Naujasis Baltijos šokis’18: „Somaholidays“ Vilma Pitrinaitė /  „We cie“

Naujasis Baltijos šokis’18: „Somaholidays“ Vilma Pitrinaitė / „We cie“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Vilma Pitrinaitė / „We cie“ (Belgija / Lietuva / Prancūzija)

Idėja: Vilma Pitrinaitė

Choreografija ir atlikimas: Mantas Stabačinskas, Darius Algis Stankevičius, Vilma Pitrinaitė

Muzika: Arūnas Periokas

Dramaturgija ir kostiumai: Rūta Junevičiūtė

Šviesų režisūra ir video projekcijos: Fanny Perreau

Žvilgsnis iš išorės: Thomas Pondevie

Projektą remia: Valonijos-Briuselio choreografijos centras „Charleroi Danses“, Elzaso kultūros direkcija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lot regiono Cazals-Salviac komuna ir regioninė Languedoc-Roussillon, Midi-Pyrénées kultūros direkcija

Padėkos rezidencijų programoms: Valonijos-Briuselio choreografijos centras „Charleroi Danses“,„Foyer à Marminiac“, Kauno menininkų namai, Kauno kamerinis teatras, Ciuricho šokių namai, „La Pépinière d’artistes Ville de Strasbourg“

Premjera: 2018 m.

Trukmė: 50 min.

Ir jei kartais kažkodėl nutiktų kažkas nemalonaus – kaipgi, juk visada yra „soma“, dovanojanti atostogas nuo faktų.

Aldous Huxley „Puikus naujas pasaulis“

Skirtingų kartų šokėjai vienoje linijoje 120 dūžių per minutę ritmu tyrinėja eskapizmą. Turistinių kelionių dokumentika jungiama su naktinio klubo ritualais. Ieškoma priemonių, kaip patirti Aldouso Huxley distopiniame romane „Puikus naujasis pasaulis“ aprašytą „somaholidays“ būseną – dirbtinai fiziškai sukeltą katarsį, slenkstį į savotiškai tikresnę tikrovę be kaltės ir gėdos, be biurokratinių įsipareigojimų.

Vilma Pitrinaitė – Briuselyje gyvenanti choreografė, šokėja, nepriklausomos šokio trupės „We cie“ įkūrėja ir meno vadovė. Buvusi Kauno šokio teatro „Aura“ narė studijavo choreografiją CDC centre Tulūzoje ir ex.e.r.ce programą CCN šokio centre Monpeljė, teatro režisūrą Strasbūro nacionalinėje teatro mokykloje. Pirmas „We cie“ kūrinys „Kiekviename šoka du“ buvo atrinktas dalyvauti prestižiniuose jaunųjų kūrėjų festivaliuose JT14, „Théâtre de la Cité Internationale“ Paryžiuje ir „Premières“ Strasbūre.

Jos monospektaklis „Miss Lithuania“ (premjera įvyko „Naujajame Baltijos šokyje“ 2014 m.) laimėjo kelialapį į tarptautinį „Aerowaves“ festivalį, buvo nominuotas geriausiam sezono pasirodymui Paryžiaus „Confluences“ teatre. 2016 m. Lietuvoje ji skūrė choreografiją spektakliui „Pandora“ („Aura“). Šiuo metu su choreografe Emilie Gastineau (JAV) Vilma rengiasi dueto „Match“ premjerai („Fillimit / KorresponDance“ ir „Atlas / Impulztanz“). Pastarųjų metų kūrybą choreografė kreipia į tapatybės, nerimo temas, interneto tautosaką ir memų humorą.

Mantas Stabačinskas – choreografas ir šokėjas, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Buvęs ilgametis Kauno šokio teatro „Aura“ narys dirbo su garsiais Lietuvos ir užsienio choreografais bei teatro režisieriais Birute Banevičiūte, Lora Juodkaite, Birute Letukaite, Aira Naginevičiūte, Johannesu Wielandu, Annie Vignier ir Francku Apartet, Artūru Areima, Jonu Vaitkumi ir kitais. „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas (2013 ir 2014 m.), Lietuvos vyriausybinės premijos laureatas (2018 m.).

Šokėjas ir choreografas Darius Algis Stankevičius gyvena Londone. Su Kauno šokio teatru „Aura“ 1991–2004 m. jis atstovavo Lietuvos šiuolaikiniam šokiui 27 užsienio šalyse Europoje ir Šiaurės Amerikoje daugiau kaip 162 festivaliuose. 2000-2001 m. jis dirbo tarptautiniuose šokio projektuose „Rose is eine Rose“ ir „Soung“ („Tanz Braunschweig“) bei „Une Reina, Reste Une Reine“ („Mafada“, Ciurichas). 2004 m. po šokio spektaklio „Vagies dienoraščiai“ („Aura“) Darius liovėsi šokti ir grįžo į sceną tik po dešimtmečio specialiai jam sukurtu Ievos Kuniskis monospektakliu „Jis gyveno šalimais“ (2014 m).

Atlikėjai:

"Somaholidays" Vilma Potrinaitė / "We cie" (Belgija, Lietuva, Pranzūzija)

Renginio trukmė: 45 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 10 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos šokio informacijos centras, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.newbalticdance.lt +370 5 204 0835.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Vilniaus RYTO rungtynės: LKL: Vilniaus RYTAS - Alytaus DZŪKIJA

Vilniaus RYTO rungtynės: LKL: Vilniaus RYTAS - Alytaus DZŪKIJA

  • Vilnius, RYTO krepšinio arena
  • Gruodžio 15 d., 17:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
35 d. 7 val. 18 min.
3,60 € 6,00 €
Pirkti
Domo Emigrantes

Domo Emigrantes

  • Marijampolė, Marijampolės miesto kultūros centras
  • Gruodžio 15 d., 17:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 20 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
212 d. 13 val. 46 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
Meilė ir mirtis Veronoje

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje