MUZIKINĖS MINTYS. KELIONĖ PER ŠIMTMEČIUS

MUZIKINĖS MINTYS. KELIONĖ PER ŠIMTMEČIUS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

MAŽOJOJE SALĖJE

Atlikėjos:

KAROLINA BEINARYTĖ-PALEKAUSKIENĖ (smuikas)

DAIVA STULGYTĖ (fortepijonas)

Programoje:

Johann Sebastian Bach – Arija

Ludwig van Beethoven – Sonata smuikui ir fortepijonui, op. 12 Nr. 2

Antonín Dvořák – Romansas smuikui ir fortepijonui, op. 11

Sergej Prokofjev – Penkios melodijos smuikui ir fortepijonui, op. 35

Aram Chačaturian – Daina-poema smuikui ir fortepijonui, op. 19

Frédéric Chopin – Noktiurnas cis-moll (Nathano Milsteino transkripcija)

 

 Šio vakaro koncerte skambės smuikininkės Karolinos Beinarytės-Palekauskienės ir pianistės Daivos Stulgytės duetas, kuris vėl džiugins klausytojus nuostabiomis melodijomis bei muzikinėmis mintimis, išsakytomis tiek žodžiais, tiek muzika.

„Kiekviena išsakyta mintis palieka savo pėdsaką. Tačiau mintys, išreikštos muzikos garsais, yra nepaprastos. Jos tokios įtaigios, kad stebina ir jaudina klausytoją, net praėjus šimtmečiams, nors jų išraiškos priemonės nuolat kinta. Todėl tęsiame kelionę per šimtmečius, vedamos įstabių melodijų, klausydamos muzikinių minčių, kuriose telpa begalybė“ – taip šią koncertinę programą pristato atlikėjos.

Smuikininkė K. BEINARYTĖ-PALEKAUSKIENĖ nuo 2003 m. yra Kauno styginių kvarteto pirmasis smuikas, nuo 2015 m. – Kauno J. Naujalio smuiko mokytoja. Ji dalyvavo kaip solistė ir kvarteto narė įvairiuose koncertuose, festivaliuose, konkursuose, meistriškumo kursuose, grojo solo su Lietuvos kameriniu, Kauno miesto simfoniniu orkestrais, su kamerinės muzikos ansambliu „Musica Humana“. Su Kauno styginių kvartetu dalyvavo daugiau nei 400 koncertų Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Danijoje, Argentinoje, Čilėje ir kt. šalyse, išleido 5 kompaktines plokšteles, įrašė daug radijo ir TV fondų įrašų. Kvartetui įteiktas metų apdovanojimas „Tikra muzika“ už šiuolaikinės muzikos populiarinimą (2008), už lietuvių kompozitorių muzikos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje ansamblis paskelbtas įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu (2009), už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija (2012)

Pianistė D. STULGYTĖ nuo 1989 m. dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Styginių instrumentų katedros koncertmeistere (nuo 2001 m. – koncertmeistere-asistente), Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje vadovauja kamerinio ansamblio skyriui, yra Muzikų sąjungos narė, aktyviai dalyvauja Europos kamerinės muzikos mokytojų asociacijos veikloje.

Pagrindinė D. Stulgytės kūrybinė kryptis yra kamerinė muzika. Ji grojo solinius bei kamerinės muzikos koncertus Lietuvoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, yra parengusi ir atlikusi koncertines programas „Pokalbiai dviese“, „Klasikai džiazuoja“, „Subtilūs kalbėjimai“, „Nurimk širdie“, su mecosopranu Rita Novikaite įrašė kompaktinę plokštelę „Lapkričio sapnai“.

Kaip klavesinininkė ji grojo su LMTA studentų orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Kauno bei Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, kaip koncertmeisterė dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose konkursuose, meistriškumo kursuose, festivaliuose. Pianistė yra sukaupusi didelį alto ir klarneto kūrinių repertuarą.

 

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja).

Viso renginio metu privaloma dėvėti NE ŽEMESNIO KAIP FFP2 LYGIO RESPIRATORIUS ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

 Renginio trukmė: 1 val., nėra.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje