Psiche (BALTIC THEATRE FESTIVAL)

Psiche (BALTIC THEATRE FESTIVAL)

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

PSICHE

Apeirono teatro spektaklis „Psiche“ – dar vienas sceninis eksperimentas, sukurtas pagal autentišką kūrybinės komandos dramaturgiją. Šiuo spektakliu menininkai ir toliau kuria provokuojantį mąstyti, ieškantį naujos estetinės kalbos ir išraiškos formų teatrą, kuris neduoda išbaigtų atsakymų, o leidžia kiekvienam išsinešti savąją spektaklio versiją.

Pasak režisierių Gretos Kazlauskaitės ir Eglės Kazickaitės, „Psiche“ - tai intelektualus detektyvas, situacija, kurioje keliamas klausimas, kas tu būtum, jei netektum sielos (Psichė – senovės graikų deivė, žmogaus sielos įsikūnijimas, kvėpavimas / mąstymas), kas daro žmogų gyvą, tikrą ir laisvą.

„Psiche“ – spalvingas, muzikalus ir dinamiškas spektaklis, kuriame skalsu vaizdo, garso (prie didžėjaus pulto dirba ir garsinį spektaklio pavidalą kuria E. Kazickaitė), judesio ir, žinoma, klausimų, į kuriuos drastiškais metodais bando rasti atsakymus dvi spektaklio veikėjos - Rita (G. Kazlauskaitė) ir Ilona Pociūtė (Kristina Švenčionytė), vykdančios „teisingumo“ seansą. Bandydamos ištirti nusikaltimą tos paslankios, pavidalus keičiančios būtybės (Tardytojos, Tardomosios, Klounai), nuveda žiūrovą į sapniškus pasąmonės labirintus, kuriuose klaidžioja fobijos, prisiminimų nuotrupos (netekusios savųjų kontekstų) baimės, įsivaizdavimai.

Atidžiai šifruojant spektaklį, susidėsto šiuolaikinė hamletiška istorija, kurios centre veikia žmogus, atsidūręs ribinėje situacijoje (ties mirties / niekio riba), pasimetęs tarp gerų ketinimų ir keršto troškimo, tarp vaidmenų ir kaukių, pats virstąs kauke.

Režisierės: Greta Kazlauskaitė ir Eglė Kazickaitė

Vaidina: Kristina Švenčionytė, Greta Kazlauskaitė

Dailininkas - Povilas Šorys

Videoprojekcijos - Vidas Valinčius

Premjera: 2016 m. gegužės 31d.

Iš kritikų atsiliepimų:

„Spektaklis „Psiche“ gali būti skaitomas keliais lygmenimis: kaip intelektualus-kontekstualus žaidimas, kaip detektyvas, kaip sociokritika ar šiuolaikinės visuomenės psichoanalitinis tyrimas. Šiame žaidime-tyrime galime atrasti ne tik nuorodą į „Hamletą“ ar, tarkime, Vladimiro Sorokino romaną „Ledas“ (pastarajame „naujųjų laikų mesijai“ irgi ieško išrinktųjų - ne „mėsos mašinų“ ir „vaikščiojančių lavonų“). Čia ironizuojama žiniasklaida, su pasimėgavimu skelbianti kriminalinio pobūdžio pranešimus, tarpusavyje kergiančius fikciją ir faktą (maloniu tembru žinias skelbia prie spektaklio DJ pulto dirbanti Eglė Kazickaitė). Per specifinius ženklus - kūniškumą, sapniškumą, paradoksą, performatyvumą, videoprojekcijų perteklių, „šoumenizmą“, montažą, simuliacijas ir t.t. - aktualizuojamas postdraminio teatro klausimas. Muzikos ir videoprojekcijų gausa demaskuoja triukšmo (garso) ir ekrano visuomenę, fizinę aplinkos erdvę iškeičiančią į iliuzinę tikrovę, natūralų garsą - į sintetinį.”

Gitana Gugevičiūtė. Tiems, kas renkasi būtį. – Menufaktura.lt – 2016 m. liepos 19 d.Atlikėjai:

Režisierės: Greta Kazlauskaitė ir Eglė Kazickaitė

Vaidina: Kristina Švenčionytė, Greta Kazlauskaitė

Dailininkas - Povilas Šorys

Videoprojekcijos - Vidas Valinčius

Renginio trukmė: 1 val. 30 min., Be pertraukos.

Durys atidaromos iki renginio likus: 45 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Nacionalinis Kauno dramos teatras.

Daugiau informacijos: info@dramosteatras.lt; 8 37 22 41 98.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

„ĮSTRIGĘ“ | Klaipėdos Jaunimo teatras | Dalios Tamulevičiūtės festivalis

„ĮSTRIGĘ“ | Klaipėdos Jaunimo teatras | Dalios Tamulevičiūtės festivalis

  • Varėna, Varėnos kultūros centras
  • Spalio 21 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 4 val., 2 pertraukos.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 15 val. 48 min.
10,80 € 18,00 €
Pirkti
LOW AIR 10 FEST: romantinis urbanistinio šokio spektaklis - FEEL-LINK

LOW AIR 10 FEST: romantinis urbanistinio šokio spektaklis - FEEL-LINK

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Spalio 21 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 16 val. 33 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje