Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“

Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Šiuolaikinio cirko festivalis Cirkuliacija ir jo kūrybinė komanda šiais metais liepos 9-22 dienomis kviečia kauniečius ir miesto svečius peržengti įvairias ribas: kasdienybės, fizines, socialines. Tai padaryti padės ne tik festivalio programa, kurioje numatytos įvairios dirbtuvės, spektakliai, ekskursijos ir renginiai visai šeimai, bet ir festivalio veiksmo vieta – didžioji rožinė cirko palapinė išdyks viename iš Kauno rajonų, Šilainiuose, kurie dažnai nebetelpa į tradicinį Kauno kultūrinį žemėlapį.

Festivalis prasidės garsaus italų cirko artisto Roberto Magro vedamomis kūrybinėmis dirbtuvėmis, kurių metu vietos menininkai bus suburti bendram kūrybiniam procesui, o dirbtuvių rezultatas „Pasirodymas 66-iems balkonams“ bus pristatytas festivalio atidarymo metu. Festivalio programoje taip pat numatomos Anton Safonov kūrybinės dirbtuvės scenos menininkams. Svarbus festivalio akcentas – socialinio cirko dirbtuvės, kurias Vilijampolės socialinės globos namuose ir Kauno savivaldybės vaikų globos namuose ves cirko artistė Grete Gross iš estų trupės „Big Wolf Company“, kurių metu dalyviai turės galimybę gyvai išmėginti įvairias cirko praktikas. Festivalio programoje savo kūrybą pristatys ir Lietuvos cirko kūrėjai (M. Baranauskaitė, K. Matusevičius, D. Kunsmanas, M. Neverauskaitė), „Taigi Cirkas“, „Baltijos cirkas“, Gydytojai klounai „Raudonos nosys“, estų trupė „Big Wolf Company“, o festivalį vainikuos tarptautinės šiuolaikinio cirko trupės „Circus I Love You“ spektaklio premjera.

„Cirkuliacija“ - tai jau ketvirtus metus vykstantis edukacinis šiuolaikinio cirko festivalis išsiskiriantis savo formatu, besiplečiantis nuo 2015 metų. Šiuo festivaliu siekiama populiarinti Lietuvoje ganėtinai naujos scenos menų šakos - šiuolaikinio cirko - žinomumą ir prieinamumą. Šiuolaikinis cirkas - jauniausias iš visų scenos menų. Jis apjungia vaidybą, šokį, fizinį teatrą ir cirko disciplinas.

Festivalio organizatoriai ir dalyviai tiki, kad cirkas yra ypatingai tinkama terpė susitikti patiems įvairiausiems žmonėms. Tokiu būdu tai tampa išskirtine vieta diskutuoti, dalintis patirtimi ir mokytis vieniems iš kitų. Atsisakoma įprastinės hierarchijos, į meno procesą žvelgiama kaip į bendradarbiavimu pagrįsta procesą, kuriame kiekvieno žmogaus indėlis turi didžiulę reikšmę.

Big Wolf Company „Eternal dinner“

„Ar amžina jaunystė

įmanoma tik sename nuotraukų albume,

kuriame jaunos menininkės jaunystė taip žiba?“

„Eternal Dinner“ („Nesibaigiantys pietūs“) - tai spektaklis pasakojantis apie dvi scenos žvaigždes, kurių dienos scenoje galbūt ir praėjo, tačiau jos pačios vis dar trykštančios energija. Helmi (akt. Lizetha Wolk) ir Marta (Grete Gross) jau kelis dešimtmečius susitinka kartu prabangiai pavakarieniauti ir prisiminti šlovingų laikų. Naktis juk ilga, o jausmai nuostabūs. Belieka išgerti taurę, pasijuokti ir pasinerti į praėjusių metų atsiminimus.

Spektaklio metu nėra naudojama kalba. Kaip teigia Gretė Gross: „Žodžiai yra įrankiai, su kuriais išmokau žaisti būdama dar vaiku. Kuomet pirmą kartą susidūriau su cirku, atradau visiškai naują kalbą, kurioje kiekvienas žodis turėjo visiškai naują prasmę. Aš vis dar mokausi naujus žodžius, ieškau naujų būdų jiems išreikšti savo kūnu ir objektais, kuriuos naudoju spektakliuose. Šie žodžiai man padeda kalbėti apie temas, kurios man rūpi, leidžia būti menininke, o ne vien publikos linksmintoja“.

Idėja: Gretė Gross, Lizetha Wolk (Estija)

Premjera: 2017 m. kovas Von Krahl Theatras, Estija

Premjera! Circus I love You

Liepos 20-22 d. 19 val. įvyks šiuolaikinio cirko spektaklio „Circus I Love You“ (liet. „Cirke, aš tave myliu“ ) premjera. „Circus I Love You“ - tai ne tik daugiatautės ir šiomis dienomis ypač populiarios šiuolaikinio cirko trupės pavadinimas, bet ir jų naujausias bendras kūrinys, kurį pirmieji išvysti galimybę turės „Cirkuliacijos“ festivalio žiūrovai.

„Circus I Love You“ kūryba siejasi su absurdu, mirties neigimu, paprastumu ir laime - tai „lėtos“ gyvensenos palydovai, kurie artimi „tvarios gyvensenos“ ir „kultūra visiems“ filosofijai. Spektaklio metu apjungiant akrobatines kompozicijas ir gyvą muzika (visą įvairovę nuo klasikos iki progresyviojo roko) bus siekiama sukurti šeimai draugišką aplinką, kurios svarbiausias tikslas - taika ir meilė.

Skirtingai, nei yra įprasta cirkui, šio spektaklio metu siekiama žiūrovui ne sukurti teatrinę iliuziją, o jį kaip tik iš jos „ištraukti“ - akcentuojant realybę, kurioje vyksta spektaklis. Juk aplinka, kurioje vyksta spektaklis, negali būti paprasčiausiai ignoruojama: „Cirke niekas negali apsimesti, kad daro salto ar pagauna krentantį akrobatą, rizika visada yra čia ir dabar, negalima pamiršti realios rizikos. Būtent ta dabarties įtampa ir nesėkmės galimybė sieja akrobatus su žiūrovais. Mes manome, kad nesėkmės baimė realybėje daugiausiai kiša koją pradėti daryti kažką naujo, nepatirto. Nežinomybė kausto ir todėl žmonės bijo leistis į nuotykius. Pasmerkimo baimė neleidžia žmonėms išsakyti savo nuomonės ir apginti tai, kas jiems iš tikrųjų brangu. Įvairios baimės verčia žmones tapti paklusniais ir vartoti daugiau daiktų, nei jiems iš tikrųjų reikia. Mes tikime, kad tik pažvelgus savo baimėms į akis galima nuo jų išsivaduoti ir gyventi laisvai visuomenėje. Akistata su savo baimėmis visada buvo, yra ir bus „Circus I Love You“ komandos kūrybinis variklis.“- teigia atlikėjai.

„Circus I Love You“ pristato save kaip utopinį cirką, kurį dėl savo universalumo lygina su šveicarišku armijos peiliu. Šią trupę sudaro itin skirtingų tautybių atstovai: suomiai, prancūzai, danai, švedai, ispanai. Ir tai nėra atsitiktinumas, nes būtent šiose šalyse susidomėjimas šiuolaikiniu cirku yra ypač didelis. Šios trupės kūrybinį braižą lydi didžiulė estetinė įvairovė ir gyva muzika skambanti spektaklių metu. Kaip teigia patys kūrėjai, savo pasirodymuose jiems yra svarbiausia kurti ryšį su žiūrovais, kurie taip pat turi ir galimybę spektaklio metu prisidėti prie ypatingo cirko nuotykio.

(G)ROUND ZERO

„Rokis“, „Terminatorius“, Briusas Lee, Muhammadas Ali, Michaelas Jacksonas, Jimmas Hedriksas „Backstreet Boys“ ir „All4one“ - šie ir daugelis kitų filmų, jų personažų, muzikos atlikėjų, grupių ir aktorių yra M. Paplausko, M. Pinigio, A. Stakelės įkvėpimo šaltinis.

Todėl (g)round zero nėra tik trijų skirtingų kūrėjų sąjunga. Tai taip pat duoklė jų vaikystei ir to meto herojams. Tai duoklė jų laisvei ir drąsai, tam, kad fantazija išliktų.

Abu M. Pinigis bei M. Paplauskas savo motyvacijos semiasi iš Andriaus Stakelės, šiame spektaklyje dar vadinamo "Strange zero". Andrius yra abiejų Marių Alfa ir Omega, reprezentuojantis kitoniškumą, drąsą ir norą išsiskirti.

„(g)round zero reikšmė“

Spektaklio pavadinimas – militaristinis terminas, reiškiantis "sunaikinti iki pagrindų", tačiau šokėjai nesiekia tokios potekstės ir pavadinimą labiau sieja su rizikos faktoriumi "viskas arba nieko". Pavadinime subtiliai įsipynusi ir dar viena reikšmė – "round zero" – apskritas nulis. „Ši paslėpta mintis išreiškia idėją, kad mes tuščioje, lygioje vietoje (sudėtingomis jauniems kūrėjams Kaune sąlygomis) savarankiškai dirbsime iš visų jėgų ir bandysime įrodyti, kad kurti galima ir čia", - teigia M. Pinigis.

Marius Pinigis – profesionalus šiuolaikinio šokio atstovas, aktyviai garsinantis Lietuvą ir Kauno miestą šiuolaikinio šokio spektakliuose visame pasaulyje. Taip pat M. Pinigis yra projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” komandos narys, atstovaujantis jaunuosius menininkus. 2016-ais metais išrinktas Kauno menininkų menininku, kartu su M. Paplausku ir A. Stakele du kartus nominuotas Auksiniams scenos kryžiams ir apdovanotas Kauno “Fortūna”.

Marius Paplauskas – gatvės šokių atstovas, savo pasiekimais gerai žinomas gatvės šokių bendruomenėje ir atstovaujantis Lietuvą įvairiuose užsienio gatvės šokių čempionatuose. Šiuo metu Marius siekia ne tik įsitvirtinti šokio scenoje, bet ir kurdamas vaizdo klipus šokiui.

Andrius Stakelė – šiuolaikinio šokio šokėjas, kartu su Mariumi Pinigiu ilgą laiką praleidęs Kauno šokio teatre „Aura“. Šiuo metu Andrius siekia įsitvirtinti kaip kompozitorius, kuriantis muziką šokio spektakliams.

Idėja: Marius Pinigis

Choreografija ir atlikimas: Marius Paplauskas, Marius Pinigis, Andrius Stakelė

Muzika: Andrius Stakelė

Šviesų dailininkas: Vladimiras Šerstabojevas

Trukmė: 50 min.

Atlikėjai:

Durys atidaromos iki renginio likus: 15 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Teatronas, Asociacija.

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

„SEEN“ N-16

„SEEN“ N-16

  • Panevėžys, Panevėžio teatras Menas
  • Lapkričio 20 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 26 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
7 d. 12 val. 36 min.
5,35 € 10,70 €
Pirkti
„Brangioji Mokytoja“ pagal L. Razumovskajos pjesę. ATVIRAS RATAS I Vilniaus miesto teatras

„Brangioji Mokytoja“ pagal L. Razumovskajos pjesę. ATVIRAS RATAS I Vilniaus miesto teatras

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Lapkričio 20 d., 18:30 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
81 d. 11 val. 22 min.
7,50 € 15,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
SKAMP20

SKAMP20

Galioja iki: 12-01

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje