ROMANTIŠKASIS FAURÉ

ROMANTIŠKASIS FAURÉ

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

KAUNO STYGINIŲ KVARTETAS

Karolina Beinarytė-Palekauskienė (I smuikas)

Aistė Mikutytė (II smuikas)

Eglė Lapinskė (altas)

Saulius Bartulis (violončelė)

Solistas MOTIEJUS BAZARAS (fortepijonas)

Programoje:

Juozas Naujalis – Noktiurnas

Eduardas Balsys – Styginių kvartetas

Adagio. Allegro molto ed agitato

Vivace

Adagio molto cantabile

Allegro con brio

Maurice Ravel – „Gaspard de la Nuit“ („Nakties Gasparas“)

1. „Ondine“ („Undinė“)

2. „Le Gibet” („Kartuvės“)

3. „Scarbo“ („Skarbo“)

Gabriel Fauré – Fortepijoninis kvartetas Nr. 1, c-moll, op.15

Allegro molto moderato

Scherzo

Adagio

Allegro molto

Kauno styginių kvartetas – vienas ryškiausių Kauno akademinės muzikos ansamblių, nuolatos pristatantis publikai įvairiaspalves intriguojančias bendras programas su išskirtiniais Lietuvos bei užsienio atlikėjais. Šį kartą savo koncerto programą pristatys kartu su pianistu Motiejumi Bazaru.

Motiejus Bazaras mokėsi J. Naujalio muzikos gimnazijoje, studijavo LMTA profesoriaus Zbignevo Ibelhaupto klasėje. 2008–2009 m. pagal mainų programą studijavo Hamburgo aukštojoje muzikos mokykloje, profesoriaus Volkerio Banfieldo klasėje. Nuo 2003 m. M. Bazaras atlieka kamerinę muziką. Yra dalyvavęs ir laimėjęs keletą tarptautinių konkursų, dalyvavęs festivaliuose su įvairių sudėčių ansambliais. Nuo mažens gyvuoja brolių Motiejaus ir Mykolo Bazarų fortepijoninis duetas. Sukaupta nemažai repertuaro, kuris ne kartą buvo įvertintas konkursuose ir festivaliuose. M. Bazaras taip pat domisi džiazu, yra daugelio šios muzikos ansamblių, projektų narys. Paties suburtas trio yra laimėjęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą. Pianistas yra atviras naujoms muzikinėms idėjoms, domisi ir gilinasi į skirtingus specifinius stilius, eksperimentuoja elektronines muzikos srityje.

Šio vakaro programoje susipins lietuvių ir prancūzų kompozitorių muzika. Pirmoje vakaro dalyje skambės lietuviška muzika. Kauno styginių kvartetas simboliškai pagrieš patriarcho Juozo Naujalio noktiurną, aranžuotą styginių kvartetui. Šįmet sukanka 150 metų, kai gimė ši iškili ir Lietuvai itin svarbi asmenybė. Kvartetas taip pat atliks Eduardo Balsio styginių kvartetą, paminėdami šio kompozitoriaus šimtąsias gimimo metines. Taip sutapo, kad tais pačiais metais yra puiki proga išskirtinai pagerbti du žymius menininkus. Tai reikšmingas įvykis, nes E. Balsio (1919–1984) muzika išsiskiria menine verte, yra įtaigi, žavinti polėkiu bei temperamentu. Kompozitorius, 7-ojo dešimtmečio stilistinio lūžio lyderis, turėjęs didžiulės įtakos lietuvių postalininiam muzikos atsinaujinimo procesui, priskiriamas nuosaikiems modernistams. Styginių kvartetas parašytas kompozitoriaus stiliaus formavimosi laikotarpiu. Įtakos turėjo klasikinė ir romantinė muzika, taip pat tuomet privalomas folklorinis stilius, kurio poveikis akivaizdus styginių kvartete.

Antroje vakaro dalyje – gražiausia muzika iš Prancūzijos. Skambės Motiejaus Bazaro atliekamos Maurice‘o Ravelio „Gaspard de la Nuit“ pjesės fortepijonui solo. M. Ravelio „Nakties Gasparas“ (arba „Nakties brangenybės“ su paantrašte „Trys fortepijoninės poemos pagal Aloysiusą Bertrandą“) siuita parašyta 1908 m. Visos trys pjesės paremtos poemomis arba fantazijomis iš poeto A. Bertrando 1836 m. rinkinio „Nakties Gasparas – fantazijos Rembrandto ir Calloto stiliuje“. Šiuo ciklu M. Ravelis perteikia poemose išreikštas mistines ir makabriškas temas. Dėl techninių iššūkių pianistui bei įmantrios formos, kūrinys yra laikomas vienu iš sudėtingiausių fortepijoninio repertuaro pavyzdžių. Ypač trečioji dalis „Scarbo“, kuri kompozitoriaus sumanymu turėjo būti techniškai sudėtingesnė už kitą to meto vienu virtuoziškiausių laikomų kūrinių – Milijaus Balakirevo „Islamėjų“.

Gabriel Fauré kūryba sunkiai klasifikuojama. Kai kurie tyrinėtojai jį laiko XIX a. muzikos atstovu, kiti − neoromantiku, treti − XX a. prancūzų modernistų pirmtaku. Jo kamerinės muzikos nėra tiek daug, tačiau trys ryškiausios kompozicijos, dėl kurių išpopuliarėjo ir tapo mėgiamas tiek klausytojų, tiek atlikėjų už skaidrumą, elegantiškumą ir rafinuotumą – du fortepijoniniai kvartetai ir fortepijoninis kvintetas. Fortepijoninis kvartetas c-moll, kurį atliks šio vakaro atlikėjai, pasižymi jautriu romantizmu, melodingumu, giliu, bet ne „perspaustu“ dramatizmu.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 2 val., 1 po 15 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

PO KILIMU: Katarsis4 Teatro Atviras ratas studija

PO KILIMU: Katarsis4 Teatro Atviras ratas studija

  • Vilnius, Teatro Atviras ratas studija (Ašmenos g. 8)
  • Liepos 24 d., 20:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 5 val. 34 min.
6,00 € 12,00 €
Pirkti
Premjera! Ivanas Vyrypajevas „Saulėtoji linija“ Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras

Premjera! Ivanas Vyrypajevas „Saulėtoji linija“ Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras

  • Palanga, RAMYBĖ, kultūros centras. Vytauto g. 35
  • Liepos 21 d., 20:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 15 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 9 val. 12 min.
10,00 € 20,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
GAMEON'19 bilietas 2 D.@Litexpo

GAMEON'19 bilietas 2 D.@Litexpo

Galioja iki: 08-31

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje