Orkestro muzikos koncertas

Orkestro muzikos koncertas

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

Solistas PAVEL BERMAN (smuikas, Italija)

Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS (Lietuva-Vokietija)

Programa:

Dmitrij Šostakovič (1906–1975) – Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 1, a-moll, op. 77

Johannes Brahms (1833–1897) – Simfonija Nr. 1, c-moll, op. 68

Kauno miesto simfoninis orkestras klausytojams pristato ilgamečius kolektyvo bičiulius. Tai – smuikininkas iš Italijos, buvęs orkestro vyriausiasis dirigentas Pavelas Bermanas ir ne kartą orkestrui dirigavęs, kartu ne vieną įsimintiną projektą įgyvendinęs Kauno klasikinės muzikos mylėtojams puikiai pažįstamas, charizmatiškasis dirigentas Vilmantas Kaliūnas.

Šie išskirtiniu talentu pasižymintys muzikai ir Kauno miesto simfoninio orkestro atlikėjai koncerto dieną klausytojus džiugins Dmitrijaus Šostakovičiaus ir Johanneso Brahmso muzika.

Nuo 1947–1948 m. vieno garsiausių ir išskirtiniu talentu apdovanoto XX a. rusų kompozitoriaus D. Šostakovičiaus parašyto keturių dalių ir 35 minučių trukmės Koncerto smuikui ir orkestrui Nr. 1, a-moll, iki pirmojo jo atlikimo 1955 m. Leningrado filharmonijoje buvo atlikti keli kūrinio pakeitimai, kuriuos atliko Davidas Oistrakhinas. Tai yra vienas iš žymiausių koncertų smuikui ir orkestrui, kuris pasižymi simfonijai būdinga keturių veiksmų sandara. Taip pat tai yra pirmasis kūrinys, kuriame atsiranda DSCH motyvas. Šiomis raidėmis pažymima kompozitoriaus autorystė. Taip Dmitrijus Šostokovičius norėjo įsiamžinti savo kūriniuose, nes šį žymėjimą naudojo visuose vėlesniuose savo kūriniuose

Simfonija Nr. 1, c-moll, op. 68 yra kūrinys, kurį vokiečių romantikas Johannesas Brahmsas rašė 21 metus. Kompozitorius praleido ne mažiau nei 14 metų dailindamas ir tobulindamas savo kūrinį, kol drąsiai galėjo jį pristatyti klausytojams. Ir tai truko nuo 1855 m. iki 1876 m. Šios simfonijos, kurios atlikimas įprastai trunka 45–50 min., premjera įvyko 1976 m. lakričio 4 d.

Ne paslaptis, kad J. Brahmsui didelę įtaką darė L. van Beethoveno kūryba. Ne kartą jo Simfonija Nr. 1 buvo vertinama kaip L. van Beethoveno keletos kūrinių plagiatu. Tačiau kompozitorius drąsiai teigdavo, kad tai yra sąmoningas pagarbos ženklas. Ir jis ne atsitiktinai naudoja tam tikrus L. van Beethoveno sukurtų simfonijų fragmentus. Tačiau dar ir šiandien ši J. Brahmso simfonija pavadinama „Beethoveno dešimtąja“.

KMSO inf.Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka 20 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Spalio 24 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 13 val. 31 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gruodžio 12 d., 15:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 5 val. 53 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje