Nepriklausomybės giesmės

Nepriklausomybės giesmės

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov

ESTIJOS VYRŲ CHORAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Mikk Üleoja

Solistai:

KA BO CHAN (kontratenoras)

VALTER SOOSALU (tenoras)

OTT INDERMITTE (baritonas)

Dirigentas MIKK ÜLEOJA (Estija)

Programa:

Pēteris Vasks – „Musica appassionata“ styginių orkestrui

Justė Janulytė – „Here at the quiet limit“ vyrų chorui ir styginių orkestrui (premjera)

Erkki-Sven Tüür – „Questions…“ vyrų chorui ir styginių orkestrui

Koncerte skambės trijų Baltijos šalių šiuolaikinių kūrėjų opusai.

Pēteris Vasks – neseniai septyniasdešimtmetį atšventęs latvių kompozitorius, pirmąjį aukštąjį išsilavinimą įgijęs Lietuvos muzikos akademijoje. Kurį laiką jis grojo kontrabosu Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre. Kompozicijos studijas baigė Latvijos muzikos akademijoje, šiuo metu dirba pedagoginį darbą Rygos muzikos koledže. Jo kūrinius spausdina prestižinė vokiečių leidykla „Schott“.

Erkki-Sven Tüür – už dvejų metų šešiasdešimtmetį pasitiksiantis estų kompozitorius, Talino muzikos akademijos absolventas, devintajame XX a. dešimtmetyje populiarios roko grupės „In Spe“ vadovas. Vos Estijai atkūrus nepriklausomybę jo kūriniai tapo žinomi vakaruose ir atliekami tokių kolektyvų kaip Helsinkio filharmonijos orkestras, Hilliard Ensemble, Stokholmo saksofonų kvartetas bei Birmingemo simfoninis orkestras.

Ką tik Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate tapusios, Italijoje gyvenančios ketvirtą gyvenimo dešimtmetį įpusėjusios Justės Janulytės kūriniai kone kasmet skamba „Gaidos“ festivalyje. Ji – viena savičiausiai mąstančių Lietuvos muzikos kūrėjų, už pastarųjų metų kūrybą pristatyta Nacionalinei kultūros ir meno premijai. Muzikologė Jūratė Katinaitė teigia: „Justės Janulytės muzikinio mąstymo būdas – ilgos, lėtos ekspozicijos, laipsniškas faktūros sodrinimas; pamėgtos kanono technikos dėka didžiuliai garsų sluoksniai kuria mirgėjimo įspūdį, spalvų, šviesų, blyksnių ir raibuliavimų įvaizdžius. Muzika tarytum išnyra iš neįžvelgiamų tolių, vos pastebimai artėja klausytojo link, pagaliau persmelkia jį kiaurai, pereina visas ląsteles, išjudina atomus, paskui pamažu nutolsta, kol visai išnyksta horizonte.“

Estijos nacionalinis vyrų choras (dažnai jo pavadinimas koduojamas inicialais RAM - Riiklik Akadeemiline Meeskoor) įkurtas 1944 m. Jo įkūrėjas – legendinis estų chorvedys ir kompozitorius Gustav Ernesaks, kone trisdešimt metų buvęs choro dirigentu, o iki pat mirties 1993 m. – jo meno vadovu. Šiuo metu choras didžiuojasi būdamas skaitlingiausiu profesionaliu vyrų choru visame pasaulyje. Per ilgą gyvavimo laikotarpį kolektyvas atliko daugiau nei 6000 koncertų, vyrų balsai skambėjo visoje buvusioje Sovietų sąjungoje, Vakarų Europoje, Izraelyje, Kanadoje ir JAV. Choro repertuare gausu a-capella žanro kūrinių, taip pat – stambios formos opusų. Savo kūrinius šiam chorui dedikavo Dmitrijus Šostakovičius, kultinis britų kūrėjas Gavin Bryars ir kone visi Estijos kompozitoriai. Kolektyvo kūrinių sąraše gausybė atliktų premjerų, jam dirigavo garsiausi pasaulio dirigentai, o kolektyvo scenos partnerių sąrašo galėtų pavydėti ryškiausios muzikos pasaulio žvaigždės. Estijos nacionalinio vyrų choro įrašus leidžia prestižiškiausios įrašų kompanijos, o 2004 m. jų kartu su Estijos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir merginų choru „Ellerhein“ įrašytos Jeano Sibeliuso kantatos pelnė Grammy apdovanojimą.

Choro dirigentas ir dainininkas Mikk Üleoja kilęs iš muzikų šeimos, Talino muzikos akademijos auklėtinis, į dainavimo paslaptis gilinęsis Suomijoje. Kurį laiką dainavęs prestižiniuose Estijos choruose ir su jais apkeliavęs kone visą pasaulį jis niekada neapleido dirigavimo: vadovavo Pernu kameriniam chorui, Šv.Mykolo berniukų chorui, buvo Estijos filharmonijos kamerinio choro chormeisteris. Jau šešerius metus jis vadovauja Estijos nacionaliniam vyrų chorui, yra pelnęs gausybę valstybinių apdovanojimų už pasiekimus kultūros srityje.

Vienas iš koncerto solistų – iš Honkongo kilęs kontratenoras Ka Bo Chan. Dainavimo ir dirigavimo mokėsi Jungtinėse Amerikos valstijose, o prieš dvidešimt metų atvyko studijuoti į Estiją ir čia liko. Būdamas Estijos nacionalinio vyrų choro nariu jis neapsiriboja choristo veikla, bet dažnai koncertuoja kaip solistas, dalyvauja kamerinės muzikos projektuose.Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka po 20 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Spalio 24 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 11 val. 34 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gruodžio 12 d., 15:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 3 val. 56 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje