Tarptautinė meno mugė ArtVilnius'21

Tarptautinė meno mugė ArtVilnius'21

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Įėjimas į renginius tik su Galimybių pasu.

Didžiausio vizualiųjų menų renginys Rytų regione, šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’21“ ir šiemet visus kvies rudenį, spalio 15–17 d., parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Šiemet „ArtVilnius’21“ meno mylėtojus kviečia su nauju šūkiu „Nereikia būti meno žinovu, kad jis tave įaudrintų”. Pasak „ArtVilnius’21“ vadovės Dianos Stomienės, šis šūkis dar kartą visiems primena, kad meną kolekcionuoti gali daugelis.

Gausus naujokų būrys

Trijose „Litexpo“ salėse vyksiančio „ArtVilnius’21“ programoje dalyvaus 55 galerijos iš 12 pasaulio šalių: Lietuvos, Prancūzijos, Baltarusijos, Vokietijos, Ukrainos, Albanijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Danijos, Italijos ir Rumunijos. Stenduose lankytojai sutiks savo pamėgtas galerijas „Okapi“ (Estija), „Tsekh“ (Kijevas/Vilnius), „Nivet Carzon“ (Prancūzija), Lietuvos „The Rooster gallery“, „Meno parkas“, „Baroti“, galerija „Kristina Norvilaitė“ ir kitas.

„ArtVilnius’21“ organizatoriai džiaugiasi gausiu būriu naujų galerijų vardų: „Aambulanz Kollektiv“ (Vokietija), „Gom/Tac“ (Albanija), Vilniuje įsikurusios „AP galerija“, „8 akys ir ausys“, Šiaulių meno erdvė „S-in“, Klaipėdos „Si:Said“ ir kitos. Dar vienas naujas vardas, Baltarusijos galerija „Ambasada Kultury, By“, seniau ne kartą dalyvavo kaip „Galerija Y“, ir kartu su Minsko „DK gallery“ mugėje pakviestos svečio teisėmis.

Šiuometinis vienas iš svarbiausių „ArtVilnius’21“ akcentų – šiuolaikinio meno kūriniai ant popieriaus (piešiniai, koliažai, grafika, objektai etc). Kaip ir kasmet, mugėje bus visos medijos: tapyba, fotografija, skulptūra, video, instaliacijos etc.

Garsūs projektų zonos vardai

„ArtVilnius’21“ projektų zonoje lankytojai, tradiciškai, galės susipažinti su pasaulinio garso menininkų parodomis, muziejų ir meno fondų kolekcijomis bei institucijų ekspozicijomis. Penktą kartą į mugę grįžtantis Lenkijos šiuolaikinio meno muziejaus Mocak, su kuratore Monika Koziol priešakyje, atveš video meno kolekciją; „ArtVilnius’21“ ypatingojo partnerio „Lewben” įsteigtas fondas „Lewben Art Foundation” projektų zonoje pristatys tarptautinių menininkų NFT (non-fungible tokens arba nepakeičiami žetonai) ekspoziciją – unikalius meno kūrinius, egzistuojančius tik virtualioje erdvėje.

Projektų salėje lankytojai taip pat pamatys Paryžiuje gyvenančių garsių menininkų Svajonės ir Pauliaus Stanikų, prisistatančių kaip „SetP Stanikas“, instaliaciją. Mugės organizatoriai visus kviečia į Panevėžyje kuriamo Stasio Eidrigevičiaus vizualiųjų menų centro stendą, kuriame bus pristatyta šio Lietuvoje ir pasaulyje garsaus Nacionalinės meno ir kultūros premijos laureato Stasio Eidrigevičiaus piešiniai. Projektų zonoje Šiuolaikinio meno centras rodys Jurgio Paškevičiaus projektą „Kintanti srovė“, sukurtą specialiai „Litexpo” erdvėms; Jono Meko Vizualiųjų menų centro paroda bus skirta šiais metais minimoms „Fluxus” judėjimo 60-ečio ir Jurgio Mačiūno 90 metų sukaktims pažymėti.

Gausybė papildomų renginių

Tradiciškai, „ArtVilnius’21“ metu bus pristatyta tarptautinė didelio formato skulptūrų, instaliacijų ir performansų paroda „Takas“, kurioje šiemet dalyvaus 22 menininkai.

„Takas“ kuratorius – menininkas, kuratorius, dėstytojas Vytenis Burokas. Interaktyvioje LRT studijoje vyks meno diskusijos, paskaitos ir pristatymai, kuriuos tiesiogiai transliuos „Lrt.lt“ portalas. Dienos konferenciją „Stage Art Fair“ organizuos Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.

Meno mugėje bus tęsiama geriausių galerijų bei menininkų rinkimo tradicija, lankytojai galės įsigyti ir bilietus į turus po mugę su menotyrininkais. Negalintys gyvai atvykti į „ArtVilnius’21”, jį apžiūrėti galės interaktyviame 3D ture. O iš anksto išsirinkti įsigijimui patinkančius mugės darbus jau dabar galima elektroniniame mugės dalyvių kataloge Artvilnius.com/lt/katalogas. Paraleliai su „ArtVilnius’21”, vilniečiai ir miesto svečius naktinėti po rinktines galerijas kvies galerijų festivalis „Art After Hours”.

Vykdant Vyriausybės nutarimus, į mugės teritoriją „Litexpo” lankytojai bus įleidžiami tik su Galimybių pasu. „ArtVilnius’21” finansuoja – Lietuvos kultūros taryba, globoja – Vilniaus miesto savivaldybė, ypatingasis partneris – Lewben, mecenatė – advokatų kontora „Cobalt”. Daugiau informacijos rasite mugės puslapyje www.artvilnius.com

MUGĖS DARBO LAIKAS 

Spalio 15 d. (penktadienis)  14.00–20.00
Spalio 16 d. (šeštadienis)     11.30–20.00
Spalio 17 d. (sekmadienis)   11.30–18.00Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: TAIP.

Renginio organizatorius: Lietuvos meno galerininkų asociacija

Daugiau informacijos: www.artvilnius.com

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje