SVEČIUOSE – HAMBURGO „CAMERATA“

SVEČIUOSE – HAMBURGO „CAMERATA“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Solistė ANASTASIA INJUSHINA (fortepijonas, Suomija)

Dirigentas MODESTAS BARKAUSKAS

Programa:

Georg Philipp Telemann (1681–1767) – „Tafelmusic“

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 20, d-moll, KV 466

Joseph Haydn (1732–1809) – Simfonija Nr. 94, G-dur

Garsiausio Vokietijos uostamiesčio kamerinis orkestras „Hamburger Camerata“ – tikras Hamburgo kultūros ambasadorius, miesto vardą garsinantis ne tik gimtojoje salėje – Hamburgo „Laeiszhalle“, bet ir visame pasaulyje. Nuo išgrynintos styginių sudėties iki didžiulio simfoninio orkestro galintis varijuoti kolektyvas atlieka muziką nuo pat baroko epochos miniatiūrų iki šių dienų kūrėjų teikiamo repertuaro. 1986 m. kaip muzikuojančių draugų ratelis savo veiklą pradėjęs kolektyvas šiuo metu užima itin tvirtas menines pozicijas, o publika jį visada vertina už inovatyvias, su aistra ir užsidegimu atliekamas programas. Šiuo metu kolektyvui vadovauja dirigentai Simonas Gaudenzas ir Ralfas Gothóni.

Terminas „Tafelmusik“ naudotas XVI a. viduryje, švenčių ir banketų metu skambančiai muzikai apibūdinti. Taip pat buvo vadinami tokios paskirties kūrinių rinkiniai. XVIII a. šį terminą pakeitė divertismento žanras. Baroko epochos genijaus G. Ph. Telemanno kūrinių ciklas „Tafelmusik“ – bene geriausiai žinoma šio autoriaus kūrybinio palikimo dalis. 1733 m. sukurti kūriniai atspindi kompozitoriaus gebėjimus puikiai perteikti savitą stilistiką, valdyti skirtingus žanrus ir sumaniai panaudoti instrumentų įvairovę.

J. Haydno 94-oji simfonija – antroji iš dvylikos vadinamųjų Londono simfonijų. Ji plačiai žinoma kitu pavadinimu – „Siurprizų simfonija“. Kūrinys parašytas 1791 m. ir skirtas kompozitoriaus vizito Anglijoje koncertų ciklui. Premjera įvyko Londone, pats kompozitorius dirigavo orkestrui, tuo pat metu grodamas fortepijonu.

Dvidešimtasis W. A. Mozarto koncertas fortepijonui sukurtas 1785 m. Vienoje. Tai – pirmasis taip vadinamas kompozitoriaus simfoninis koncertas. Premjera įvyko dieną po kūrinio užbaigimo Vienos kazino „Zur Mehlgrube“, o solo partiją atliko pats kūrėjas.

Iš Rusijos kilusi pianistė A. Injushina teigia, kad nebūtų pasukusi muzikanto keliu, jeigu būdama vos trejų nebūtų išgirdusi A. Dvořako koncerto smuikui. Nuo vaikystės užsikrėtusi akademinės muzikos manija po mokyklos baigimo pianistė išvyko mokytis į Suomiją, o Miunchene laimėjus prestižinį pianistų konkursą teigia atradusi naują aistrą – kamerinę muziką. Jau penkiolika metų ji vadina save „hiperaktyvia“ kamerine muzikante, visą laisvalaikį skiriančia naujo repertuaro studijoms ir muzikos klausymui. Neapsiribodama atlikėjos karjera ji jau aštuonerius metus organizuoja Helsinkyje vykstantį „Pavasario šviesos“ kamerinės muzikos festivalį, o prieš ketverius metus išleido J. S. Bacho ir jo sūnų muzikos kompaktinę plokštelę.

Garbingiems svečiams diriguosiantis M. Barkauskas – vienas perspektyviausių lietuvių jaunosios kartos dirigentų. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje jis įgijo dvi specialybes: choro dirigavimo bei operinio ir simfoninio dirigavimo. Gilindamas žinias jis dalyvavo įvairiuose meistriškumo kursuose, tobulinosi pas žymius dirigentus Bobą Chilcottą, Sylvainą Cambrelingą ir kt., dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Kaip simfoninio orkestro dirigentas jis parengė koncertų su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Kauno miesto simfoniniu, Klaipėdos muzikinio teatro, Klaipėdos kameriniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniu ir kitais orkestrais. Prieš aštuonerius metus jaunasis dirigentas debiutavo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, prieš penkerius – Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka 20 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Spalio 24 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 11 val. 34 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gruodžio 12 d., 15:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 3 val. 56 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje