Naujasis Baltijos šokis'19: Opus (Graikija)

Naujasis Baltijos šokis'19: Opus (Graikija)

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Spektaklis OPUS atšauktas. Bilietus galite grąžinti kasose, kuriose juos pirkote.

Vakaro programa pakeista kitu pasirodymu į kurį galioja jūsų bilietai. Daugiau apie pasirodymą www.newbalticdance.lt

Christos Papadopoulos (Graikija)

Gegužės 12 d. 19 val., Menų spaustuvė, Juodoji salė

Idėja, choreografija: Christos Papadopoulos

Muzika: Johan Sebastian Bach | Muzikos redaktorius: Kornilios Selamsis | Šviesos: Miltiadis Athanasiou-Christos Papadopoulos \ Kostiumai: Claire Breiswel | Technikas: Konstantina Papadopoulou

Šokėjai: Georgios Kotsifakis, Ioanna Paraskevopoulou, Maria Bregianni, Amalia Kosma

Premjera: 2016 m. / Trukmė: 40 min.

„Opus“ – tai šokio spektaklis, paremtas klasikine muzika. Žodis „klasikinis“ kilęs iš lotynų kalbos „classus“ ir graikų kalbos „κλασικός“. Šis žodis apibūdina pagal antikinės kultūros principus ir idealus sukurtą kompoziciją. Klasikinė muzika dažnai išreiškia „aukštesnio lygio“ muzikinės kompozicijos formą (opusą), kuriai būdinga griežta struktūra ir meninis sudėtingumas.

Šis šokio spektaklis savo tema siekia išnagrinėti šią struktūrą ir ją vizualiai pristatyti scenoje. Pagrindinis tikslas – ištirti instrumentinės muzikos centrines normas ir jų taikymą visiškai kitokioje meno formoje – šokyje. Kūnas virsta vizualia muzikos instrumento versija, o muzikinė partitūra – fizine, diktuojančia choreografiją. Kartais kūnas seka ritmais, kartais – melodinėmis linijomis, kartais jis sutelkia dėmesį tik į vieną muzikinį instrumentą, o kartais – į du ar daugiau. Taip gimsta naujas kodas muzikos kompozicijai iššifruoti.

Viena pagrindinių klasikinės muzikos savybių yra jos sudėtis iš sudėtingų melodijų, linijų ir ritmų, kurie kuria naratyvo jausmą ir lemia mūsų sentimentalią reakciją. Šio spektaklio siekis nėra išryškinti muzikos meno sentimentalų ir psichologinį poveikį auditorijai. Priešingai, atlikėjai stengiasi atsikratyti muzikinės kompozicijos sentimentalaus poveikio, atsispirti muzikos interpretavimo tendencijai ir vertinti muzikinį kūrinį kaip sudėtingą garsų seriją, sukuriančią harmoningą logiką. Tai bandymas ištirti mūsų automatinę reakciją išgirdus muziką.

Christos Papadopoulos baigė Naujojo šokio plėtros mokyklą Amsterdamo menų mokykloje Nyderlanduose 2003 m. ir Graikijos nacionalinio teatro Dramos mokyklą 1999 m.

Christos yra šokio trupės „Leon and the Wolf“ įkūrėjas. Jo asmeniniai projektai: „Opus“ („Aerowaves Twenty18“, „Porta“ teatras 2016 m., „Ville-Danse Elargie“ 2016 m., „Jonkoping“, Švedija, 2017 m.), „ Elvedon“ („Aerowaves Twenty16“, „Porta“ teatras, „ARC For Dance“ festivalis, Atėnai, 2015 m.), „Counter Reset“ („Melkweg“, Amsterdamas, 2003 m.). Bendradarbiaudamas su choreografu Vaso Giannakopoulou, jis sukūrė spektaklį „Digono“ („Panorama Dance Festival“, Atėnai, Aleksandrija, Egiptas 2005 m., Stambulas, Turkija ir „Arnhem Holland“ 2006 m.).

Kaip atlikėjas Christos dalyvavo Dimitrio Papaioannou, Alexandros Waierstall („Noema Dance Company“), Kirstin Kuyl Anderson (WEGO), Roberto Staino, Fotiso Nikolaou („X-it“), Natassos Zoukos, Marousso Karalekos, Saskios van de Heur, Martino van de Drifto, Mariellos Nestoros ir Rios Higler darbuose. Jis taip pat daug dirbo kaip teatro spektaklių choreografas ir judėjimo direktorius. Christos buvo choreografų komandos, atsakingos už Europos žaidynių atidarymo ceremoniją 2015 m. Baku ir Atėnų olimpinių žaidynių atidarymo ir baigimo ceremonijas 2004 m., narys.

Nuo 2013 m. jis bendradarbiauja su „Odeion Athinon“ teatro akademija kaip choreografijos, kompozicijos ir improvizacijos instruktorius. Jis taip pat vedė seminarus apie techniką, kompoziciją ir improvizaciją Atėnuose, Chanijoje, Salonikuose, Kopenhagoje.

Atlikėjai:

Konceptas ir choreografija: Christos Papadopoulos

Renginio trukmė: 40 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 10 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos šokio informacijos centras, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.newbalticdance.lt +370 5 204 0835.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Bani Folk Band

Bani Folk Band

  • Vilnius, Vasaros terasa
  • Birželio 26 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
7 d. 2 val. 8 min.
13,80 € 23,00 €
Pirkti
Bani Folk Band

Bani Folk Band

  • Kaunas, Sakramento kiemelis
  • Birželio 27 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
8 d. 2 val. 8 min.
12,00 € 20,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
THE ILLUSIONISTS LIVE

THE ILLUSIONISTS LIVE

PASIBAIGĘS

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje