SAMURAJAUS KNYGA  (rež. A. Jankevičius)

SAMURAJAUS KNYGA (rež. A. Jankevičius)

Pasirodymai:

10-23

penktadienis


18:00

SAMURAJAUS KNYGA (rež. A. Jankevičius)

Kaunas, Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio 74a

nuo 10,60 €

Samurajaus kelionė po europietiškų vertybių labirintus

O vidų plauna tik tie, kurie nemato tikros nešvaros,

o tikra švara yra žinojimas apie vidinę nešvarą.

Jei tai žinai, būk pasiruošęs – švara kažkur šalia.

 

Agnius Jankevičius „Samurajaus knyga“

Boriso Dauguviečio auskaro laureato ir „Auksinio scenos kryžiaus“ nominanto Agniaus Jankevičiaus vadovaujamas sindikatas „Bad Rabbits“ jau penkis metus publiką stebina savo kontroversiškais pasirodymais. Patys „Bad Rabbits“ nariai juokauja, kad yra sezoniniai kūrėjai, šiltuoju metų laiku užsiimantys gatvės teatru, o atšalus grįžtantys po stogu.

Sindikatas save pristato kaip partizaninę opoziciją tradiciniams teatro reiškiniams. Tikslas – spektaklį paversti netikėtu reiškiniu žmonių gyvenime ir kurti ne vien uždarai teatro bendruomenei. „Bad Rabbits“ savo kūryboje nevengia politinių ir socialinių temų, kurias įpina į gatvės teatro pasirodymus. Su savo gatvės teatro spektakliais sindikatas dažniausiai svečiuojasi Slovėnijoje, kurioje turi kūrybinių partnerių. Taip pat spektaklius pamatyti galimybę turėjo Austrijos, Ispanijos ir Estijos žiūrovai.

Vieną dieną apleistame pastate „Bad Rabbits“ nariai rado keistą sąsiuvinį. Ant jo viršelio storu šriftu buvo užrašyta „Samurajaus knyga“. Patyrinėjus sąsiuvinį paaiškėjo, jog tai berniuko, vardu Tomas Lašas, dienoraštis. Sindikato nariams pavyko rasti Tomo Lašo tėvus. Susitikimas su jais padėjo suprasti daugelį dalykų, kurie iki tol vartant sąsiuvinį atrodė keisti ar absurdiški. Berniuko tėvai papasakojo, kad kartą jų sūnus parsinešė į namus knyga „Hagakure. Slaptoji samurajų knyga“. Ilgainiui jis ėmė taikyti knygos išmintį kasdieniame gyvenime, interpretuodamas savaip...

Tomas Lašas bandė gyventi pagal Samurajaus kodeksą. Šis radinys tapo tramplinu „Bad Rabbits“ narių apmąstymams: kas yra jaunas žmogus esamojo laiko kontekste, kuriame sąlyginio komforto ir abejingumo grimasos siūlo pasirinkti sotaus ir inertiško „europiečio“ kelią? O galbūt tapti dėl sėkmės pamišusiu zombiu? Kas nutinka, kai jauną žmogų ima kamuoti prasmės ilgesys?

„Kaip būdinga A. Jankevičiui, kurdamas su savo komanda jis nenutolsta nuo laikiško, socialinio teatro, pasitelkdamas praėjusių amžių Rytų filosofiją kaip formą, ją užpildo šiuolaikinio konteksto problemomis“.

Miglė Munderzbakaitė, Kamanė.lt

„Spektaklio funkcija – kviesti apmąstyti ar bent jau susimąstyti, kas mes esame čia ir dabar tėvynės ir Europos kontekste, kokiu gi pavyzdžiu reikėtų sekti jaunam žmogui, kurio posovietinė tapatybė susideda iš daugelio kontekstų ir intertekstų. Ir kodėl kartais esame bailiai“.

Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė, Kamanė.lt

 

Sindikatas BAD RABBITS:

Režisierius – Agnius Yoda Jankevičius

Sceninis apipavidalinimas ir muzikinė sekcija – Bad Rabbits

Vaidina: MC Jurgis Marčėnas, Birutė Belada Tauterytė, Linas von Jurkštas

Renginio metu privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes. Negalintiems dėvėti kaukių rekomenduojama nešioti veido skydelį.

Judėjimo negalią turinčius asmenis, perkančius bilietus į spektaklius, vykstančius didžiojoje salėje, prašome apie savo dalyvavimą iš anksto informuoti teatro kasą. Taip pat įspėjame, kad teatro tualetai nėra pritaikyti judėjimo negalią turintiems asmenims.Atlikėjai:

Sindikatas BAD RABBITS

Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno miesto kamerinis teatras

Daugiau informacijos: www.kamerinisteatras.lt Tel.: 861262226 Iki renginio likus 14 d. bilietai brangsta..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje