MUZIKINĖ POPIETĖ VISAI ŠEIMAI „UGNIES PAUKŠTĖ“

MUZIKINĖ POPIETĖ VISAI ŠEIMAI „UGNIES PAUKŠTĖ“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS (Lietuva-Vokietija)

Programa:

Igor Stravinskij – Siuita iš baleto „Ugnies paukštė“

„Mano muziką geriausiai supranta vaikai ir gyvūnai“ (Igor Stravinskij)

Moderniosios muzikos tėvas, chameleonas, tūkstančio veidų ir stilių kompozitorius, Rusijos, Prancūzijos, Amerikos pilietis, palaidotas Italijoje. Taip dažniausiai pristatomas šis kompozitorius, pianistas bei dirigentas. Tai – Igoris Stravinskis. Pirmieji baletai „Ugnies paukštė“ ir „Petruška“, sukurti 1911 m. ir 1913 m., nė trisdešimties metų neturinčiam I. Stravinskiui padovanojo pasaulinį pripažinimą.

Paties muzikinis skonis nuolat keitėsi. Jo sukurtos muzikos įvairovę, stiliaus pokyčius galima atrasti paklausius skirtingo laikotarpio kūrinių, kuriuose atsispindi ritmų ir harmonijų ryškumas ir aštrumas, spalvingi orkestro pasažai, džiazo intonacijos ar praėjusių šimtmečių dvasia.

Baletą „Ugnies paukštė“ kompozitorius sukūrė inspiruotas rusų pasakų. Šis kūrinys sulaukė didžiulio pasisekimo ir kompozitorius nusprendė atrinkti kelis charakteringus epizodus bei iš jų sukurti orkestrinę siuitą – versiją koncertų salėms. Taip 1911 m. pasirodė pirmoji „Ugnies paukštės“ siuita. Tačiau populiariausia ir bene dažniausiai koncertų salėse bei garso įrašuose skambanti yra antroji, 1919 m. sukurta kūrinio versija, kurioje atsiskleidžia autentiška baleto muzika. Siuitą sudaro septynios dalys: „Introdukcija“, „Ugnies paukštė ir jos šokis“, „Ugnies paukštės variacija“; „Princesių ratelis“, „Pragariškas Kaščėjaus šokis“, „Lopšinė“ ir „Finalas“, kurias I. Stravinskis iš naujo orkestravo kaip savarankišką išbaigtą kūrinį simfoniniam orkestrui, kurį, diriguojamas charizmatiškojo Vilmanto Kaliūno, atliks Kauno miesto simfoninis orkestras.

KMSO inf.Renginio trukmė: 1 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje