TARP KLASIKOS IR DŽIAZO

TARP KLASIKOS IR DŽIAZO

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Koncertas atšauktas. Bilietus galima grąžinti kasose kuriose buvo pirkti iki 2021 m. kovo 26 d.

El. p. info@kaunosimfoninis.lt

Daugiau: www.kaunosimfoninis.lt

 

 

 

 

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

Solistas

MINDAUGAS BAČKUS (violončelė)

Dirigentas

VYTAUTAS LUKOČIUS

 

Programoje:

Friedrich Gulda – Koncertas violončelei ir pučiamųjų orkestrui

Julius Juzeliūnas – Simfoninės siuitos „Afrikietiški eskizai“ dalis Nr. 5 „Šventė“

Johannes Brahms – Simfonija Nr. 1, c-moll, op. 68

 

Pažvelgus į šio Kauno miesto simfoninio orkestro koncerto pavadinimą gali kilti klausimas, kas visgi yra tarp klasikos ir džiazo? Tačiau šį kartą labiau reikėtų ieškoti ne to, kas skiria, ar kas jungia šiuos skirtingus muzikos stilius. Nepaisant jų istorinių ištakų bei formavimosi ir kūrimo bei atlikimo subtilybių juos jungia harmonija, kurią kuria spalvinga melodika, dinamiška ritmika bei subtili improvizacija.

Būtent klasikinės ir džiazo muzikos stilistinės jungtys buvo artimos pripažintam austrų pianistui ir kompozitoriui F. Guldai. „Penki nerūpestingi veiksmai“, – taip koncertą violončelei ir pučiamųjų orkestrui apibūdino pats jo autorius, spalvingai panaudojęs džiazo, menueto, roko, maršo, net polkos elementus, o kadencijoje siekęs solistą įkvėpti improvizacijai. Visą tai klausytojams perteiks nepaprasto talento violončelės meistras Mindaugas Bačkus.

Jis – vienas geriausių Lietuvos violončelininkų, koncertuojantis visais įmanomais amplua: ir kaip solistas, ir kaip ansamblių bei orkestrų narys. Jo muzikinių interesų horizontai nepaprastai platūs: nuo baroko iki šiuolaikinių opusų, nuo tradicinio violončelės skambesio iki elektroakustinių eksperimentų ir dalyvavimo teatro projektuose. Violončele M. Bačkus nuolat siekia atverti vis naujus garso pasaulius, dėl to jam yra tekę bendradarbiauti su žymiais dabarties kompozitoriais, džiazo muzikantais, baroko muzikos ansambliais, teatrais ir šokio trupėmis. Šis nė akimirkai nenustygstantis atlikėjas, regis, akimoju užvaldo visą sceną, o įvairiausi stiliai ir muzikos perteikimo formos jam paklūsta pavydėtinai lengvai.

Koncerte taip pat skambės ištrauka iš J. Juzeliūno simfoninės siuitos „Afrikietiški eskizai“, kuri pasižymi labai spalvinga orkestruote, melodika bei dinamiška ritmika. Klausytojai išgirs ir Johanneso Brahmso Pirmą simfoniją, kurią vokiečių romantikas rašė net 21 metus. Kompozitorius praleido ne mažiau nei 14 metų dailindamas ir tobulindamas savo kūrinį, kol drąsiai galėjo jį pristatyti klausytojams.

Orkestrui bei solistui diriguos Lietuvos publikai puikiai pažįstamas dirigentas Vytautas Lukočius.

 

Koncerto organizatorius – KĮ Kauno miesto simfoninis orkestras

Tel. 8 (37) 204 589

El. p. info@kaunosimfoninis.lt

Daugiau: www.kaunosimfoninis.lt

 

Mieli klausytojai, norime Jus informuoti, kad Kauno valstybinė filharmonija laikosi visų Lietuvos Respublikos sveikatas apsaugos ministro rekomendacijų, tam, kad mūsų koncertuose jaustumėtės saugūs:

Klausytojai į filharmoniją įleidžiami tik su apsauginėmis veido kaukėmis;

Sudarytos sąlygos klausytojams dezinfekuotis rankas;

Klausytojai sodinami į kas antrą kėdę išlaikant saugų atstumą;

Ribojamas klausytojų skaičius;

Reguliuojamas klausytojų judėjimo srautas;

Prieš ir po renginio vėdinamos filharmonijos patalpos;

Kruopščiai valomi ir dezinfekuojami paviršiai.Renginio trukmė: 1 val. 20 min., nėra.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje