(NE)ŽAIDIMAI. Motiejaus ir Mykolo Bazarų albumo pristatymas (​​​​​​​Įėjimas į renginius tik su Galimybių pasu)

(NE)ŽAIDIMAI. Motiejaus ir Mykolo Bazarų albumo pristatymas (​​​​​​​Įėjimas į renginius tik su Galimybių pasu)

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

XXIII KOMPOZITORIŲ E. GRIEGO (1843–1907) IR M. K. ČIURLIONIO (1875–1911) MUZIKOS FESTIVALIS

Atlikėjai:

FORTEPIJONINIS DUETAS

MOTIEJUS BAZARAS

MYKOLAS BAZARAS

 

Programoje:

VYTAUTAS BARKAUSKAS

Preliudas ir fuga, op. 38 (1974) dviem fortepijonams

1. Preliudas

2. Fuga

„Žaidimėliai“, op. 118A (2002) fortepijonui 4 rankomis

„Pokalbis“, op. 118B (2002) fortepijonui 4 rankomis

„Etiudas tik suaugusiems“, op. 118C (2002) dviem fortepijonams

GIEDRIUS KUPREVIČIUS

„Du maži žaidimai dviems“ (1974) dviem fortepijonams

I dalis „Pakalbėjimai“

II dalis „Patylėjimai

ZITA BRUŽAITĖ

„Piano“ (1995) dviem fortepijonams

ALGIMANTAS KUBILIŪNAS

„Dvi variacijos“ (2014) dviem fortepijonams

I variacija

II variacija

TEISUTIS MAKAČINAS

„Kūlverstukas“ (2007) dviem fortepijonams

ARVYDAS MALCYS

„Vasaros nakties sodai“ (2003) dviem fortepijonams

„Vilties aitvaras“ (2002) dviem fortepijonams

VIDMANTAS BARTULIS

„Rūke“ (2008) dviem fortepijonams 8 rankomis

„Gražuolis garvežys“ (2012) fortepijonui 4 rankomis

 

Muzikavimas dviese ir nuolatiniai ieškojimai atvėrė nematytus bei negirdėtus lietuviškos muzikos klodus. Taip gimė mintis įrašyti dar neįgarsintus lietuvių kompozitorių opusus fortepijoniniam duetui.

Kūrinių pavadinimai žadėjo žaidimus, tačiau partitūrų slėpynės ir interpretacijos mįslės labiau priminė tikrus detektyvus. Vienų kompozitorių rankraščiai gulėjo stalčiuose ar neprieinamose laikmenose, kiti lyg ir laukė iniciatyvos iš atlikėjų.

Paaiškėjo, kad „Žaidimėliai“ – visai nevaikiški, „Du maži žaidimai dviems“ reikalauja daug daugiau pirštų, „Gražuolis garvežys“ – stiprių plaučių ir daugiãveikos, o „Kūlverstukas“ – lankstaus ritmo ir harmonijos pojūčio. Priešingai, žaismė slepiasi ir rimtuose dalykuose. „Preliudas ir fuga“ išplėtojami vos iš keturių natų, klausytojus suintriguos sonoristiški „Pokalbis“ ir „Etiudas...“, paskirtas „...tik suaugusiems“. „Dvi variacijos“ sulieja mažorinius ir disonansinius sąskambius, palikdamos atlikėjams laisvę improvizuoti garsų rinkiniais laike. Į neeilinius nuotykius nukelia tarp svajingos poezijos ir pribloškiančios ekspresijos balansuojantys „Piano“, „Vilties aitvaras“ ir „Vasaros nakties sodai“. Į mistinę impresiją garso migloje panardina „Rūke“.

Albumas „[ne]ŽAIDIMAI“ apima tik mažą dalį parašytos, fonotekose dar atsirasiančios lietuviškos muzikos fortepijoniniam duetui. Tebūnie tai laiškas butelyje kitiems šio žanro puoselėtojams.

Festivalį finansuoja:

 Norvegijos Karalystės ambasada Lietuvoje

Kauno miesto savivaldybė

Įėjimas į renginius tik su Galimybių pasu arba kt. Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Renginių metu rekomenduojame dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.Renginio trukmė: 1 val., nėra.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje