Muzikinė popietė visai šeimai „Parodos paveikslėliai“

Muzikinė popietė visai šeimai „Parodos paveikslėliai“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS

Dalia Kuznecovaitė (I smuikas)

Artūras Šilalė (II smuikas)

Girdutis Jakaitis (altas)

Augustinas Vasiliauskas (violončelė)

Dalyvauja:

ARNOLDAS GURINAVIČIUS (kontrabosas)

TAURAS ČIŽAS, PAULIUS MARKEVIČIUS (aktoriai)

GRETA GRINEVIČIŪTĖ (šokėja)

Režisierė JŪRATĖ VANSK

Dailininkas VITALIS ČEPKAUSKAS

Programa:

Modest Musorgskij (1839–1881) – „Parodos paveikslėliai“ (styginių kvintetui aranžavo R. Pattersonas)

Seniai seniai, beveik prieš pusantro šimto metų, garsus rusų kompozitorius Modestas Musorgskis, Sankt Peterburge apsilankęs dailininko Viktoro Hartmano parodoje, sumanė parašyti siuitą draugo atminimui. Paveikslai davė impulsą lakiai kompozitoriaus fantazijai. Taip gimė ciklas „Parodos paveikslėliai“, kurio herojai ir vaizdai – gnomas, sena pilis, jaučių traukiamas vežimas, neišsiritę paukščiukai, du žydai, Limožo turgus, katakombos, trobelė ant vištos kojelės ir ragana, karžygių vartai – atgis šiame teatralizuotame koncerte.

Valstybinis Vilniaus kvartetas kartu su bičiulių grupe kviečia į teatralizuotą koncertą, skirtą visai šeimai, nuvesiantį į paslaptingą Modesto Musorgskio vaizdinių pasaulį. Styginių kvintetui Roberto G. Pattersono aranžuota fortepijoninio ciklo „Parodos paveikslėliai“ muzika, aktorių pasakojamos istorijos, šokio judesys ir stilizuoti kostiumai leis giliau pažinti stebuklingą šio ciklo pasaulį.

„Parodos paveikslėliai“ – fortepijoninių pjesių ciklas, sukurtas 1874 m. kompozitoriaus draugo, dailininko ir architekto Viktoro Hartmano atminimui. Tai – ypatingas programinės muzikos pavyzdys, kuriame realistiniai įvaizdžiai originaliai susilieja su pasakų pasauliu bei praeities vaizdiniais. Visas dešimt pjesių jungia „promenados“ (pasivaikščiojimo) tema, kurioje, pasak paties kompozitoriaus „nuolat šmėžuoja mano fizionomija“. M. Musorgskio amžininkai pasakoja, kad kompozitorius buvo puikus pianistas ir atsisėdęs prie instrumento tiesiog užburdavo klausytojus, garsais pavaizduodamas bet kokią situaciją. Visgi instrumentinė muzika nėra vyraujantis žanras šio autoriaus kūryboje. Labiausiai jį žavėjo opera. „Operinis“ mąstymas būdingas ir „Parodos paveikslėliams“. Kartais muzikologai pavadina ciklą „muzikiniu vieno aktoriaus teatru“. Čia autorius naudoja intonacinę dramaturgiją, drąsią dinamiką, priešstatas, netikėtus kontrastus, nelauktas temų transformacijas, taip sukurdamas psichologinius personažų portretus ir žvelgdamas į jų sielos gelmes.

Ciklas ypač populiarus ne tik tarp atlikėjų – pianistų. Jis atkreipė daugelio kompozitorių dėmesį, buvo daugybę kartų aranžuojamas įvairioms instrumentų grupėms, ne vieną kartą pritaikytas simfoniniam orkestrui. Bene garsiausia „Parodos paveikslėlių“ orkestruotė priklauso žymiajam prancūzų impresionistui Maurice Raveliui. Šio genijaus dėka ciklas tapo ypač pageidaujamu simfoninių orkestrų repertuaro kūriniu. Tiek atskiros šio ciklo pjesės, tiek visas ciklas dažnai panaudojami įvairių stilistikų muzikos projektuose. Jis skambėjo džiazo koncertuose, buvo atliekamas elektrine gitara, pučiamaisiais instrumentais, sintezatoriais, atskiras temas citavo tokie populiariosios muzikos atstovai kaip Michaelis Jacksonas, roko grupė „Yes“ ir kt. Fragmentai iš ciklo ne kartą buvo panaudoti kino filmuose, radijo stočių šaukiniuose, netgi „Atari“ kompiuterių programiniuose garsuose. Dar XX a. pradžioje Dessau (Vokietija) teatre rusų kilmės dailininkas Vasilijus Kandinskis surengė muzikinę-meninę ciklo instaliaciją, vėliau Maskvoje ciklo tema buvo pastatytas baleto spektaklis, ciklas sulaukė net trijų animacinių filmų kūrėjų, kilusių iš Japonijos, Prancūzijos bei Rusijos, dėmesio.Renginio trukmė: 1 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Spalio 24 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 12 val. 56 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gruodžio 12 d., 15:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 5 val. 18 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje