PREMJERA. Spektaklis apie Šalčininkus, rež. Jonas TERTELIS

PREMJERA. Spektaklis apie Šalčininkus, rež. Jonas TERTELIS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Gerbiami žiūrovai,

2018 m. balandžio 15 d. 19:00 val. spektaklis SPEKTAKLIS APIE ŠALČININKUS perkeliamas į 2018 m. balandžio 15 d. 16:00 val.

Bilietai, įsigyti į 2018 m. balandžio 15 d. 19:00 val. rodymą, galios 2018 m. balandžio 15 d. 16:00 val. rodymui.

Žiūrovai, norintys grąžinti bilietus, kviečiami tai padaryti iki 2018 m. balandžio 30 d. toje „Tiketos“ kasoje, kurioje juos įsigijo.

Pirkusieji internetu grąžinti bilietus gali prisijungę prie savo paskyros tinklapyje www.tiketa.lt

Režisierius — Jonas TERTELIS

Teksto autoriai — Andrius JEVSEJEVAS, Eglė VITKUTĖ

Scenografė — Paulė BOCULLAITĖ

Kompozitorius — Martynas BIALOBŽESKIS

Choreografė — Airida GUDAITĖ

Sėkmingai debiutavęs dokumentiniame teatre spektakliu „Žalia pievelė“ apie Visaginą, režisierius Jonas Tertelis šįkart renkasi naują „karštą“ tašką Lietuvos žemėlapyje – Šalčininkus. Kitaip nei Visagine, šiam spektakliui kurti naudojama kitokia dokumentinio teatro metodika – verbatim (pažodinio) dramaturgijos kūrimo principas. Spektaklio kūrimo pradžia – meninis tyrimas, kai per reguliarius vizitus Šalčininkuose bendraujama su įvairiais žmonėmis, įstaigų atstovais, nevyriausybinėmis organizacijomis, bendruomenėmis, moksleiviais, senjorais. Pokalbiai su jais kruopščiai dokumentuojami, išlaikomas situacijų ir kalbos autentiškumas, o visa tai vėliau virsta dokumentinio teatro pjese ir perkeliama į profesionalių aktorių lūpas scenoje.

Šiuo atveju teatras tampa patikimu realybės tyrinėjimo instrumentu – pirmiausia tiriama, kuo gi iš tiesų gyvena šis išskirtinis rajonas, o tuomet kūrėjai ieško meninės raiškos būdų, kaip autentiškas patirtis perkelti į sceną – išlaikant su konkrečia vieta, laiku, asmenimis susijusius pasakojimus, dėliojant juos kaip koliažą unikaliam rajono veidui ir jo problemoms pristatyti.

Verbatim metodas padės sustiprinti medžiagos autentiką ir dokumentiškumą, ypatingą šio regiono istoriją ir kalbinę raišką, leis žiūrovams išgirsti tikrų žmonių autentiškas istorijas, tačiau jas perteiks tarpininkais tapę profesionalūs aktoriai. 

Spektaklio koncepcijos autorius ir režisierius Jonas Tertelis:

Man Šalčininkai yra labai mažai pažintas Lietuvos kraštas su sava specifine kultūra. Dėl istorinių peripetijų susiformavęs lenkų, rusų, baltarusių ir lietuvių kultūrinis mišinys kuria visiškai nepažintos žemės įspūdį. Šalčininkams, kaip ir kiekvienam regionui, išgyventi nėra lengva, bet kalbos skirtumas, geografinės ypatybės (ES pasienis su Baltarusija) ir šiai teritorijai keliami reikalavimai kuria papildomus socialinius iššūkius ir įtampas. Jas vietiniai paprasti žmonės stengiasi įveikti itin kūrybingai. 

Neslėpsiu, įdomiausias Šalčininkuose klausimas man yra ten gyvenančios kultūros istorija ir po ja slypinčios asmeninės žmonių patirtys, kalba. Kaip šio regiono susiformavimo procesai iki šiandien tiesiogiai veikia jų kasdienybę ir kas jiems kuria laimę. Noriu surasti Šalčininkų susikūrimo mitą, papasakotą šalčininkiečių lūpomis.

Šis projektas intriguoja susidūrimu su realybe ir jos interpretacija scenoje. Visas spektaklis bus sudarytas iš tikslių šalčininkiečių atpasakojimų (jų kalba, maniera ir pan.), o sąlyginėje teatro erdvėje taps spalvotu nuoširdžių žmonių kasdienybės iššūkių paveikslu.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 14 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Daugiau informacijos: www.teatras.lt

Draudžiama įsinešti: Maisto produktų, gėrimų, filmavimo ir fotografavimo kamerų.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Domo Emigrantes

Domo Emigrantes

  • Utena, Utenos kultūros centras
  • Gruodžio 13 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 20 min
Iki pasiūlymo pabaigos:
211 d. 7 val. 22 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Šokio spektaklis CHIMEROS KAROLIAI

Šokio spektaklis CHIMEROS KAROLIAI

  • Alytus, Alytaus miesto teatras
  • Gruodžio 13 d., 18:30 val.
  • Trukmė: 50 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
52 d. 7 val. 49 min.
3,50 € 7,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
Meilė ir mirtis Veronoje

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje