Sakralioji klasika

Sakralioji klasika

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis

Solistai:

LINA DAMBRAUSKAITĖ (sopranas)

IEVA PRUDNIKOVAITĖ (mecosopranas)

EDGARAS DAVIDOVIČIUS (tenoras)

JUOZAS JANUŽAS (tenoras)

TADAS GIRININKAS (bosas)

Dirigentas

GINTARAS RINKEVIČIUS

Programa:

Franz Schubert (1797–1828) – Mišios Nr. 6, Es-dur, D. 950

Igor Stravinskij (1882–1971) – „Psalmių simfonija“ chorui ir orkestrui

Kovo 16 d. klausytojų ir vėl lauks susitikimas su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir jo vyriausiuoju dirigentu Gintaru Rinkevičiumi. Koncerte, pavadintame „Sakralioji klasika“ išgirsime du iškilius kūrinius: Franzo Schuberto Mišias Es-dur ir žavingąją Igorio Stravinskio „Psalmių simfoniją“, kuriuos greta orkestro atliks Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis) ir visa plejada puikių solistų. Soprano partiją dainuos karjerą tik pradedanti, bet jau spėjusi pelnyti klausytojų simpatijas švelnaus tembro soprano savininkė Lina Dambrauskaitė, žavingoji ir nenuspėjamoji, sodriu mecosopranu dėmesį prikaustanti Ieva Prudnikovaitė, du jaunosios kartos tenorai Edgaras Davidovičius ir Juozas Janužas bei išraiškingasis bosas Tadas Girininkas.

Gausiam solistų ansambliui, chorui ir orkestrui sukurtos Mišios Nr.6 Es-dur – paskutinis šio žanro F. Schuberto kūrinys, kurį pats kompozitorius pavadino „iškilmingomis mišiomis“. Kūrinio partitūra buvo baigta 1828 m., likus keletui mėnesių iki kompozitoriaus mirties. Deja, pats autorius kūrinio premjeros jau nebeišgirdo. Šis „ambicinga L.van Beethoveno komponavimo architektūra“ pasižymintis kūrinys, pasak F. Schuberto mokinio Briano Newbouldo yra tarsi „kūrėjo triumfas ir gulbės giesmė, savo didingumu prilygstantis geriausiems tuo metu parašytiems opusams“.

„Psalmių simfoniją“ I. Stravinskis kūrė panaudodamas 38, 39 ir 150-ąją lotyniškosios psalmyno versijos psalmes. Šis kūrinys išsiskiria orkestro sudėtimi: čia nėra smuikų, altų ir klarnetų, jų funkcijas perleidžiamos dviem fortepijonams. Partitūroje autorius rašo, kad viršutinius choro balsus turėtų dainuoti berniukai, nors koncertų praktikoje ši nuoroda dažniausiai ignoruojama. Visos trys kūrinio dalys atliekamos be pertraukos, o teksto ir muzikos santykį kompozitorius apibūdina taip: „tai ne simfonija, kurioje giedami psalmių tekstai, o simfonizuotas psalmių giedojimas.“ Kūrinio gimimą inspiravo Bostono simfoninio orkestro dirigentas Serge Koussevitzky, o pasaulinė premjera įvyko 1930 m. Briuselyje. Šiuo metu dažniausiai atliekama 1948 m. redaguota kūrinio versija.Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka po 20 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“ rež. Aidas Giniotis Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras

Vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“ rež. Aidas Giniotis Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras

  • Alytus, Alytaus miesto teatras
  • Lapkričio 4 d., 10:00 val.
  • Trukmė: 50 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
5 d. 0 val. 34 min.
5,52 € 9,20 €
Pirkti
Low Air: FEEL-LINK

Low Air: FEEL-LINK

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Lapkričio 4 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 40 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
6 d. 3 val. 53 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje