SIMFONINĖS MUZIKOS KONCERTAS „KOSMINĖ MUZIKA“

SIMFONINĖS MUZIKOS KONCERTAS „KOSMINĖ MUZIKA“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Atlikėjai:

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

Solistas

DAINIUS PESECKAS (smuikas)

Dirigentas KAROLIS VARIAKOJIS

 Programoje:

Felix Mendelssohn Bartholdy – Uvertiūra „Rami jūra ir laimingas plaukiojimas“ pagal J. W. Goethe eilėraščius

Vytautas Bacevičius – Koncertas smuikui ir orkestrui

Vytautas Bacevičius – Simfonija Nr. 6, op. 66 („Kosminė“)

Vytautas Bacevičius – kompozitorius, pianistas, pedagogas, viena keisčiausių figūrų Lietuvos muzikos istorijoje. O kūryba ir šiandien kelia kontraversiškus klausimus. Kompozitoriaus pasaulis, persmelktas ekspresionistinės pasaulėjautos, kartu įsiterpia ir į konstrukcinių muzikos galimybių ieškotojų gretas. Jo harmoninė kalba labai išraiškinga, muzikinės formos gerai apgalvotos, preciziškos. Ši muzika kvėpuoja savo šaknimis, stebina vaizduote ir nepaprastu muzikalumu, raiškiu psichologizmu. Rytų filosofijos ir estetikos paveiktas V. Bacevičius iškėlė kosminės muzikos idėją, vengė žanriškumo. O jo maksimalistinis profesionalumo siekis to meto muzikoje paliko ypatingą, su niekuo nesupainiojamą pėdsaką.

Visus šio kompozitoriaus išskirtinės kūrybos bruožus atskleis buvęs Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro bei kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ smuikininkas, o dabar Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro koncertmeisteris Dainius Peseckas ir Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojami jaunosios kartos dirigento Karolio Variakojo. Vakaro programoje skambės net du V. Bacevičiaus kūriniai – Koncertas smuikui ir orkestrui bei Šeštoji simfonija, kitaip dar vadinama „Kosmine“.

Kauno miesto simfoninis orkestras taip pat atliks vieno ryškiausių romantinės muzikos kūrėjo vokiečių kompozitoriaus F. Mendelssohno Bartholdy uvertiūrą „Rami jūra ir laimingas plaukiojimas“, sukurtą pagal J. W. Goethe‘ės eilėraščius.

Tad ši koncertinė programa tarsi išskirtinis muzikinis pasimatymas, kuris klausytojus nukels toli už kosmoso ribų.

 Koncerto organizatorius – KĮ Kauno miesto simfoninis orkestras

Tel. (8 37) 204 589

El. p. kaunosimfoninis@yahoo.com

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja).

Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.Renginio trukmė: 2 val., 15 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje