SIRENOS'17: SAULĖ IR JŪRA

SIRENOS'17: SAULĖ IR JŪRA

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Ryškios vasaros šviesos nutviekstas paplūdimys: smėlyje, ant spalvotų rankšluosčių, guli poilsiautojai. Skirtingos istorijos, transliuojamos dainuojančių kūnų, palaipsniui perauga į globalią mozaiką, visuotinį ekosistemos chorą. Pliažas yra stebimas iš saulės pozicijos, iš viršaus – tarsi žmonija būtų vabzdžiai. Toks tingių atostogų paveikslas tėra nerūpestingas paviršius: laiko tėkmės ir karščio veikiami kūnai slepia pabaigos nuojautą – žemės ir žmonių laikinumą.

Operos „Saulė ir jūra” autorių bendroje kūryboje ypatingas dėmesys yra skiriamas dokumentikos ir fikcijos, realizmo ir poezijos santykiui, taip pat – teatro, muzikos ir vizualiųjų menų persidengimui. Pirmasis menininkių darbas – šiuolaikinė opera „Geros dienos!” (2013 m.) pelnė 6 prestižinius apdovanojimus, kūrinys pristatytas pasauliniuose muzikos, teatro ir operos festivaliuose: JAV, Kinijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Estijoje, Latvijoje, Rusijoje, Ukrainoje, bei daugiau nei 10 tarptautinių teatro festivalių Prancūzijoje; opera transliuota BBC Radio 3. Projektas „Saulė ir jūra” gavo Akademie Schloss Solitude 2016-2017 m. meninininkų rezidencijos paramą. 2018 m. kūrėjos pakviestos dirbti Staatsschauspiel Dresdeno teatre.

Režisierė ir scenografė – Rugilė Barzdžiukaitė

Libreto autorė – Vaiva Grainytė

Kompozitorė ir muzikos režisierė – Lina Lapelytė

Solistai: Aliona Alymova, Svetlana Bagdonaitė, Auksė Dovydėnaitė, Saulė Dovydėnaitė, Leona Kairienė, Artūras Miknaitis, Eduardas Paciūnas, Vytautas Pastarnokas, Eglė Paškevičienė, Violeta Savickaitė- Paciūnienė, Ieva Skorubskaitė, Jonas Statkevičius, Alfredas Tamulynas, Lukas Vaičiūnas, Eglė Valčiukaitė, Povilas Vanžodis, Šarūnas Visockis, Stasė Žaltauskaitė- Malūnavičienė

Klavišiniai – Tomas Dičiūnas

Garso režisierius – Valdas Karpuška

Vertėja į anglų k. – Emilija Ferdmanaitė

Gamybos vadovas – Dovydas Korba

Asistentės – Vaida Stepanovaitė, Vaiva Martišauskaitė

Prodiuseris – A laukas

Koprodiuseriai – Münchner Kammerspiele, Akademie Schloss Solitude, Staatsschauspiel Dresden

Partneriai – Nacionalinė dailės galerija, Arclights

Rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba

Rugilė Barzdžiukaitė (g. 1983) kuria teatro ir kino srityse. Jos mėgiamos kūrybinės strategijos – įtampos tarp objektyvių ir įsivaizduojamų tikrovių tyrinėjimas bei žaismingas antropocentriško pasaulėvaizdžio kvestionavimas. Rugilė baigusi teatro režisūros bei kino operatinio meistriškumo studijas LMTA, Vilniuje bei kino dokumentikos studijas Goldmiths, Londono universitete. Jos naujausias kuriamas filmas „Rūgštus miškas” – antropologinis-filosofinis tyrimas apie tai, kaip žmonės priima jiems mažiau pažįstamą gyvūnų rūšį.

Vaiva Grainytė (g.1984) – rašytoja, dramaturgė ir poetė, veikianti tarpdisciplininiuose teatro projektuose. Paskutiniuose jos darbuose – kartu su kitais menininkai kurtame aplinkos spektaklyje „Lucky Lucy” (2016), radijo pjesėse –„Nuo ašies” (2015) ir „Raganos nevalgo guminukų” – reiškiasi autorės kūrybai būdingas charakteris: biografinė ir kolektyvinė atmintis, buities atspindžiai ir socialinės temos darniai dera su poezijos, lengvo absurdo ir siurrealizmo pustoniais. Jos esė knyga „Pekino dienoraščiai” įtraukta į konkurso „Metų knyga 2012“ nominantų sąrašą bei kūrybiškiausių knygų dvyliktuką.

Lina Lapelytė (g.1984) – menininkė ir muzikantė, gyvenanti ir dirbanti Londone bei Vilniuje. Jos performansu grįsta praktika neatsiejama nuo muzikos ir koketuoja su populiariaja kultūra, lyčių stereotipais bei nostalgija. Jos darbai pasižymi pastišo ir grotesko kupina ekspresija, kontekstualiu ir konceptualiu muzikalumu, teatrališka įtaiga, išraiškingu stilizuotu vizualumu. Vėlesnieji darbai – Ladies (2015), Hunky Bluff (2014) ir Candy Shop - the Circus (2013/2015) rodyti skirtinguose kontekstuose ir erdvėse – Serpetino Paviljone, Karalienės Elžbietos salėje, Londone, Venecijos architektūros bienalėje, MACBA Barselonoje.​​​​Atlikėjai:

Režisierė ir scenografė: Rugilė Barzdžiukaitė

Libreto autorė: Vaiva Grainytė

Kompozitorė ir muzikos režisierė: Lina Lapelytė

Renginio trukmė: 1 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: A LAUKAS, VšĮ.

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Spektaklis „Kreicerio sonata“ | Klaipėdos jaunimo teatras

Spektaklis „Kreicerio sonata“ | Klaipėdos jaunimo teatras

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gruodžio 3 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 20 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 18 val. 38 min.
9,00 € 15,00 €
Pirkti
Vilniaus RYTO rungtynės: LKL: Vilniaus RYTAS - Klaipėdos „Neptūnas“

Vilniaus RYTO rungtynės: LKL: Vilniaus RYTAS - Klaipėdos „Neptūnas“

  • Vilnius, JEEP arena
  • Gruodžio 5 d., 17:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
3 d. 16 val. 8 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje