Stephan Micus - PASAULIO GARSAI

Stephan Micus - PASAULIO GARSAI

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Renginio dieną bilietai brangs.

Kiekvienas iš mūsų turi sau skirtą kelią, savo pašaukimą. Vieni jį randa lengvai, kiti ilgus metus ieško geriausio savirealizacijos būdo. Būna ir tokių stebuklų, kad žmogui skirtas kelias yra užšifruotas jo varde. Vokietijos multiinstrumentalistas, dainininkas ir etnomuzikologas Stephan Micus yra talentas, pažįstantis kone viso pasaulio instrumentus bei daugybe jų puikiai grojantis. Ne veltui jo pavardė yra angliško žodžio music anagrama – viskas, prie ko jis prisiliečia, tampa muzika.

Keliaudamas po Nepalą Stephan Micus patyrė nušvitimą, padėjusį suprasti, kaip turi skambėti tobula muzika. Važiuodamas pro derlingą slėnį, pilną gyvybės ir spalvų, jo fone pamatė aukščiausius sniego viršūnėmis pasipuošusius negyvenamus kalnus – amžinybės ir grynumo simbolius. Šie du priešingi poliai – spalvingas gyvenimas ir amžinas grynumas bei nepasiekiamumas – atlikėjui tapo idealios muzikos vaizdiniu. Dvi priešingybės papildo viena kitą – laukai nebūtų tokie įdomūs be kalnų, o kalnai be laukų būtų per šalti. Todėl Stephan Micus muzikoje apjungia du elementus: meilę gyvenimo emocijoms ir amžiną, nepasiekimą matmenį. Atlikėjo manymu, muzika, kuri pabrėžia tik vieną iš šių aspektų, tampa pernelyg saldi ar šalta.

Dar prieš atsirandant world muzikos žanrui, Stephan Micus jau grojo Afganistano, Indijos ir Indonezijos instrumentais. Vokiečių kompozitorius nuo pat pirmojo savo albumo, išleisto 1976 m., kūrė ne pasaulio, bet kitokią – pasaulietišką muziką. Etniniais instrumentais jis groja netradiciniais būdais, apjungdamas juos daugiasluoksnėse kompozicijose ir suteikdamas meditacines patirtis. Stefan Micus kūryba nėra skirtingos kultūros vienoje vietoje – atlikėjas jas peržengia savo tyra, bet nepaprasta transkultūrinės muzikos vizija.

Norėdami suprasti, kokia yra aistringo ekperimentatoriaus Stephan Micus kūryba, įsivaizduokite etno-ambient, world beat ir egzotišką dub muziką, tačiau be elektroninių instrumentų ar didesnio studijinio apdorojimo. Skaitmeniniame amžiuje tai yra visiškai netikėtas sprendimas, kuriuo produktyvus atlikėjas sėkmingai naudojasi keturis dešimtmečius, albumus leisdamas aukštais standartais pasižyminčioje įrašų studijoje „ECM Records“. Jo akustinių albumų skaičius siekia net 24.

Stephan Micus unikaliu ir labai asmeniniu būdu ieško naujų formų panaudoti senovinius, suderinti skirtingų kultūrų akustinius instrumentus, sukurdamas derinius, kurių anksčiau niekur kitur nebūsite girdėję. Šio klajojančio muzikanto rankose tradiciniai instrumentai tarsi praranda savo tautybę. Dalį instrumentų jis yra sukūręs pats, į pasirodymus nesikuklina įtraukti ir tokius kasdienius daiktus kaip gėlių vazonai ar akmenys.

Koncertuose Stephen Micus kartu dainuoja ir vėlgi tai daro neįprastai – įrašydamas savo balsą keliuose takeliuose, vienas pats sukuria visą chorinį kūrinį. Jo tekstai dažniausiai neturi jokios suprantamos reikšmės, t. y. atliekami neegzistuojančia kalba, tačiau pastarieji skamba tarsi universalus tarpkultūrinis kodas ar vieninga pasaulio daina.

63-ejų metų atlikėjas muzikinių kultūrų įvairove susižavėjo būdamas 16-os po pirmosios savo kelionės į Rytus, o karjerą pradėjo aštuntajame dešimtmetyje. Muziką jis studijavo kone visuose žemynuose, mokydamasis groti gitara, fleita, sitaru, flamenko gitara, shakuhachi (japonų bambukinė fleita), sho (japonų armonikėlė), suling (bališka fleita), airišku dūdmaišiu, sinding (Afrikos arfa), dondon (kalbantis Afrikos būgnas), doussn' gouni (Afrikos arfa), duduku, hnė (birmiečių obojus), bagana (Etiopijos lyra), nohkan (japonų fleita), genbri (Maroko bosinė liutnia), ryuteki (japonų fleita), tama (Senegalo kalbantis būgnas), studijavo gruzinų ir bulgarų polifoninį chorinį dainavimą – ir tai dar ne sąrašo pabaiga!

Ieškodamas muzikinių kultūrų ir kontekstų Stephan Micus nukeliavo šimtus tūkstančių kilometrų, atrasdamas unikalių progų mokytis civilizacijos nepaliestuose kampeliuose. Jis ypač daug keliavo Indijoje, Japonijoje, Indonezijoje, Korėjoje, Afganistane, Maroke, Alžyre, Tunise, Tailande, Egipte, Birmoje, Šri Lankoje, Turkijoje, JAV, Kanadoje, Izraelyje, Kinijoje, Gambijoje, Senegale, Nepale, Ladake, Venesueloje, Tanzanijoje ir daugybėje kitų egzotiškų šalių. Galima tik įsivaizduoti, kokia kultūrų gausa susilieja šio genijaus kūryboje.

Daugybė šiuolaikinių Europos šokių kolektyvų atlikėjo kūrinius naudoja savo pastatymuose. Per pastaruosius 30 metų Stephan Micus surengė šimtus solinių koncertų visoje Europoje, Azijoje ir Amerikoje.

Stephan Micus galima tik pavydėti – kuomet paprasti mirtingieji turi tik vieną gyvenimą, atrodo, kad jis tuo pat metu vadovauja trims skirtingiems: vienas keliauja, kitas mokosi, o trečias įrašo visą kompaktinių diskų seriją. Ir tai daro neprarasdamas ramybės – tiek savyje, tiek muzikoje.

Stephan Micus muzika pasižymi gelme, transcendentine galia. Jo kūryba yra žemiška ir didinga, meditacinė ir šventiška tuo pat metu, jungianti fizinį bei metafizinį pasaulius. Ji yra darnaus kūrybinio santykio su aplinka ir gamta pavyzdys. Turtingoje atlikėjo diskografijoje neįmanoma rasti nei vieno prasto įrašo. Nuošalus Stephan Micus gyvenimo būdas ir tendencija dirbti vienam leido sukurti išskirtinį garsą bei atsilaikyti prieš bet kokius mados kaprizus.

Esate atradę save ar dar ieškantys – užsukite į Stephan Micus pasirodymus Lietuvoje, nes tai muzika kylanti iš visos žmogaus esybės. Ji nuramina protą, atveria intuiciją bei padeda atrasti pasaulio skambesio grožį ir save.

KONCERTAI

•Spalio 7 d. 19 val. Šv.Kotrynos bažnyčia, Vilnius

•Spalio 8 d. 19 val. Žalgirio amfiteatras, KaunasRenginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 15 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: GM Gyvai, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

PREMJERA: JŪRINĖS ŠVIESOS / Klaipėdos Jaunimo teatras / KJT

PREMJERA: JŪRINĖS ŠVIESOS / Klaipėdos Jaunimo teatras / KJT

  • Klaipėda, Klaipėdos kultūros fabrikas
  • Rugsėjo 26 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 16 val. 5 min.
5,00 € 10,00 €
Pirkti
Graikas Zorba

Graikas Zorba

  • Klaipėda, ŽVEJŲ RŪMAI, Klaipėdos m. kultūros centras, Taikos pr. 70
  • Rugsėjo 25 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 18 val. 41 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje