Romantizmo šedevrai

Romantizmo šedevrai

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas

Solistas

JANUSZ WAWROWSKI (smuikas, Lenkija)

Dirigentas

JUOZAS DOMARKAS

Programa:

Antonín Dvořák (1841–1904) – Uvertiūra „Otelas“ op. 93

Mieczysław Karłowicz (1876–1909) – Koncertas smuikui ir orkestrui A-dur, op. 8

Bedřich Smetana (1824–1884) – Simfoninė poema „Vltava“

Antonín Dvořák (1841–1904) – „Slavų šokiai“ simfoniniam orkestrui op. 46

Balandžio 28 d. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas) kvies visus pasinerti į nuostabiausias romantinės muzikos platybes. Koncerte „Romantizmo šedevrai“, kuriame diriguos buvęs ilgametis orkestro vadovas, tikra Lietuvos muzikos pasaulio legenda, maestro Juozas Domarkas, skambės čekų ir lenkų romantinės muzikos atstovų kūriniai, o solo smuiku grieš svečias iš kaimyninės Lenkijos Janusz Wawrowski.

J.Wawrowski, kritikų tituluojamas išskirtinės prabos smuikininku, muzikos poetu, iš sielos gelmių sklindančio garso virtuozu, yra F.Chopino vardo muzikos universiteto Varšuvoje absolventas, pripažintas menininkas, kurio muzikavimo klausomasi žinomiausiose pasaulio koncertų scenose. Dar būdamas studentu jis metė iššūkį daugeliui smuiko virtuozų, vieno koncerto metu atlikdamas visus dvidešimt keturis Nicola Paganini kaprisus ir vėliau juos įrašydamas į kompaktinę plokštelę. Žinomas lenkų smuikininkas Andrzej Kulka atsiliepime apie šį įrašą rašė: „Tas stilius, kokiu J.Wawrowski atlieka kaprisus, užtikrina mus, kad galime būti ramūs dėl Lenkijos smuikavimo meno ateities“. Prieš trejus metus smuikininkas tapo kompanijos „Warner music“ artistu, o jo įrašytas Karolio Szymanowskio, Witoldo Lutosławskio, Maurice Ravelio ir Eugène Ysaÿe kūrinių diskas sulaukė puikių kritikos atsiliepimų. Greta sėkmingai besiklostančios atlikėjo karjeros, smuikininkas yra savosios Alma Mater profesorius ir muzikos festivalio „Spaces of Music“ meno vadovas.

Koncerto metu skambės 1902 m. sukurtas lenkų kompozitoriaus, dirigento ir aistringo alpinisto Mieczysławo Karłowicziaus Koncertas smuikui ir orkestrui A-dur, dedikuotas kompozitoriaus mokytojui, smuikininkui virtuozui Stanisławui Barcewicziui. Po premjeros Berlyno spauda rašė: „Kompozitorius žiba ryškia ir sodria instrumentuote, kuri mums kartais gali pasirodyti kiek per tiršta, bet visa jo kūryba skamba gražiai. Jo temos nepasižymi originalumu, bet turi nepakartojamo žavesio...“. Čekų romantizmą pristatys net dviejų ryškiausių šios krypties kompozitorių kūryba. Bedřicho Smetanos simfoninė poema „Vltava“ – vienas dažniausiai skambančių šio autoriaus kūrinių, nuskraidinančių klausytojus į paslaptingą garsų pasaulį, kurį kompozitorius įkūnijo monumentaliame šešių dalių cikle „Má vlast“ (Mano Tėvynė). Nepaprastas emocijas klausytojams leis patirti Antoníno Dvořáko koncertinė uvertiūra „Otelas“ – trečioji uvertiūrų trilogijos „Gamta, gyvenimas ir meilė“, sukurtos 1892 m., dalis, o to paties kompozitoriaus „Slavų šokiai“ Op.46 leis pajusti nevaržomą ir siautulingą tautinės čekų muzikos charakterį.Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka 20 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Spalio 24 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 12 val. 42 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gruodžio 12 d., 15:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 5 val. 4 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje