių smuikininkas, už pasiekimus muzikos srityje apdovanotas LR
prezidento Valdo Adamkus padėka bei pelnęs Karalienės Mortos premiją. Baigęs mokytojos – ekspertės
Beatos Šmidtienės smuiko klasę M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, toliau mokslus tęsė Italijoje (Imoloje) ir
Vokietijoje (Hamburge) pas pasaulyje pripažintus smuikininkus – profesorius Boris Garlitsky, Pavel Berman,
Tanja Becker-Bender, Sebastian Schmidt.

Jau būdamas dešimties, A. Šochas debiutavo kaip solistas su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu maestro Sauliaus Sondeckio. Vėliau smuikininkui teko groti solo su Lietuvos Nacionaliniu Simfoniniu, LMTA, Lietuvos Valstybiniu simfoniniu orkestrais, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo, Naujųjų Idėjų, Hamburgo muzikos ir teatro akademijos simfoniniu, Hamburgo Jaunimo simfoniniu orkestru bei Baku Gara-Garayevo kameriniu orkestru.

Algirdas Šochas koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje bei yra Hamburgo kamerinio orkestro „Hamburger Camerata“ narys. Solinius koncertus yra grojęs Rusijoje, Azerbaidžane, Prancūzijoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Italijoje, Estijoje, Olandijoje, Belgijoje, Austrijoje ir Vokietijoje tokiose salėse kaip Elbės filharmonija Hamburge, Berlyno Filharmonija ir kitur. Atlikėjas daug laiko skiria kamerinei muzikai ir yra bendradarbiavęs su Hamburgo operos simfoninio orkestro koncertmeistere Joanna Kamenarska, pianistu bei kompozitoriumi Leon Gurvitch, Deutsche Grammophon prezidentu klarnetininku Dr. Celemens Trautmann, Hamburgo radijo simfoninio orkestro solo violončelininku Vytautu Sondeckiu, su Vokietijos atlikėjų agentūra „Büro für Künstler Hasko Witte“ ir kitais. Kartu su bičiuliais yra įkūręs „Confero“ fortepijoninį kvartetą, aktyviai koncertuojantį Lietuvoje „Užutrakio vakarų“ bei „Pažaislio“ festivaliuose. Kartu su kolegomis 2016 m. yra įkūręs fortepijoninį kvartetą „Confero“, kuris nuo 2018 m. vasaros tapo oficialiu Trakų salos pilies kolektyvu, o nuo 2019 metų organizuoja koncertų ciklą „Klasika Trakuose“ ir yra jo meno vadovas.

Algirdas Šochas 2015 ir 2017 metais tapo 2 vietos laureatu „Elise Meyer“ konkurse Hamburge. Jis
buvęs M. Rostropovičiaus, „Oscar und Vera Ritter Stiftung“ ir lordo Yehudi Menuhino „Live Music Now“
fondų stipendininkas. 2015 m. kaip vienam perspektyviausių jaunosios kartos smuikininkų, jam buvo įteikta
Vokietijos „Berenberg“ banko įsteigta speciali premija. 2017 – 2019 m. smuikininkas dirbo Valstybiniame
Hamburgo filharmonijos simfoniniame orkestre, o nuo 2021 m. yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto
teatro simfoninio orkestro koncertmeisterio pavaduotojas.Atlikėjai:

Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musica humana“

Dovilė Kazonaitė (sopranas)

Robertas Beinaris (obojus)

Algirdas Šochas (smuikas)

Renginio trukmė: 1 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE (iki 6 metų).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: TAIP.

Renginio organizatorius: Confero, VšĮ

Daugiau informacijos: www.conferoquartet.com +3706 4666 793.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Rėmėjai

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje