Prancūziška magija su „LoJo“

Prancūziška magija su „LoJo“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Prancūziška magija su „Lo’Jo“

„Lo’Jo“ – tai legenda tapęs šešetukas iš Prancūzijos, kurio neišgirsti būtų nepadoru! Daugiau nei 30 metų koncertuojantys originalūs muzikos profesionalai, savo bagaže išleidę 15 albumų, yra užkūrę legendinį „Festival in the Desert“ Malyje ir turavę tokiose vietose, kurių daugelis net nežino esant. Grupė savo nuolat evoliucionuojančia kūryba primena, kad žmonės keičiasi, progresuoja ir maištauja, tad ruoškitės būti nustebinti net jei ją esatę girdėję anksčiau. Gyvenimas – tai nuolatinis kismas, kurio neribotas galimybes atskleidžia „Lo’Jo“, keliaujantis netikėtais ir mažai kieno pramintais muzikiniais takais.

ATLIKĖJAI

Denis Pean: vokalas, klavišai

Nadia Nid El Mourid: vokalas, perkusija

Yamina Nid El Mourid: vokalas, kamel n'goni, saksofonas, perkusija

Richard Bourreau: smuikas

Baptiste Brondy: būgnai

Alexandre Cochennec: bosinė gitara

Kodėl turi išgirsti „Lo’Jo“?

Nes jie yra „seni geri“. Poetiškos muzikos veteranai „Lo’Jo“ susibūrė 1982 m. mažame Prancūzijos kaimely prie Anžuero ir iš karto gavo vieno eklektiškiausių, ekscentriškiausių ir labiausiai įkvepiančių muzikos kolektyvų, kuriuos kada nors turėjo Europa, vardą. Kaip ir jų amžininkai britų grupė „The Mekons“ „Lo‘Jo“ yra pasaulinio masto legendos ir naujų muzikos formų išradėjai, išgyvenę daugybę inkarnacijų. Nuo pat pradžių jie į savo pasirodymus įtraukė teatrą ir vizualinius menus.

Charizma! Tom Waits ir Nick Cave tembrus primenantis „Lo‘Jo“ frontmeno Denis Péan balsas ir nepakartojama charizma diriguoja dainų tekstams bei grupės klajonėms. Jis kolektyvą įtraukė į bendradarbiavimą su gatvės teatrais, cirkais, akrobatais, mimais, šokėjais. O koncertų arealas išsiplėtė nuo Vakarų Afrikos bei Sacharos iki Europos, Šiaurės Amerikos festivalių scenų ir netgi garbingos Paryžiaus „Cabaret Sauvage“ rezidencijos.

Kaip be pripažintų albumų – nuo 1993 m. debiutinio įrašo „Fils de Zamal“, tikrą proveržį padariusio 1998 m. „Mojo Radio“ iki naujausio 2017 m. įrašo „Fonetiq Flowers“. Pastarasis kritikų liaupsių nestokojantis darbas, įrašytas keliaujant tarp Afrikos, Pietų Korėjos ir JAV, užėmė 132 vietą „Songlines Top of the World“ sąraše. 2007 m. „BBC Music Award“ apdovanojimuose „Lo‘Jo“ buvo nominuoti pasaulio muzikos kategorijoje, o 2013 m. pelnė „Songlines“ žurnalo geriausios grupės vardą.

Garsų įvairovė. Visi „Lo‘Jo“ albumai yra skirtingi ir ypatingi. Grupės skambesys primena klasikinį prancūzų šansoną, džiazą, jame gausu garsų ir instrumentų iš viso pasaulio. Tai world music su stipriais Šiaurės Afrikos bei prancūziškais elementais. „Mielai keista ir stebėtinai pažįstama“ apibūdinamoje muzikoje darniai pinasi dub regis, afrikietiški, arabiški ir čigoniški skoniai, apglėbti poetiško jautrumo bei nuostabių seserų alžyriečių Yamina ir Nadia Nid El Mourid vokalų.

Geriausi atsiliepimai. Savo kūrybinę ir organizacinę energiją skirianti iššūkiams bei ekscentriškiems renginiams „Lo‘Jo“ „The Independent“ yra įvardijama kaip „turbūt viena geriausių šiuo metu pasaulyje gyvai grojančių grupių“. Su jais gera pasirodyti žymiausiems atlikėjams, o mums, žinoma, be galo malonu klausytis. „Lo‘Jo“ dirbo su daugybe muzikantų: „Tinariwen“, Robert Plant, Robert Wyatt, Archie Shepp ir kt. „The Guardian“ pabrėžia, jog: „Lo‘Jo“ turėtų groti dideliuose stadionuose ir festivaliuose. Kiekvienas, kuriam pasisekė šią grupę išgirsti mažame klube, turėtų pasijusti labai laimingu“.

Summa summarum. „Lo‘Jo“ – tai muzika varijuojanti nuo afrikietiško svingo, berberų bliuzo iki čigoniškų šokių. Ji pasižymi su niekieno kito nesumaišoma aura. Poetiškos ir intriguojančios „Lo‘Jo“ dainos yra lydimos pianino, smuiko, korėjietiškos citros (zither), ūdo (oud), trimito garsų bei egzotiškų instrumentų. Šie trofėjai yra parsigabenti iš muzikinių klajonių, nuotykių ir tobulėjimų Pietinėje Sacharoje, Tbilisyje, Kaukaze, Indijos vandenyno Reuniono salos, Argentinos, Nepalo bei kitų netikėtų kampelių. Kaip teigia grupės lyderis Péan: „Aš atvykau iš regiono, kuriame nėra savitos muzikinės kultūros, nėra folkloro, todėl užkursiu ugnį iš visų medienos rūšių!“

„Lo‘Jo“ Lietuvoje jau yra lenkęsi 2011 m., pasirodydami Vilniaus, Kauno publikai bei Nidos džiazo festivalyje.Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka.

Durys atidaromos iki renginio likus: 15 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: TAIP (iki 6 metų).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: GM Gyvai, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

PREMJERA: JŪRINĖS ŠVIESOS / Klaipėdos Jaunimo teatras / KJT

PREMJERA: JŪRINĖS ŠVIESOS / Klaipėdos Jaunimo teatras / KJT

  • Klaipėda, Klaipėdos kultūros fabrikas
  • Rugsėjo 26 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 16 val. 57 min.
5,00 € 10,00 €
Pirkti
Graikas Zorba

Graikas Zorba

  • Klaipėda, ŽVEJŲ RŪMAI, Klaipėdos m. kultūros centras, Taikos pr. 70
  • Rugsėjo 25 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 19 val. 33 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje