NB8 ART koncertas - performansas „Connection“

NB8 ART koncertas - performansas „Connection“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Šiaurės Baltijos šalių menininkų koncertas-performansas “Connection” Etnokosmologijos muziejaus kupole

Likus savaitei iki trumpiausios metų nakties, Lietuvos Etnokosmologijos muziejaus stiklo kupole įvyks originalus koncertas-performansas „Connection”. Jį rengia nepriklausoma kūrėjų grupė „NB8 ART”, jungianti Šiaurės ir Baltijos šalių menininkus.

Vėlų birželio 16-osios vakarą, likus porai valandų iki vidurnakčio „NB8 ART” („Nordic Baltic 8”) atlikėjai pristatys savitą muzikos improvizacijų, grafikos ir video menų sintezės koncertą-performansą, paremtą baltų ir Šiaurės šalių folkloru, užkalbėjimais, mitologija ir archajinės pasaulėjautos ženklais.

Tarptautinė Šiaurės Baltijos šalių menininkų grupė susibūrė pries porą metų ir kuria originalius meno projektus įvairiose šalyse. „NB8 ART” kolektyvas, kurį vienija meilė muzikai ir bendras požiūris į projekto vaizdą – spalvingas ir pašėlęs. Projekto „NB8 ART” vadovė – Simona Zbarauskaitė – pianistė, įkvėpimo muzikuoti semiasi iš kelionių, sutiktų žmonių, gamtos, keblių situacijų. Svajoja apkeliauti visą pasaulį, yra linkusi eksperimentuoti ir nebijo nepramintų kelių. Janas Liljekvistas – švedų menininkas, žmogus orkestras, įvaldęs daugybę muzikos stilių – nuo roko iki šiuolaikinės elektroninės muzikos. Robertas Jurjendalis – estų gitaristas, kuriantis muziką kinui, išleidęs daugiau nei 10 kompaktinių plokštelių. Steinaras Ygesethas – jaunas ir ambicingas norvegų kompozitorius, nebijantis iššūkių ir naujų muzikos formų. Julija Karaliūnaitė – operos solistė, kurios vardą vis dažniau galima pamatyti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatro repertuare. Viktorija Smailytė – arfininkė, pasižyminti išskirtiniu optimizmu, šiuo metu dirba Kauno miesto simfoniniame orkestre ir pedagoginį darbą. Rūta Vitkauskaitė – kompozitorė, performerė, gyvenanti Londone, šiemet apdovanota auksiniu scenos kryžiumi. Jūratė Rekevičiūtė – garsi ekstravagantiška ir spalvinga asmenybė, grafikė, save traktuojanti kaip meno kūrinį – jos išskirtinumas yra spalvotas požiūris į gyvenimą ir meilė jam. Ričardas Rickevičius – vaizdo režisierius, turintis savo išskirtinį braižą. Saulė Gimžūnaitė – jauna, ieškanti savęs, animatorė.

Remdamiesi savo šalių tautosaka, kultūros tradicijomis menininkai kuria unikalias šiuolaikiškas aranžuotes, siekia interpretuoti liaudies meną savaip, akcentuoja ne autentiškumą, bet emociją – tai, kokius jausmus jis mums sukelia šiandien.

„NB8 Art”dalyviai senąsias raudas, sakmes, apeigas, raštus, spalvas ir kitą tautų paveldą interpretuoja kaip neatsiejamą būties dabartyje dalį.

Profesionalų atliekamose kūrinių aranžuotėse girdime ir liaudies dainų originalų skambėjimą, ir operinį vokalą. Arfos garsai persipina su elektronika, gitaros sąskambiais. Neatsiejama koncerto dalis – gyvai kuriamos vaizdo projekcijos, paremtos originaliais Šiaurės ir Baltijos regionų tautiniais raštais, ornamentais.

Tarp saulėlydžio ir sutemų – paslaptingas, magiškas laikas, kai, rodos, tamsa nugalės šviesą. Būtent tada danguje virš Aukštaitijos ežerų ir pasigirs užkalbėjimų šnabždesiai, nušvis magiškieji ženklai, kaskart mums ir mūsų protėviams suteikiantys vilties kodus.

Koncertas-performansas „Connection” vyks 2016 birželio 16 d. 22 val. Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.

Po koncerto, žiūrovams bus surengta Lietuvos Etnokosmologijos muziejaus pažintinė ekskursija. Esant palankioms oro sąlygoms, bus galimybė teleskopu stebėti žvaigždes.

Būtina išankstinė registracija telefonu 8-615-20688.

Koncerte-performanse Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje dalyvauja:

Simona Zbarauskaitė (klavišiniai)

Janas Liljekvistas (elektrinis smuikas, perkusija, elektronika, Švedija)

Julija Karaliūnaitė (sopranas)

Viktorija Smailytė (arfa)

Robertas Jürjendalas (gitara, Estija)

Steinaras Yggesethas (kompozitorius, elektronika, Norvegija)

Rūta Vitkauskaitė (kompozitorė)

Jūratė Rekevičiūtė (grafikė)

Ričardas Rickevičius ir Saulė Gimžūnaitė (vaizdo projekcijos)

Projekto „NB8 ART” iniciatorė ir vadovė: Simona Zbarauskaitė.

Projekto „NB8 ART” globėjas: Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos Karalystėje.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Nordic Culture Point, Rietavo sav. kultūros centras.

Partneriai: Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje

Atlikėjai:

J. Liljekvist (Švedija)

J. Karaliūnaitė

S. Zbarauskaitė

V. Smailytė

R. Jürjendal (Estija)

S. Yggeseth (Norvegija)

R. Vitkauskaitė

J. Rekevičiūtė

R. Rickevičius

S. Gimžūnaitė

Renginio trukmė: 1 val.

Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Now Art Now Future, VsI.

Daugiau informacijos: www.etnokosmomuziejus.lt Tel.: 862953132.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Rėmėjai

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Drama „Barbora Radvilaitė“

Drama „Barbora Radvilaitė“

  • Alytus, Alytaus miesto teatras
  • Balandžio 25 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 45 min
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 9 val. 44 min.
4,02 € 6,70 €
Pirkti
„Betsafe-LKL“: Klaipėdos „Neptūnas“ - Utenos „Juventus“

„Betsafe-LKL“: Klaipėdos „Neptūnas“ - Utenos „Juventus“

  • Klaipėda, ŠVYTURIO ARENA
  • Balandžio 25 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 9 val. 49 min.
3,25 € 5,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
THE ILLUSIONISTS LIVE

THE ILLUSIONISTS LIVE

PASIBAIGĘS

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje