Naujasis Baltijos šokis: Niels Claes „Paženklintas“ (Lietuva) & Marta Wołowiec „Tens“ (Lenkija)

Naujasis Baltijos šokis: Niels Claes „Paženklintas“ (Lietuva) & Marta Wołowiec „Tens“ (Lenkija)

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Dvigubas spektaklio vakaras Paženklintas | Premjera Šeiko šokio teatras, Niels Claes (Lietuva) ir TENS Marta Wołowiec (Lenkija)

 

Paženklintas

Šeiko šokio teatras (Lietuva)

 

Teatro meno vadovė: Agnija Šeiko

Idėja, choreografija ir atlikimas: Niels Claes 

Muzika: Andrius Stakelė, Karolina Mikutaitė

Kostiumų dizainas: Polina Nimrea 

Šviesų dizainas: Aurelijus Davidavičius, Stasys Jamantas

Scenografija: Niels Claes, Giedrė Brazytė

Produkcijos komanda: Marius Lukošius, Darius Berulis, Greta Seiliūtė, Austėja Laurinavičiūtė, Edita Aliochno

Prodiuserė: Goda Giedraitytė

Trukmė: 30 min.

Premjera: 2021

 

Iš asmeninės patirties išaugęs šokio monospektaklis atveria opią visuomenės problemą – patyčias ir jų poveikį. Kūrėjas pabrėžia – skausmingų patirčių įspaudos lieka atmintyje, kūne,  pasirinkimuose ir ilgainiui tampa vidiniu kalėjimu. Spektaklyje atskleidžiamos skirtingos būsenos, kurias per gyvenimą patiria auka. Paskutinė iš jų – priėmimas, galintis pažadinti norą dalintis patirtimi ir skatinti visuomenės sąmoningumą. Jautria šokio kalba atlikėjas (iš)painioja skaudžias patirtis ir tiesia kelius į susitaikymą.

 

Iš Belgijos kilęs šokėjas Nielsas Claesas yra baigęs Fontys šokio akademiją Tilburge, Nyderlandų Karalystėje. 2010–2013 m. jis šoko Mastrichto „Sally“ šokio teatre, „Dansgroep Amsterdam“ ir Lenkijos šokio teatre. Jam teko šokti tokių choreografų, kaip Andonis Foniadakis ir Jo Strømgren spektakliuose bei įvairių kitų kūrėjų projektuose Vokietijoje, Izraelyje, Nyderlanduose. 2015–2017 m. N. Claesas buvo Kauno šokio teatro AURA trupės nariu, o 2017 m. prisijungė prie Šeiko šokio teatro trupės. 2017–2018 m. dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2017 m. buvo pakviestas dėstyti M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Sukurtos choreografijos: „Maathai“ (Lenkijos šokio teatras), „Troškulys“ (šokio teatras „Aura“), „Aside“, „Paženklintas“ (Šeiko šokio teatras) ir „Jiems patinka“ (M. K. Čiurlionio meno mokykla). 2017 ir 2020 metais N. Claes „Metų šokėjo“ kategorijoje buvo apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

 

 

TENS
Marta Wołowiec (Lenkija)

Koncepcija, choreografija, performansas: Marta Wołowiec 

Gyva elektroninė muzika: Wojciech Kiwer 

Prodiuseris: Krokuvos choreografijos centras – Nowa Huta Cultural Centre

Trukmė: 30’

Premjera: 2020 m. rugsėjo 4 dieną Balstogėje vykęs tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis „Kaleidoscope“

 

„Kad ir ką besukurtum, tai bus įkvėpta energijos, kurią nešiojiesi savyje kūrimo metu.“ Akiroq Brost 

Spektaklyje į kūną žvelgiama kaip į energijos generatorių. Menininkė siekia organiškumo, kuris kyla iš fizinių pojūčių ir vibracijų tėkmės bei intuicijos balso. Ji palieka sau laiko augti, taip pat suteikia laiko ir žiūrovams, kad šie savo kūnus galėtų suderinti su šokėjos skleidžiama energija. Šis kūrinys – apie įtampą, atidumą ir ramybę bei stiprybę, kurią visada galima rasti tvirtai stovint ant kojų ir giliai įkvepiant ir iškvepiant. 

*Transkutaninė elektrinė nervų stimuliacija (TENS) – tai skausmo palengvinimo metodas, naudojamas pasitelkus lengvą elektros srovę. Elektriniai impulsai gali sumažinti į stuburą ir smegenis keliaujančius skausmo signalus, taip palengvinti skausmą ir atpalaiduoti raumenis. Jie taip pat gali padėti stimuliuoti endorfinų – natūralių kūno nuskausminamųjų – gamybą.

Marta Wołowiec (g. 1991) – lenkų šokėja, atlikėja, choreografė bei Krokuvos choreografijos centro vadovė ir viena iš jo įkūrėjų. Ji sukūrė ir suvaidino dviejuose, elektroninės muzikos lydimuose solo šokio spektakliuose „Hold on“ ir „Tens“. Menininkė kuria ir šoka tarpdisciplininiuose spektakliuose, kuriuose susijungia judesys, multimedijos ir muzika („Naturgemälde“, „Spektriniai judesio sluoksniai“ ir „Wyspiańskio moterys“). 2015–2019 metais M. Wołowiec buvo menininkų kolektyvo „Grupa Wokół Centrum“ narė. Prieš tai ji dirbo su Krokuvos šokio teatru.

Wojciech Kiwer dirba garso inžinieriumi Helena Modrzejewska National Stary Theatre Krokuvoje. Laisvalaikiu jis kuria ir prodiusuoja muziką performansams, filmams ir žaidimams. Jis kuria naujus instrumentus, ir taip tiria naujus metodus ir technikas. Jis leidžiasi į pasivaikščiojimus, įrašinėja, apdoroja ir perkuria. Jis – vienas iš jutiminių ir garso instaliacijų vaikams ir suaugusiesiems autorių.

 Atlikėjai:

Šeiko šokio teatras

Niels Claes (Lietuva)

Marta Wołowiec (Lenkija)

Renginio trukmė: 1 val., Ne.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE (Ne).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE (Ne).

Renginio organizatorius: Lietuvos šokio informacijos centras, VšĮ

Daugiau informacijos: Naujasis Baltijos šokis Tel.: +370 5 2040835.

Draudžiama įsinešti: Renginiui trukdančius daiktus.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje