Šokio festivalis AURA 25. ATIDARYMAS / VIRGILIO SIENI TRUPĖ (Italija)

Šokio festivalis AURA 25. ATIDARYMAS / VIRGILIO SIENI TRUPĖ (Italija)

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Perkant bilietus į abu spalio 7 dienos spektaklius (Virgilio sieni "Sonate Bach" ir Silvia Gribaudi "Kokį amžių vaidini?") - kaina 25.00 eurai.

Perkant bilietus į abu spalio 7 dienos spektaklius (Virgilio sieni "Sonate Bach" ir Silvia Gribaudi "Kokį amžių vaidini?") studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems, šokio profesionalams pateikus pažymėjimą - kaina 18.00 eurų.

Virgilio Sieni trupė (Italija)

SONATE BACH

kitų skausmo akivaizdoje

Vienuolika choreografinių kompozicijų išsiskleidžia tapybiškais skausmo gestais, idant primintų žiūrovui vienuolika tragiškų įvykių, nutikusių per nesenus karinius konfliktus Sarajeve, Kigali (Ruandoje), Srebrenicoje, Tel Avive, Dženine, Bagdade, Stambule, Beslane, Gazoje, Bentalha ir Kabule.

Vienuolika vaizdinių – šokio dinamikoje ir jo figūrose išdrikusiais kūnais – siekiama perteikti nesuvokiamą siaubą. Egzistencijos griūtyje šokiu bandoma atgaivinti neįmanomą, paradoksalų grožį, išskobti jį etiniu ir politiniu instrumentu: gestu.

Mūsų žvilgsnis vėl krypsta į kūną, jo reikšmę, sudėtingumą ir aktualumą. Vienintelis turimas atsakas yra tas pats, kurį atrado XIV a. tapytojai: tragedijos sublimavimas įmanomas sukuriant meno kūrinį, kuris atskleistų tai, kas humaniška ir tai, kas sakralu, tai, kas individualu ir tai, kas universalu.

„Suvokti tragediją, tiek daugelio patirtą skausmą šiais mūsų atvirų žaizdų laikais, regėti konfliktus, sprogimus ir gedėjimą išverstus į rafinuotai griežtą judesio kalbą, stebėti tyla ar Bacho natomis apgaubtus judančius paveikslus. […] Neviltis atskleidžiama ryškiais krentančių, vienas kito netenkančių kūnų, nutrauktų jų ryšių vaizdiniais. Juose esama ir mirties, tačiau ji tik šešėlis, jos buvimas juntamas, tačiau veikiau kaip trikdantis jausmas, sulaikytas juokas, pusiausvyros netekęs kūnas, trikdanti vienatvė. Galų gale scenoje belieka vos kelios figūros ir, simboliškai, vienas iš žiūrovų, tyloje užkloti milžiniškais lapais. Viskas baigiasi šiltais aplodismentais šokėjams ir tarp jų stovinčiam Sieni. Nuostabu.“

Valeria Ottolenghi, „Gazzetta di Parma“, 2007 gegužės 14

Choreografas ir režisierius: Virgilio Sieni

Atlikėjai: Giulia Mureddu, Ramona Caia, Jari Boldrini, Nicola Cisternino

Muzika: J.S. Bachas, „Trys sonatos altui ir fortepijonui“

Kostiumai: Giulia Pecorari

Šviesos: Virgilio Sieni

Trukmė: 70 min.

Premjera: 2007

Virgilio Sieni trupė

Virgilio Sieni – choreografas ir šokėjas. Nuo 1980-ųjų yra Italijos šiuolaikinio šokio scenos protagonistas, pirmiausiai – su savo trupe Parco Butterfly, vėliau – 1992 m. įkūręs savo vardu pavadintą trupę.

Trupė susikūrė ir vystėsi V.Sieni gimtinėje Florencijoje bei Amsterdame, Niujorke ir Tokijuje. Trupės nariai praktikuoja ne tik šiuolaikinį ir klasikinį šokį, bet ir mokosi meno, architektūros ir Japonijos kovos menų.

V. Sieni trupė reguliariai dirba Italijoje, Prancūzijoje ir Europoje. V.Sieni yra pristatęs savo darbus Niujorke, taip pat surengęs turnė Lotynų Amerikoje ir Tolimuosiuose Rytuose. Trupė palaiko tvirtus ryšius su svarbiausiais Italijos teatrais ir festivaliais, kurie kasmet remia trupės produkciją. V.Sieni yra dukart gavęs Ubu apdovanojimą, laikomą svarbiausiu scenos meno apdovanojimu Italijoje.

V.Sieni dirbo kviestiniu choreografu Milano Teatro Alla Scala, Florencijos Teatro Comunale, Neapolio Teatro San Carlo, Palermo Teatro Massimo ir Toskanos baleto teatre.

Kurdamas V.Sieni dažnai bendradarbiauja su tarptautinę šlovę pelniusiais vaizduojamųjų menų kūrėjais, muzikantais ir kompozitoriais, kostiumus jam yra kūrusi ir Miuccia Prada (bendadarbiaujant su ja pastatyti trys spektakliai).

Nuo 2003-iųjų V.Sieni įsikūrė Florencijoje ir pradėjo dirbti meno vadovu CANGO – Cantieri Goldonetta. CANGO tapo trupės namais ir šiuolaikinio meno, fizinės praktikos centru.

V.Sieni – ne tik choreografas, jis kuria performanso meną, video, fotografiją, instaliacijas ir rašo. 2007 m. jis įkūrė Accademia sull'arte del gesto („Gesto meno akademija“), kuri yra naujoviška erdvė, skirta meninės praktikos mainams, tyrimams ir kūrybai.

2013 – 2015 m. laikotarpiui Virgilio Sieni paskirtas Venecijos bienalės šokio sektoriaus direktoriumi.

www.sienidanza.itRenginio trukmė: 1 val. 10 min.

Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno šokio teatras „Aura“.

Daugiau informacijos: www.dancefestival.lt

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Rėmėjai

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

„ĮSTRIGĘ“ | Klaipėdos Jaunimo teatras | Dalios Tamulevičiūtės festivalis

„ĮSTRIGĘ“ | Klaipėdos Jaunimo teatras | Dalios Tamulevičiūtės festivalis

  • Varėna, Varėnos kultūros centras
  • Spalio 21 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 4 val., 2 pertraukos.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 20 val. 47 min.
10,80 € 18,00 €
Pirkti
LOW AIR 10 FEST: romantinis urbanistinio šokio spektaklis - FEEL-LINK

LOW AIR 10 FEST: romantinis urbanistinio šokio spektaklis - FEEL-LINK

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Spalio 21 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 21 val. 32 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje