SIMFONINĖ ROMANTIKA

SIMFONINĖ ROMANTIKA

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Atšauktas lapkričio 5 dienos spektaklis. Bilietus galite grąžinti iki lapkričio 19 dienos kasose, kuriose juos pirkote. Pirkusieji bilietus internetu gali juos grąžinti prisijungę prie savo paskyros www.tiketa.lt

 

 

Atlikėjai:

LATVIJOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Andris Poga

Solistė IEVA PRUDNIKOVAITĖ (mecosopranas)

Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS

 

Programoje:

Richard Wagner – „Wesendonck Lieder“ (Penkios dainos pagal Mathilde Wesendonck eiles)

Anton Bruckner – Simfonija Nr. 3 d-moll

 

Į „Simfoninės romantikos“ vakarą Kauno filharmonijos klausytojus kviečia svečiai iš Latvijos – kone šimtą profesinės veiklos metų skaičiuojantis Latvijos nacionalinis simfoninis orkestras. Kartu su šiuo kolektyvu muzikuos vienas ryškiausių Lietuvos mecosopranų – Ieva Prudnikovaitė ir Maestro, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius.

Latvijos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO), įkurtas 1926 m. kaip Latvijos radijo centro orkestras, buvo pirmasis nuolatinis orkestras šalyje. LNSO šešis kartus yra pelnęs aukščiausią Latvijos klasikinės muzikos garbės ženklą – Didįjį muzikos apdovanojimą (1993, 2009, 2012, 2013, 2016 ir 2019 metais). Per paskutinius šešerius metus orkestras pasirodė Frankfurto „Alte Oper“ koncertų salėje, Paryžiaus „Théâtre des Champs-Elysées“, Ekso Didžiajame Provanso teatre ir „Arsenal“ koncertų salėje Mece (Prancūzija), taip pat dalyvavo „Crazy Day“ festivalyje Nante, tarptautiniame „La Roque-d'Anthéron“ fortepijono festivalyje, grojo Bratislavos koncertų salėje ir „Philharmonie de Paris“, koncertavo su smuikininke Baiba Skride, violončelininku Aleksanderiu Kniazevu, pianistais Nicholasu Angelichu ir Borisu Berezovskiu, jaunosios kartos talentais Luku Geniušu ir Lucasu Debargue. Nuo 2013 m. LNSO meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas yra Andris Poga, aukštai vertinamas tarptautinėse scenose. Jis kaip kviestinis dirigentas nuolat bendradarbiauja su pagrindiniais Europos orkestrais, nuolatos yra laukiamas Kinijoje, Japonijoje bei Australijoje.

Prieš dvylika metų „Metų operos solistės“ ir „Operos švyturio“ apdovanojimus už ypatingai ryškų vaidmenį Georges Bizet operoje „Karmen“ pelniusi Ieva Prudnikovaitė aktyviai kuria sudėtingiausius mecosoprano vaidmenis Eseno, Braunšveigo, Vienos, Sent Galeno, Rygos ir kt. operos teatruose. Iš garsios muzikų šeimos kilusi atlikėja neapsiriboja operos solistės karjera. Ji nuolatos ieško naujų iššūkių ir atranda save kituose žanruose – nuo tango iki subtiliausių kamerinės muzikos programų.

Koncerto programoje I. Prudnikovaitė atliks penkias Richardo Wagnerio „Mathilde‘os Wesendonck dainas“. R. Wagneris, rašydamas operą „Tristanas ir Izolda“, sustabdė šio monumentalaus opuso kūrybinį procesą, norėdamas sukurti penkias dainas poetės M. Wesendonck tekstais. Poetė buvo R. Wagnerio rėmėjo žmona, o kompozitoriaus gyvenimo tyrėjai spėja, kad tarp jos ir R. Wagnerio buvo užsimezgęs meilės romanas.

Koncerte taip pat skambės Antono Brucknerio Trečioji simfonija, paties kompozitoriaus dedikuota R. Wagneriui ir dėl to kartais vadinama „vagneriškąja“. Ši simfonija publikos pripažinimą pelnė ne iš karto. Po premjeros Vienoje 1877 m., kompozitorius ne sykį grįžo prie simfonijos partitūros – žinomos bent šešios kūrinio versijos, iš kurių dažniausia atliekamos pirmoji ir paskutinioji. Herojinio prado kūrinys charakterizuojamas kaip itin sudėtingas, tad nenuostabu, kad jis tapo kūrybiniu A. Brucknerio proveržiu. Neretai simfonija lyginama su L. van Beethoveno „Herojine“ ir neoficialiai yra vadinama „Naująja herojine simfonija“.

 

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja).

Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.Renginio trukmė: 2 val., 15 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje