Open to the World. Ola Gjeilo ir chorai Bel Canto & Sofia Vokalensemble. Kartu.

Open to the World. Ola Gjeilo ir chorai Bel Canto & Sofia Vokalensemble. Kartu.

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Open to the World. Choras Bel Canto su Ola Gjeilo ir Sofia Vokalensemble. Kartu.

Ypatingas vakaras Vilniuje! Pirmą kartą Lietuvoje - choras Bel Canto kartu su vienu populiariausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių Ola Gjeilo ir vienu geriausių Švedijos chorų Sofia Vokalensemble.

Choras „Bel Canto“, vienas populiariausių pasaulyje šiuolaikinės muzikos kompozitorių Ola Gjeilo ir vienas geriausių Švedijos chorų „Sofia Vokalensemble“ pristato antrąjį „Open to the World“ ciklo koncertą. 2018 m. gegužės 19 d., šeštadienį, 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje daugiau nei 80 chorų „Bel Canto“ ir „Sofia Vokalensemble“ dainininkų ir Ola Gjeilo pirmą kartą susitiks ypatingam muzikiniam projektui.

„Open to the World“ antrajame koncerte skambės gražiausi ir populiariausi Ola Gjeilo kūriniai. Koncerte taip pat dalyvaus Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas Sergej Krylov), solistė Lina Dambrauskaitė (sopranas), kiti atlikėjai, o fortepijonu gros pats Ola Gjeilo.

Po 3 metų pažinties, Ola Gjeilo – svečiuose pas chorą Bel Canto

Norvegijoje gimęs Ola Gjeilo – vienas populiariausių šiuolaikinės chorinės muzikos kompozitorių. Jo kūryba išsiskiria sodriu, harmoningu, erdviniu skambesiu ir yra stipriai įtakojama kino filmų muzikos. Ola Gjeilo studijavo klasikinę kompoziciją prestižinėse The Juilliard School (New York City) ir The Royal College of Music (London) aukštosiose menų mokyklose. Šiuo metu kompozitorius gyvena JAV, ir ši šalis padarė ryškią įtaką jo moderniam lengvai atpažįstamam muzikiniam stiliui.

Ypatingi vakaro svečiai – choro Bel Canto draugai iš Sofia Vokalensemble

„Sofia Vokalensemble“ – vienas geriausių mišrių švedų chorų, scenoje kuriantis užburiančią atmosferą ir išsiskiriantis lyrišku, elegantišku skandinavišku skambesiu. 1995 m. susibūrusiam chorui vadovauja dirigentas Bengt Ollén. Jo pagrindinis muzikinis motto – muzikuoti, peržengiant natų ribas. Todėl „Sofia Vokalensemble“ ypatingą dėmesį skiria vokalui, jautriam, elegantiškam skambesiui. 2012 m. choras yra laimėjęs geriausiojo Europoje titulą (The European Grand Prix for Choral Singing), taip pat pelnęs daugybę kitų tarptautinių apdovanojimų.

Pagrindiniai koncerto akcentai – į kino filmų sales nukeliantys Dreaweaver ir Sunrise Mass

Pagrindinis „Open to the World“ antrojo koncerto akcentas – Ola Gjeilo keturių dalių kūrinys chorui ir styginių orkestrui „Sunrise Mass“. Šis ypatingai šviesus, jaudinantis kūrinys perteikia modernų ir originalų kompozitoriaus požiūrį į šimtmečius gyvuojantį bažnytinės muzikos mišių žanrą.

Ola Gjeilo teigia, kad tradicinį lotynišką mišių tekstą jam norėjosi pateikti kitaip – kūrinyje nepaprastai skaidri, erdvinė, kosminė muzika perauga į žemišką ir tvirtą, o tyrumo, šviesos pojūtį keičia dramatiškesni jausmai. Net ir tradicinėms mišių dalims kompozitorius suteikia naujus pavadinimus: The Spheres (Kyrie), Sunrise (Gloria), The City (Credo), Identity & The Ground (Sanctus / Benedictus ir Agnus Dei).

Choras „Bel Canto“ pirmą kartą „Sunrise Mass“ Lietuvos publikai pristatė 2014 m. Šį kartą kosmines „Sunrise Mass“ Vilniuje atliks daugiau nei 80 choristų balsų – chorai „Bel Canto“ ir „Sofia Vokalensemble“ kartu.

Kitas ypatingas koncerto akcentas – naujausias Ola Gjeilo kūrinys „Dreamweaver“ chorui, fortepijonui, styginių orkestrui ir sopranui. Šio kūrinio žodžiai sukurti pagal žinomą norvegų viduramžių eilėraštį „Draumkvedet“, turintį daug panašumų su Dantės „Dieviškąja komedija“.

Choras „Bel Canto“ pirmą kartą „Dreamweaver“ pristatė per 2017 m. Kalėdas Kotrynos bažnyčioje Vilniuje ir sulaukė ypač palankių publikos vertinimų. Šį kartą paslaptingą „Sapnų audėjo“ kelionę po pomirtinį gyvenimą choras pasakos kartu su pilna Lietuvos kamerinio orkestro sudėtimi Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje.

---

Choro „Sofia Vokalensemble“ meno vadovas ir dirigentas Bengt Ollén. Choro „Bel Canto“ meno vadovas ir dirigentas Dr. Egidijus Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Zapolskaitė, chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė, vokalo pedagogas Liudas Norvaišas.

Koncerto prodiuseriai: Ola Gjeilo, Audrius Valatkevičius (choras „Bel Canto“) ir Tomas Icikzonas (choras „Sofia Vokalensemble“).

Choras Bel Canto pristato: Open to the World

Choro „Bel Canto“ muzikinis projektas „Open to the World“ – tai 5 koncertų ciklas, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-ečiui. „Open to the World“ koncertuose choras „Bel Canto“ pasirodys kartu su garsiausiais pasaulyje šiuolaikiniais kompozitoriais Eric Whitacre (JAV) ir Ola Gjeilo (JAV/Norvegija), geriausiais Švedijos chorais „Svanholm Singers“ ir „Sofia Vokalensemble“, elitiniu vokaliniu ansambliu VOCES8 (JK) ir nuostabiu šveicarų choru „Männerstimmen Basel“.

Projekto tikslas – pristatyti Lietuvos publikai geriausius pasaulyje, kartu su jais švęsti Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-etį, būti, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

Projekto mecenatas – NEWSEC, didžiausia nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė Skandinavijos ir Baltijos šalyse; Rėmėjai – viena didžiausių Lietuvoje statybos kompanijų MITNIJA ir draudimo bendrovė SEESAM. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto informaciniai partneriai – LRT televizija ir naujienų portalas DELFI, reklamos partneris – reklamos agentūra OGILVY.

Atlikėjai:

Ola Gjeilo (kompozitorius, pianistas). JAV / Norvegija

Choras Bel Canto (Lietuva). Meno vadovas Dr. Egidijus Kaveckas

Choras Sofia Vokalensemble (Švedija). Meno vadovas Bengt Ollén

Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas Sergej Krylov)

Gunta Gelgotė (sopranas)

Andrius Gailiūnas (akustinė gitara)

Renginio trukmė: 2 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 40 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Choras Bel Canto.

Daugiau informacijos: https://chorasbelcanto.lt/open-to-the-world choras@chorasbelcanto.lt.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

NAUJIEJI VILNIAUS VEIDAI

NAUJIEJI VILNIAUS VEIDAI

  • Anykščiai, Anykščių kultūros centras
  • Gruodžio 12 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 10 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
26 d. 19 val. 58 min.
3,72 € 6,20 €
Pirkti
Domo Emigrantes

Domo Emigrantes

  • Utena, Utenos kultūros centras
  • Gruodžio 13 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 20 min
Iki pasiūlymo pabaigos:
209 d. 20 val. 37 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
Meilė ir mirtis Veronoje

Meilė ir mirtis Veronoje

Galioja iki: 12-12

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje