OKT/Vilniaus miesto teatras. „Ugnies veidas“

OKT/Vilniaus miesto teatras. „Ugnies veidas“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Informuojame, kad nuolaidos studentams, mokesleiviams, senjorams, žmonėms su negalia, su „Ežio“ viza, Laisvalaikio kortele ar ISIC ir ITIC pažymėjimais yra taikomos tik kasose.

OKT / Vilniaus miesto teatras pristato:

Marius von Mayenburg

UGNIES VEIDAS

Režisierius – Oskaras Koršunovas

Scenografė – Jūratė Paulėkaitė

Kompozitorius – Gintaras Sodeika

Vaidina: Gytis Ivanauskas, Rasa Samuolytė, Dalia Brenciūtė, Arvydas Dapšys, Dainius Gavenonis

Spektaklio koprodiuseris – Frankfurto prie Oderio teatras „Kleist“

Premjera – 2000 m. balandžio 27 d.

„Ugnies veidas“ dalyvavo Avinjono festivalyje, „Passages“ festivalyje Nansi (Prancūzijoje), NET festivalyje Maskvoje, Seulo performatyviųjų menų festivalyje Pietų Korėjoje, festivalyje „Kosova infest“ Kosove ir daugelyje kitų.

Režisierius O. Koršunovas – siaubo meistras. Atvirai demonstruodamas M. von Mayenburgo pjesėje „užkoduotą” žiaurumą, jis sukuria nirtulingą košmarą, skleidžiantį degančių kūnų kvapą. Penki personažai: nevykę tėvai, sūnus ir dukra, siejami kraujomaišos, ir dukros draugužis – „normalus", pavydus, tinkamas reprodukcijai. Žiūrėdamas atpažinsi save: savo daiktais užgriozdintą kambarį, beviltiškus stuobrius tėvus, įsikibusius idiotiškų normų ir stereotipų, klaikų tarpusavio nesupratimą neišklausymą ir nesiklausymą. Tėvai, kurie myli savo vaikus, tačiau vengia su jais kalbėtis, spręsti jų (ne)vaikiškas problemas. Bet kokiai abejonei, klausimui jie užkerta kelią bukai kartodami „tai juk normalu!". Ar iš tiesų? Nervus malšinęs degtukų drožinėjimas transformuojasi į padegamas bažnyčias ir baigiasi benzinu, pasiliejusiu ant tėvų lavonų. Niekas nieko nesmerkia, neteisina ir nesiteisina – visi nuo pat pradžių yra pasmerkti. Klasikinis kartų nesusišnekėjimas „Ugnies veide” įkaitinamas iki degimo ir tampa tragedija, lydima visą salę užtvindančio dusinančio benzino tvaiko.

Nevaldomoje simbolinių pseudo sėkmingumo daiktų sangrūdoje dominuoja sofa. Ji tampa visų metamorfozių, visų atsivėrimų vieta. Netikėtumo, apstulbimo ir kraujomaišos lova. Svajų urvas ir vidinių pabėgimų vieta, visų nusižengimų, visų asmeninių bei viešų ritualų dykvietė. Tai griuvėsių laukas, kur gyvenimas susitraukia iki siauros sofos erdvės, kurioje šalia tylinčių tėvų savo pusiau vaikiškus kūnus įspraudžia ir Olga su Kurtu – vienas nuo kito negalintys atsiskirti Siamo dvyniai, kuriuos vienija nesugebėjimas augti, o gal ir neapykanta augimui. Pragariška, kraujomaišiška porelė, išreiškianti normalumą nenormalume, geismą mirties instinktui ir gyvenimo griovimui. Čia nėra jokio atsiribojimo: spektaklis leidžia pamatyti viską, kas slypi už vienos iš daugelio šeimų „fasado”.

Oskaras Koršunovas šiame spektaklyje panaikina scenos aikštelę – pirmame plane be jokių gudravimų meistriškai “žaidžia” puikūs aktoriai: Rasa Samuolytė, Gytis Ivanauskas, Arvydas Dapšys, Dalia Brenciūtė ir Dainius Gavenonis. Eksperimentavęs su įvairiausia scenine technika – nuo optinės iliuzijos, vaizdo projekcijų iki riedučių tako, „Ugnies veide“ Oskaras Koršunovas prisiekia darbui su aktoriais. Supaprastintas išoriškai jo darbas nukreipiamas į tikrąją režisieriui skirtą erdvę – žiūrovo vaizduotę.

Atlikėjai:

Dalia Brenciūtė

Arvydas Dapšys

Dainius Gavenonis

Rasa Samuolytė

Gytis Ivanauskas

Renginio trukmė: 2 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Oskaro Koršunovo teatras, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.okt.lt

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Rėmėjai

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Vilniaus RYTO rungtynės: LKL: Vilniaus RYTAS - Alytaus DZŪKIJA

Vilniaus RYTO rungtynės: LKL: Vilniaus RYTAS - Alytaus DZŪKIJA

  • Vilnius, RYTO krepšinio arena
  • Gruodžio 15 d., 17:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
35 d. 23 val. 6 min.
3,60 € 6,00 €
Pirkti
Domo Emigrantes

Domo Emigrantes

  • Marijampolė, Marijampolės miesto kultūros centras
  • Gruodžio 15 d., 17:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 20 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
213 d. 5 val. 34 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
Meilė ir mirtis Veronoje

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje