SIRENOS'18: Tik filmuojama

SIRENOS'18: Tik filmuojama

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

TIK FILMUOJAMA

Suomijos nacionalinis teatras (Suomija)

Trukmė – 1 val. 30 min.

Kalba – laužyta anglų, suomių kalbos fragmentai

Režisierius ir dramaturgas – Kristian Smeds

Aktoriai: Annamária Láng, Juhán Ulfsak

Video projekcijų autorius – Lennart Laberenz

Garso režisierius – Krisztián Vranik

Šviesos dailininkas – Teemu Nurmelin

Muzikos autoriai: Verneri Pohjola, Pekka Kuusisto ir Timo Kämäräinen

Spektaklis sukurtas bendradarbiaujant su Estijos institutu Vengrijoje, Kanuti Gildi Saal, Trafó šiuolaikinio meno namais.

Iš pradžių nebuvo nė žodžio. Buvo tik ji. Ji rengėsi, ruošėsi. Buvo šviesos ir prietema, buvo vaizdas ir garsas. Tada atsirado jis. Atsirado svetimas liežuvis svetimoje burnoje. Atsirado konfliktas. Atsirado laužyti žodžiai, laužyta kalba ir laužytas riksmas. Jie šoko, rėkė, rengės – nusirenginėjo, apsirenginėjo, persirenginėjo. Buvo šviesos ir prietema, buvo bangos.

– Žinai, kokia tavo bėda? Tu visiškai nejuokingas.

– Žinai, kokia mūsų bėda? Aš net nežinau tavo vardo.

Ir tyla ne prieš audrą, o po jos. Kai tarsi vandens užgultom ausim, tarsi gelmėje, tarsi su akvalangu ieškai tarsi savęs, o tarsi ir kito. O gal tiesiog išeities, jei ne išėjimo.

– Tu išprotėjus.

– Galbūt. Tačiau nenoriu apie tave nieko žinoti.

Du virtuoziški aktoriai scenoje: vengrų žvaigždės Annamária’os Láng ir vieno populiariausių estų aktorių Juháno Ulfsako teatrinė choreografija, kuriai nestinga nei aistros, nei beprotybės, nei humoro. Kartu stipriai veikiant vizualumui ir muzikai, spektaklis „Just filming” – tai meilės kino menui deklaracija.

Annamária Láng yra viena žinomiausių Vengrijos teatro kūrėjų, nepriklausomame teatre vaidinanti aktorė. Ilgą laiką A. Láng priklausė lietuviams pažįstamo vengrų režisieriaus Árpádo Schillingo teatrui „Krétakör”, taip pat filmavosi kine Vengrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir Prancūzijoje. Tuo tarpu Sovietų Sąjungoje gimęs aktorius ir režisierius Juhánas Ulfsakas yra vienas labiausiai vertinamų Estijos šiuolaikinio meno kūrėjų. Kartu su bendraminčiais įkūrė Estijoje nepriklausomą teatrą „Von Krahl“, kuriame pastatė ne vieną spektaklį, taip pat dirbo su „No99“ teatru, Estijos dramos teatru, bendradarbiavo su garsiais menininkais iš Estijos, Vokietijos ir Suomijos. Spektaklio muziką kūrė suomių muzikos žvaigždės: tarptautinį pripažinimą pelnęs trimitininkas ir kompozitorius Verneri Pohjola, klasikinę ir elektroninę muziką grojantis smuikininkas Pekka Kuusisto ir vienas įdomiausių suomių gitaristų Timo Kämäräinen.

Suomių teatro kūrėjo Kristiano Smedso vardas yra žinomas tarptautiniame teatro pasaulyje. Greta daugybės kūrinių scenai K. Smedsas vadovavo keliems profesionaliams suomių teatrams, taip pat buvo teatro trupės „Smeds Ensemble” vadovas. Nuo 2005 m. K. Smedsas gyvena Helsinkyje, tačiau daugiausia dirba užsienyje. Savo pjeses K. Smedsas yra pastatęs įvairiuose teatruose. Jo spektakliai rodyti Švedijoje, Norvegijoje, Estijoje, Latvijoje, Rusijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Čekijoje ir kitose šalyse. Vienas pirmųjų tarptautinių K. Smedso pasirodymų įvyko Lietuvoje: 2000 m. teatro festivalis „LIFE“ pristatė „Dėdę Vanią“. Vėliau du kartus Smedsas viešėjo Vilniuje „Naujosios dramos akcijos“ kvietimu: 2003 m. parodė „Voiceką“, 2006 m. – „Klajūną“. O 2009 m. „karūnavo“ festivalio „Sirenos“ programą spektakliu „Mental Finland“ („Vaizduotės Suomija“). 2011 m. jam įteiktas „Naujosios Europos teatro realybės“ apdovanojimas. Lietuvoje K. Smedsas pažįstamas ir kaip spektaklio „Liūdnos dainos iš Europos širdies” bei kultūros projekto „Vyšnių sodas” režisierius.

Nepateikusieji pažymėjimų bilietui su nuolaida į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Daugiau informacijos: Vilniaus tarptautinis teatro festivalis SIRENOS'18

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Utenos „Juventus“ - Prienų SKYCOP

Utenos „Juventus“ - Prienų SKYCOP

  • Utena, Utenos daugiafunkcinis sporto centras
  • Lapkričio 17 d., 16:45 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
29 d. 7 val. 45 min.
3,00 € 5,00 €
Pirkti
Tarptautinis turnyras „BUSHIDO HERO'S 2018 Vilnius“ šou

Tarptautinis turnyras „BUSHIDO HERO'S 2018 Vilnius“ šou

  • Vilnius, Siemens arena
  • Lapkričio 17 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 4 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
3 d. 6 val. 9 min.
13,20 € 16,50 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
SKAMP20

SKAMP20

Galioja iki: 12-01

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje