OPEROS KARALIUI DMITRIJUI CHVOROSTOVSKIUI ATMINTI

OPEROS KARALIUI DMITRIJUI CHVOROSTOVSKIUI ATMINTI

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis

Solistai

EGLĖ ŠIDLAUSKAITĖ (mecosopranas)

TOMAS PAVILIONIS (tenoras)

KĘSTUTIS ALČAUSKIS (tenoras)

ANDRIUS APŠEGA (baritonas)

KOSTAS SMORIGINAS (bosas)

TADAS GIRININKAS (bosas)

LIUDAS MIKALAUSKAS (bosas)

Dirigentas CONSTANTINE ORBELIAN (JAV)

2017 m. lapkričio 22 d. pasaulis neteko operos žvaigždės, vieno geriausio pasaulyje baritono – Dmitrijaus Chvorostovskio.

Nuo pat karjeros pradžios žiūrovus jis stebino sodriu ir nepaprastai gražiu balso tembru, įgimtu muzikalumo pojūčiu, aukštu profesionalumu. Beveik kiekviename duotame interviu jis yra pasakęs, kad svarbiausia jam yra tai, kad klausytojai atsimintų ne jo asmeninio gyvenimo detales, o balsą.

Kada gi prasidėjo šio išskirtinio talento solisto pasaulinė karjera? O gi po debiuto P. Čaikovskio operoje „Pikų dama“ Nicoje. Būtent tada D. Chvorostovskiui atsivėrė prestižinių pasaulio teatrų durys. Jis buvo pakviestas į Karališkąjį „Covent Garden“ operos teatrą Londone, „Metropolitan Opera“ teatrą Niujorke, Bavarijos valstybinę operą Miunchene, „La Scala“ Milane, „Colon“ teatrą Buenos Airėse, Vienos valstybinę operą, Zalcburgo festivalį, Paryžiaus, Čikagos, Sankt Peterburgo teatrus ir garsiausius operos festivalius visame pasaulyje.

Jis rengė solinius koncertus Seule, Osle, Stambule, Jeruzalėje, taip pat Australijoje. D. Chvorostovskis dažnai koncertuodavo akompanuojant aukščiausio lygio orkestrams, tokiems kaip Niujorko filharmonijos, San Francisko simfoniniam, Roterdamo filharmonijos ir kitiems garsiems kolektyvams. Per savo karjerą D. Chvorostovskis dainavo su tokiais muzikos grandais kaip Luciano Pavarotti, Anna Netrebko, Lara Fabian ir kitomis žvaigždėmis.

Charizmatiškas scenos grandas savo talentu žavėjo ir Lietuvos klausytojus. 2013 m. užsimezgė Kauno miesto simfoninio orkestro ir šio baritono kūrybinis bendradarbiavimas. D. Chvorostovkis muzikos gurmanams surengė išskirtinį koncertą Pažaislyje, kur pasirodė kartu su sopranu Barbara Frittoli, tenoru Stefano Secco, maestro Constantinu Orbelianu, Kauno miesto simfoniniu orkestru bei Kauno valstybiniu choru. Kiek vėliau operos karaliumi tituluojamas solistas ir Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas Constantino Orbeliano, surengė koncertus Kaune, Vilniuje, Rygoje, Taline ir Helsinkyje. Šie pasirodymai susilaukė didelio klausytojų susidomėjimo. Todėl solistas šį orkestrą pasirinko įrašinėti istorinę G. Verdi operą „Simonas Bokanegra“. Įrašuose taip pat dalyvavo Niujorko „Metropolitan Opera“ teatro žvaigždės: Barbara Frittoli (sopranas, Italija), Stefano Secco (tenoras, Italija) ir Marco Caria (baritonas, Italija) bei solistai iš Lietuvos – Eglė Šidlauskaitė (mecosopranas), Kostas Smoriginas (baritonas), Kęstutis Alčauskis (tenoras) ir Kauno valstybinis choras. Šią kompaktinę plokštelę Niujorke leidžiamas žurnalas „Opera News“ pripažino geriausia 2015 m. kompaktine plokštele.

2016 m. D. Chvorostovskis kartu su maestro Constantinu Orbelianu nusprendė būtent Kaune įrašyti ir Giuseppe Verdi operą „Rigoletas“. Įrašuose dalyvavo žymiausios klasikinės muzikos žvaigždės: be D. Chvorostovskio ir žinomiausias „Metropolitan opera“ jaunosios kartos sopranas iš JAV Nadine Sierra, tarptautinių konkursų laureatė, mecosopranas iš Baltarusijos Oksana Volkova, daugybę vaidmenų sukūręs italų tenoras Francesco Demuro, visame pasaulyje koncertuojantis bosas iš Italijos Andrea Mastroni. Džiugu, kad kartu su šiomis žvaigždėmis įrašuose dalyvavo ir solistai iš Lietuvos: mecosopranas Eglė Šidlauskaitė, baritonas Kostas Smoriginas, bosas Tadas Girininkas, baritonas Andrius Apšega, tenoras Tomas Pavilionis, bosas Liudas Mikalauskas. Kartu su solistais operos įrašuose dalyvavo ir Kauno valstybinio choro vyrų grupė, vadovaujama meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Petro Bingelio. Šis daug jėgų ir laiko pareikalvęs projektas sulaukė pasaulinio pripažinimo. Albumas įtrauktas į 2017 metų geriausių klasikinės muzikos įrašų 25-tuką. Taip pat apdovanotas tarptautiniu profesionalios muzikos „BraVo“ apdovanojimu.

Kauno miesto simfoninis orkestras tik šviesiausiomis mintimis prisimena šį nepaprastai talentingą, charizmatišką ir nuoširdų ilgametį bičiulį. Jų draugystę jungė muzika. Todėl orkestras rengia koncertą šiam operos karaliui atminti. Koncerte dalyvaus leidybiniuose projektuose kartu su D. Chvorostovskiu dirbę solistai – mecosopranai Oksana Volkova ir Eglė Šidlauskaitė, bosai Kostas Smoriginas, Tadas Girininkas ir Liudas Mikalauskas, baritonas Andrius Apšega ir tenorai Tomas Pavilionis bei Kęstutis Alčauskis. Diriguos maestro Constantinas Orbelianas.

KMSO inf.Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka 20 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Spalio 24 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 11 val. 53 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gruodžio 12 d., 15:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 4 val. 15 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje