TAMOŠIUS BEKEPURIS. Rež. Cezaris Graužinis

TAMOŠIUS BEKEPURIS. Rež. Cezaris Graužinis

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Pankoratorija pagal Kazio Binkio poemą

„Fantaziškai beprotiškas, aistra pulsuojantis, užmarinuoto humoro spektaklis“. VBS žinios

„Talentingiausia lietuvių klasikos interpretacija“, „Žiūrovų spektaklis“. VII-asis Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis, 2016 m.

Visi girdėjo apie tokį asmenį Tamošių Bekepurį ir net pamena, kad jį kadaise apdainavo Vytautas Kernagis, tačiau beveik niekas nežino, kas šiam veikėjui nutiko, su kokiom stichijom jam teko grumtis...

Naujasis „cezario grupės“ darbas pagal padūkusio autoriaus Kazio Binkio poemą vilioja teatro, poezijos ir muzikos mylėtojus. Spektaklio garso takelis atliekamas gyvai trimis instrumentais (elektroniniu pianinu, saksofonu bei būgnais). Tuo tarpu visą pluoštą poemos veikėjų įkūnija trys aktoriai: Brigita Arsobaitė vaidina moteris ir merginas, Paulius Čižinauskas lenda į Tamošiaus kailinius, o Auksinio scenos kryžiaus laureatė Vilma Raubaitė imasi vyriškų vaidmenų. Pirmą kartą profesionalioje scenoje pristatomą „Tamošių Bekepurį“ režisavo Lietuvos, Skandinavijos ir Graikijos teatralų įvertintas Cezaris Graužinis.

Kūrinyje kalbama apie vedybinio morčiaus apimtus Lietuvos gyventojus ir jų apsuptyje sau vietos ieškantį „netekėjusį“ žmogų Tamošių. Gavęs „lyg jausmą tokį“ gražuolei Onutei, jis siekia jos rankos, tačiau čia koją ima kaišioti atkaklioji Elzbieta. Blaškydamasis tarp dviejų džuljetų, mūsų romeo Tamošius nejučia eina pasitikti savo likimo...

Visas peripetijas spektaklio kūrėjai vaizduoja, nepagailėdami humoro bei ironijos, tarytum komikse. Šio naujo scenos kūrinio žanrą režisierius C. Graužinis pavadino folklorine pankoratorija. Vaidinimas kviečia žiūrovus naujomis akimis pažvelgti į spalvingą mūsų tautos charakterį.

2017 m. spektaklio veikėjai už išgyvenimus kūrinyje gavo Auksinių scenos ryžių.

Spektaklį įvertino teatrologai, kinologai ir visko mačiusi publika:

„Tai ritualinio teatro rūšis, kai scenoje sukuriama praeities „kapsulė“ ir joje apgyvendinami charakteriai iš praeities“. (Teatrologas Jurijus Jukovas, „Menų faktūra“)

„Šis spektaklis man praskaidrino šuniškas dienas“. (Kinologas Nerijus)

„Spektaklis „Tamošius Bekepuris“ interpretuoja ir švelniai šaržuoja praėjusio laiko papročius bei galimas aktualijas, ir mažiau pasako apie konkrečius veikėjus ar jų gyvenimą, mat jie – tik mažos, nuolat kintančios detalės šmaikščiame pasakojime, kuris artimiausias pasakai“. (Recenzentė Goda Dapšytė, „370“)

„Seniai taip smagu nebuvo teatre. Gerai skaitos tas Binkis“. (Žiūrovė Adelė)

„Two thumbs up!“ (Svečias iš Airijos Lukas)

„Patinka“ (Feisas Bukas)

Binkis not dead. Tamoshews lives forever“. ("The Guardian Angel")

„Magnifique!“ (« Le Monde entier »)

„Спектакль не для средних умов“. (Иванушка-дурачок)

Režisierius C. Graužinis priklauso menininkų, kuriančių Vakarų Europoje, kartai. Jo sukurtų spektaklių geografija driekiasi nuo Atėnų per Salonikus, Vroclavą, Vilnių, Helsinkį, Malmę iki pat Farerų salų. Režisierius turi sukūręs savitą darbo su aktoriais metodiką bei teatro stilistiką, kurios nevysto jokia kita teatro trupė Lietuvoje. C. Graužinio teatras – tai vaizduotės teatras, kuriam būdinga gilintis į žmogaus prigimtį ir esmę, narstyti būties ir egzistencijos problemas.

2003 m. režisierius Vilniuje įkūrė „cezario grupę“, pastatė su ja per tuziną spektaklių. Jo vadovaujama trupė pelnė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos apdovanojimą – Auksinį scenos kryžių – už spektaklius „Arabiška naktis“ (2004 m.) ir „Nutolę toliai“ (2011 m.). 2007 m. C. Graužinis apdovanotas prestižine Graikijos teatro ir muzikos kritikų sąjungos premija kaip geriausias režisierius (už spektaklį „Dafnis ir Chlojė“). 2011 m. „cezario grupė“ įvertinta Dalios Tamulevičiūtės premija už geriausią nacionalinės dramaturgijos pastatymą „Nutolę toliai“, o C. Graužinis – Boriso Dauguviečio auskaru „už Europos ir Lietuvos teatro tapatybės paieškas“.Atlikėjai:

Režisierius Cezaris Graužinis

Kompozitorė Ieva Baranauskaitė

Šviesų dailininkas Rimas Petrauskas

Vaidina: Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, VIlma Raubaitė

Muzikuoja: Ieva Baranauskaitė, Pranas Germanavičius, Stasys Šalaševičius

Renginio trukmė: 1 val. 23 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 7 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: TAIP (akimis ir smegenimis).

Renginio organizatorius: Cezario grupė, VšĮ.

Daugiau informacijos: ČIA

Draudžiama įsinešti: akmenį užanty, molotovo mišinį, raudoną plaktuką.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Vido Bareikio akustinis turas PO KAUKE

Vido Bareikio akustinis turas PO KAUKE

  • Rokiškis, Rokiškio kultūros centras
  • Spalio 22 d., 18:00 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 3 val. 55 min.
9,12 € 15,20 €
Pirkti
Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

  • Klaipėda, Klaipėdos dramos teatras, Teatro g. 2
  • Spalio 22 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 4 val. 44 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje