Jubiliejinis „Tomo ir Džerio“ atgimimas Tokijuje

Tiketa 2019-04-24

Jubiliejinis „Tomo ir Džerio“ atgimimas Tokijuje

Ar dar pamenate katiną Tomą, nesėkmingai bandantį sumedžioti nenuoramą peliuką Džerį? Legendinis animacinis filmukas „Tomas ir Džeris“ (“Tom & Jerry”) kitąmet švęs savo 80-metį! Ta proga Tokijuje atidaryta pirmoji pasaulyje speciali ekspozicija, skirta pagerbti šiai garbingai, klasika tapusios animacijos, sukakčiai.

Pirmieji „Tomo ir Džerio“ epizodai, pristatyti talentingų animacijos kūrėjų William Hanna ir Joseph Barbera, pasirodė JAV, dar 1940 m. Animacinis filmukas greitai sulaukė milžiniško populiarumo ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje.

Savo tarptautinės karjeros pradžioje, animatoriai Hanna ir Barbera dirbo turėdami itin mažą biudžetą, tačiau buvo užsibrėžę griežtą tikslą kiekvieną savaitę pristatyti vis naują „Tomo ir Džerio“ seriją. Bandymų ir klaidų dėka, jie nusprendė pasirinkti specifinę animacijos techniką, nereikalaujančią kiekvieną sykį piešti scenas iš naujo, o leidžiančią naudotis jau buvusiomis scenomis ar jų dalimis.

„Tomas ir Džeris“ nėra vienintelis garsus šių animatorių kūrinys. Tokie filmukai, kaip „Flinstounai“ (“The Flinstones”), „Meškiukas Jogis“ (“Yogi Bear”) ar „Skūbis Dū“ (“Scooby-Doo”) garsūs visame pasaulyje ir ypač mėgiami Japonijoje.

„Tomo ir Džerio“ parodos vizualinį apipavidalinimą bei logotipą kūrė žymus japonų dizaineris ir iliustratorius Shin Sobue.

Specialioji „Tomo ir Džerio“ ekspozicija Tokijuje veiks iki gegužės 2 dienos. Jos metu galima pamatyti originaliąją filmuko kūrybą, dokumentiką bei modernius žymiausių scenų perdirbinius.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje