Premjera. BORDERLINE QUEEN. KERŠTAS, rež. Maciej Gośniowski-Gąsiu

Premjera. BORDERLINE QUEEN. KERŠTAS, rež. Maciej Gośniowski-Gąsiu

Pasirodymai:

06.05

trečiadienis


20:00

Premjera. BORDERLINE QUEEN. KERŠTAS, rež. Maciej Gośniowski-Gąsiu

Vilnius, KABLYS + KULTŪRA (Kauno g. 5, Vilnius)

- 10 %
nuo 13,00 €

06.06

ketvirtadienis


20:00

Premjera. BORDERLINE QUEEN. KERŠTAS, rež. Maciej Gośniowski-Gąsiu

Vilnius, KABLYS + KULTŪRA (Kauno g. 5, Vilnius)

- 10 %
nuo 13,00 €

Koncepcijos autorius ir režisierius — Maciej GOŚNIOWSKI

Dramaturgas — Łukasz GAZUR

Vaidina: Gytis IVANAUSKAS, Denisas KOLOMYCKIS, Brigida GRUODYTĖ, KA KATHARSIS (Lenkija), TWOJA STARA (Lenkija)

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) birželio 5, 6 dienomis pristatys intriguojančią premjerą „Borderline Queen. Kerštas“, kuri bus rodoma festivalio „Baltic Pride“ metu ir vyks ne teatro patalpose, bet klubinėje aplinkoje.

Ryškų, teatrališką performansą kuria queer kultūros atstovas Maciejus Gośniowskis-Gąsiu. Iš Lenkijos kilęs aktorius, šokėjas, queer grupės „Glitter Confusion“ atlikėjas ir tekstų bendraautoris yra puikiai žinomas gimtojoje šalyje, kūręs su garsiais teatro kūrėjais.

Jo naujasis kūrinys yra LNDT vykdomos Jaunųjų kūrėjų programos dalis. Vaikino pasiūlyta idėja sužavėjo šių metų konkurso komisiją ir jis tapo vienu iš nugalėtojų. LNDT konkursui jis pasiūlė performatyvaus žaidimo idėją. Kūrybinės grupės, kurią sudarys queer scenos atstovai iš Lenkijos ir lietuvių menininkai, nariai kvies žiūrovus dalyvauti ryškiame vakarėlyje, leistis į netikėtą nuotykį, atsikratyti mąstymo stereotipų, pažinti įvairialypę ir be galo spalvingą drag kultūrą, kelti klausimus apie lyties raiškos formas, praplėsti individo laisvės sąvokos supratimą. Ekscentriškų idėjų kupinas Maciejus ketina surengti išskirtinį reginį Lietuvos žiūrovams ir sustiprinti queer bendruomenę mūsų šalyje. Į performansą kviečiami visi tolerantiški, atviri žmonės, norintys plačiau suprasti lyties ir lytiškumo sąvokas, laisviau žvelgti į pasaulį.

Semdamiesi įkvėpimo iš Edwin A. Abbott knygos „Plokščiažemė“, performanso „Borderline Queen. Kerštas“ kūrėjai kalbės apie queer individo tapatybę ir vietą nusistovėjusiose hierarchinėse struktūrose, kad ir kokios jos būtų: kultūrinės, socialinės ar seksualinės. Ar kito, kitokio pasirodymas visuomenėje kelia grėsmę, ar, priešingai, gali skatinti naujus teigiamus procesus, visuomenės evoliuciją, atvirumą ir toleranciją? Antra vertus, ar tokio individo gyvenime dažnai nerastume analogijų su ekstremofilais lėtūnais (pagrindiniais performanso plakato herojais) – sausumos ir vandens gyvūnais, išgyvenančiais pačiomis ekstremaliausiomis sąlygomis: bedeguonėje kosmoso erdvėje, esant milžiniškai radiacijai, bemaž absoliutaus nulio ar, kaip tik priešingai, labai aukštai temperatūrai?

Performanso kūrėjai teigia: NE rasizmui, seksizmui, homofobijai, transfobijai, ksenofobijai, ableizmui, diskriminacijai dėl amžiaus, socialinės padėties, kūno sudėjimo, NE neapykantai.

„Kaip ir mūsų protėviai (beje, ir išmintingiausi šiandienos valdovai), tikiu, kad toleruoti nukrypimus nuo normos tolygu kelti didžiulį pavojų šalies saugumui. Be abejo, Neformalų gyvenimas sunkus, tačiau dėl daugumos interesų taip ir turi būti. Tik įsivaizduokite, jei nevaržomos galėtų egzistuoti figūros su trikampio formos priekiu ar daugiakampe nugara, keldamos grėsmę susilaukti dar beformiškesnių palikuonių? Kas nutiktų tai santvarkai, prie kurios esame įpratę? Ar visoje Plokščiažemėje tektų perstatyti namus, bažnyčias, keisti duris, kad tik gyvenimas šiems monstrams taptų patogesnis? Negi durininkas ar bilietų tikrintojas turėtų pamatuoti kiekvieno įeinančiojo perimetrą, prieš įleisdamas juos į teatrą? O gal Neformalus reiktų atleisti nuo karinės tarnybos? Kaip apsaugotume mums pažįstamą tvarką nuo visiškos destrukcijos?“ (ištrauka iš Edward A. Abbott knygos „Plokščiažemė“).

Maciej „Gąsiu“ Gośniowski

Vienas garsiausių queer kultūros atstovų Lenkijoje. Baigė Krokuvos scenos menų akademijos šokio teatro fakultetą, dalyvavo tarptautiniuose meno projektuose Tel Avive, Niujorke, Veimare, Sofijoje, Zalcburge, atstovavo Lenkiją tarpautiniuose drag festivaliuose Stokholme, Amsterdame ir Berlyne. Jo drag personažą galima apibūdinti kaip „genderfuck drag“ arba „club kid“. Kaip atlikėjas ir tekstų bendraautorius taip pat priklauso vienoms radikaliausių queer grupių Lenkijoje „Glitter Confusion“, „Whatever“ ir „Queer Explosion“. Teatre yra dirbęs su lenkų teatro režisieriumi Krzysztofu Warlikowskiu, choreografe ir performanso menininke Marta Ziółek, šoko garsaus lenkų choreografo Jaceko Łumińskio režisuotuose spektakliuose, tarp jų ir lenkiškoje Jerome’o Bello „Gala“ versijoje.

Šis spektaklis yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro įgyvendinamos Jaunųjų kūrėjų programos dalis. Maciej „Gąsiu“ Gośniowski tapo vienu iš trijų šio konkurso nugalėtojų. Žiūrovai jo sumanymą scenoje pamatys jau birželio 5 d.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 1 val. 50 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 18 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Daugiau informacijos: www.teatras.lt

Draudžiama įsinešti: Maisto produktų, gėrimų, filmavimo ir fotografavimo kamerų.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Rėmėjai

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Balandžio 20 d., 15:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 14 val. 12 min.
4,20 € 7,00 €
Pirkti
LKL: Vilniaus RYTAS - Pasvalio PIENO ŽVAIGŽDĖS

LKL: Vilniaus RYTAS - Pasvalio PIENO ŽVAIGŽDĖS

  • Vilnius, RYTO krepšinio arena
  • Balandžio 24 d., 18:50 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
4 d. 16 val. 51 min.
3,60 € 6,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
THE ILLUSIONISTS LIVE

THE ILLUSIONISTS LIVE

PASIBAIGĘS

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje