Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (Skalvija)

Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (Skalvija)

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Artavazdo Pelešiano filmų retrospektyva

Pelešiano tyla Atidarymo filmas

Il silenzio di Pelešjan

Rež. Pietro Marcello

(Italija, 2011, be teksto, 52 min.)

21 d. – 18 val., 29 d. – 21 val.

Pirmą kartą per trisdešimt metų A. Pelešianas sutinka atskleisti savo pasaulį. Filmas prasideda susitikimu su režisieriumi Maskvoje. Filmo kūrėjai kartu keliauja po miestą, režisieriui svarbias vietas, aplanko jo mokytojų kapus. Naudojami ne tik fragmentai iš A. Pelešiano filmų, bet ir niekur nerodyta archyvinė medžiaga, kurioje užfiksuotas armėnų režisieriaus gyvenimas, studijų laikotarpis. (N-13)

I programa

22 d. – 17 val. (seansą pristatys kinotyrininkė Marguerite Vappereau), 25 d. – 17.30

Gyventojai Atidarymo filmas

Obitateli

Rež. Artavazd Pelešian

(SSRS, 1970, be teksto, 9 min.)

21 d. – 19 val.

Panoraminiai migruojančių gyvūnų vaizdai, narvuose besiblaškantys žvėrys. Filmas kupinas laukinio gyvenimo panikos. „Daug žmonių pasijuto suerzinti ar įžeisti mano filmo „Mes“. Po šios patirties, aš buvau taip įsiutęs, kad nusprendžiau sukurti filmą apie gyvūnus. Rodydamas gyvūnų elgesį, aš nieko nenuliūdinsiu, tačiau, filmuodamas juos, galiu atskleisti tą patį, ką matau žmonėse“, – sako režisierius.

Mes

Menq

Rež. Artavazd Pelešian

(SSRS, 1969, be teksto, 27 min.)

Filme rodoma armėnų tauta, atsilaikiusi prieš šalį nualinusias tragedijas – genocidą, okupaciją. Tai žmonės, sugebėję išgyventi didžiausius sunkumus. Muzika, netikėtas montažas – griūvantys kalnai, laidotuvių procesija ir įprastus darbus toliau dirbantys gyventojai – atskleidžia šių kasdienybės herojų gyvenimus.

Metų laikai

Vremena goda

Rež. Artavazd Pelešian

(SSRS, 1972, be teksto, 30 min.)

Kartu su operatoriumi Michailu Vartanovu kurtas filmas „Metų laikai“ žvelgia į žmogaus ir gamtos darną bei priešpriešą. Režisieriaus žodžiais tariant, šis filmas nėra vien apie metų ar žmonių laikus, tai – filmas apie viską.

(N-13)

II programa

23 d. – 18.20 (seansą pristatys kinotyrininkė Marguerite Vappereau), 26 d. – 17 val.

Mūsų amžius

Mer dare

Rež. Artavazd Pelešian

(SSRS, 1983, be teksto, 50 min.)

Šio filmo ašis – besiruošiančios skrydžiui kosminių stočių įgulos Amerikoje ir SSRS.

Filme žvelgiama į tai, kas verčia žmoniją judėti į priekį. „Mūsų amžius“ yra filmas apie mus ir apie mane. Tai kūrinys apie tai, ko aš trokštu, ko trokštame visi – kiekvienas žmogus, žmonija“, – sako A. Pelešianas. Beribiams žmogaus troškimams kartais ankštos net kosmoso platybės.

Pabaiga

Verj

Rež. Artavazd Pelešian

(Armėnija, 1992, be teksto, 10 min.)

Keliaujant traukiniu pro akis pralekia kalnai, pievos, ir tik tunelis visus panardina į tamsą. Traukinys – atskiras mikrokosmosas. Važiuodami tais pačiais bėgiais, viena kryptimi traukinio keleiviai gyvena tuo pačiu ritmu, tačiau jie skiriasi tautybėmis, amžiumi, gyvenimo patyrimais, o ir jų kelionės tikslai patys įvairiausi. Kiekvieną kartą traukiniui panirus į tamsą tunelio gale matyti šviesa.

Gyvenimas

Kyanq

Rež. Artavazd Pelešian

(Armėnija, 1993, be teksto, 7 min.)

Didingai skamba muzika. Stambiu planu rodomas giliai alsuojančios moters veidas. Vos kelios minutės, ir pasaulį išvys žmogus. Jaudinantis skausmo ir ekstazės mišinys šiame filme – apie gimimą plačiausia prasme.

(N-13)

Pagrindinė programa

Gelbėk mus nuo pikto

Liberami

Rež. Federica Di Giacomo

(Italija, Prancūzija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1.29)

21 d. – 20.30, 10.1 d. – 18.40

Intymus žvilgsnis į Palermo zakristiją, kurioje dirba Italijos egzorcizmo profesionalas – tėvas Cataldo Migliazzo. Į jo aukojamas mišias renkasi minios žmonių, vienas per kitą prie jo braunasi apsėstieji bei jų artimieji, o šventasis tėvas egzorcizmo seansus atlieka net mobiliuoju telefonu. Tiesa, ne visi, įtikėję demonais savo sielose, sulaukia pagalbos.

Išankstinių nuostatų nesuvaržytas filmas leidžia iš arčiau pažvelgti į vieną seniausių spiritualistinių praktikų pasaulyje. (N-16)

Olegas ir keistieji menai

Oleg y les rares artes

Rež. Andrés Duque

(Ispanija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1.10)

22 d. – 18.40 (seansą pristatys rež. Andrés Duque), 25 d. – 16 val., 29 d. – 17 val.

Devyniasdešimtmetį Olegą Karavaičiuką, nerūpestingai apsirengusį, užsimaukšlinusį ryškios spalvos beretę, dažnai galima sutikti slampinėjant Ermitaže arba išgirsti jį ten skambinant Romanovų šeimos rojaliu. Vaikystėje Olegas buvo pristatytas Stalinui kaip fortepijono vunderkindas. Be koncertinio repertuaro, jis kūrė garso takelius filmams, dirbo su Kira Muratova, Sergejumi Paradžanovu. O. Karavaičiukas galėjo muzikuoti garsiausiose koncertų salėse, tačiau po vieno koncerto 1961 m., kuriame jis leido sau lengva ranka paimprovizuoti, KGB pasirūpino, kad jam visiems laikams būtų uždarytos Leningrado filharmonijos bei kitų koncertinių salių durys. (N-13)

Kalabrija

Calabria

Rež. Pierre-François Sauter

(Šveicarija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1.57)

24 d. – 15.30 (seansą pristatys rež. Pierre-François Sauter), 30 d. – 20.30

Portugalas Jovanis ir serbas José – emigrantai, kartu dirbantys laidojimo biure Šveicarijoje. Skirtingų gyvenimo patirčių, priešingų temperamentų vyrai panašūs tik biuro uniformomis. Mirus Šveicarijoje gyvenančiam italui, Jovanis ir José įpareigoti nuvežti palaikus artimiesiems į Kalabriją. Vaizdingu maršrutu katafalkas rieda Pietų Italijos link. Dviejų (o gal trijų) vyrų kelionę papildo fragmentiški, kartais intymūs, kartais smagūs pokalbiai.

Tai metafizinio kelio filmas apie klajones po pasaulį, gyvenimą ir mirtį. (N-13)

Nulinės dienos

Zero Days

Rež. Alex Gibney

(JAV, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1.56)

25 d. – 20.45, 10.1 d. – 20.30

Kibernetinis saugumas šiandien – vienas svarbiausių uždavinių pasaulyje. Nuolat vykdomos kibernetinės atakos trikdo stambių įmonių, valstybinių institucijų darbą. Numatyti išpuolius darosi vis sunkiau. „Oskaro“ laureatas režisierius Alexas Gibney pristato detektyvinę istoriją, kurioje atskleidžia intriguojančio viruso, žyminčio tarptautinių konfliktų erą, sukūrimo bei plitimo aplinkybes. Ironišku tonu filme pasakojama tai, apie ką nenoriai kalba didžiausios valstybių organizacijos. (N-13)

Išlikimo metodas

Overleven – een handleiding

Rež. Erik Lieshout, Arno Hagers, Reinier van Brummelen

(Nyderlandai, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1 val.)

24 d. – 18.20 (seansą pristatys rež. Erik Lieshout), 25 d. – 19 val.

Ekscentriškasis Prancūzijos bestselerių autorius Michelis Houellebecqas publikavo esė pavadinimu „Išlikti gyvam“ (1991), kurioje aprašė psichinių sutrikimų varginamus menininkus, poetus, bandančius sutramdyti kūrybinių kančių keliamą beprotybę. Perskaitęs kūrinį, pankroko krikštatėvis Iggy Popas lengvai atpažino savo jaunystės išgyvenimus. Eriko Lieshouto filmas tekstą pavertė manifestu, po kuriuo pasirašė abi žvaigždės bei kiti pasaulio vienišiai. Saulės išdžiovintame sode Majamyje Iggy Popas žemu balsu skaito M. Houellebecqo esė, o Vincento personažą įkūnijęs rašytojas savo senelių namų rūsyje muzikantui pristato ilgai kurtą instaliaciją „Gyvenimo paslaptis“. (N-16)

21 x Niujorkas

21 x Nowy Jork

Rež. Piotr Stasik

(Lenkija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1.10)

26 d. – 21.30, 28 d. – 19 val.

Niujorko miesto arterija – metropolitenas – garsėja savo laisva dvasia. Iš viso pasaulio į megapolį atklydę žmonės savo kelionės atkarpą metro vagone praleidžia skirtingai. Skaito, miega, muzikuoja, spontaniškai surengia teatralizuotą pasirodymą arba tiesiog kalbina greta sėdintį kaimyną. Keliauja visi: vienišiai, poros, pasimetę, laimingi, o į vagono centrą nukreiptos sėdynės tarsi specialiai pritaikytos stebėti vieniems kitus. (N-13)

Saulės miestas

Mzis qalaqi

Rež. Rati Oneli

(Gruzija, JAV, Kataras, Olandija, 2017, orig. k., angl., liet. subt., 1.44)

29 d. – 18.30 (seansą pristatys rež. Rati Oneli)

Tai kinematografinė klajonė po vaiduoklišką šachtų miestelį Čiatura Gruzijoje. Sovietmečiu šiose kasyklose buvo išgaunama 50 % pasaulio mangano. Šiandien Čiatura skendi užmarštyje. Ilgi filmo kadrai perteikia sustingusį laiką, tačiau žmonių gyvenimas čia nesustojo. Grįžęs iš požeminio pasaulio, šachtose dirbantis aktorius teatrui tegali skirti vėlyvą vakarą. Repeticijos teatre jį sugrąžina į gyvenimą. Muzikos mokytojas puoselėja geresnės ateities viltį. Miestelio kvėpavimą palaiko ir vienodu tempu bėgančios dvi jaunos atletės, besiruošiančios čempionatui. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad Saulės miestas užgesęs, ir viršuje, ir požemiuose žmonės dainuoja bei dalijasi maistu. (N-13)

Specialioji programa „Pasimatymai su Tilda“

Metų laikai Kensi: keturi Johno Bergerio portretai

The Seasons in Quincy: Four portraits of John Berger

Rež. Colin MacCabe, Christopher Roth, Tilda Swinton, Bartek Dziadosz

(Jungtinė Karalystė, 2015, orig. k., angl., liet. subt., 1.30)

22 d. – 20.30, 23 d. – 16 val. (seansus pristatys rež. Colin MacCabe)

Menotyrininkas ir rašytojas Johnas Bergeris – radikalus humanistas. Taip jį apibūdina jo pasekėja ir partnerė Tilda Swinton. Jis pakeitė visos XX a. antros pusės kartos Didžiojoje Britanijoje mąstymą. Šiai kartai priklausiusi T. Swinton paauglystėje perskaitė jo garsiąją knygą „Matymo būdai“, o jau subrendusi tapo gera J. Bergerio bičiule. Jųdviejų draugystė užsimezgė Londone, tačiau vėliau intelektualas persikraustė į Prancūzijos Alpes. T. Swinton kilo mintis sukurti apie jį filmą.

Filmą sudaro keturios skirtingos dalys. Jose kalbama apie kairiąsias pažiūras, vaikus ir tėvus, žmones ir gyvūnus, gyvenimą ir mirtį. (N-13)

Minant kadre

Cycling the frame

Rež. Cynthia Beatt

(VFR, 1988, orig. k., angl., liet. subt., 27 min.)

23 d. – 20.10 (seansą pristatys rež. Cynthia Beatt)

Ilgaplaukė, kol kas dar nedaugeliui pažįstama Tilda Swinton 1988 m. lankėsi Vokietijos Federacinėje Respublikoje. Režisierė Cynthia Beatt pakvietė ją nusifilmuoti kelionėje dviračiu palei Berlyno sieną Vakaruose. Maršrutas prasideda ir baigiasi prie Brandenburgo vartų. Vėjo plaikstomais plaukais, romantišką hipę primenanti T. Swinton mina 161 km. Keliaudama ji deklamuoja poeziją, pravažiavusi ežerą stabteli pievoje pasiskinti gėlių. Iš kadro nedingstanti siena įkūnija slogią suskaldytos valstybės atmosferą. (N-13)

Nematomas kadras

The Invisible Frame

Rež. Cynthia Beatt

(Vokietija, 2009, orig. k., angl., liet. subt., 1 val.)

23 d. – 20.10 (seansą pristatys rež. Cynthia Beatt)

Po 21 metų T. Swinton kelionę pakartoja. Tik pasaulį į dvi dalis dalijusios sienos jau nebėra, o Tilda nusirėžė plaukus, tapo žinoma aktore, režisiere bei visuomenės veikėja. Tačiau į pasaulį ji žvelgia taip pat atvirai. (N-13)

Derekas

Derek

Rež. Isaac Julien

(Didžioji Britanija, 2008, orig. k., angl., liet. subt., 1.16)

24 d. – 14 val., 27 d. – 20.30

Tilda Swinton vieniša klajoja po Londono centrines gatves ir verslo rajonus. Praėjus aštuoneriems metams po režisieriaus Dereko Jarmano mirties, ji parašė menininkui laišką, kurį publikavo „The Guardian“. Filme apžvelgiama D. Jarmano kūryba – rodomi dokumentiniai kadrai iš jo gyvenimo ir kūrybinio laikotarpio. T. Swinton laiškas, kadrai iš D. Jarmano filmų, kupinų ekstravagancijos ir pankiškos estetikos, bei interviu ištraukos filme „Derekas“ atskleidžia ne tik biografines detales ir kūrybos principus, bet ir kultūrinės sąmonės kismą Didžiojoje Britanijoje. (N-16)

Laiškai iš Bagdado

Letters from Baghdad

Rež. Sabine Krayenbühl, Zeva Oelbaum

(JAV, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, 2015, orig. k., angl., liet. subt., 1.35)

24 d. – 20.15, 10.1 d. – 15 val.

„Nekarūnuota Mesopotamijos karalienė“ – taip Britanijos spauda vadino Gertrude Bell. Tvyrant Pirmojo pasaulinio karo įtampai, G. Bell buvo vienintelė moteris, kuriai leista išvykti į Bagdadą. Pirmiausia ji keliavo archeologinių tyrinėjimų tikslais, tačiau Artimųjų Rytų pažinimas, išsilavinimas ir kalbų mokėjimas leido jai tapti įtakingiausia Britanijos diplomate. Jos patarimų klausėsi aukščiausio lygio Britanijos politikai ir buvusios Osmanų imperijos lyderiai.

Filme panaudota vaizdo medžiaga net iš 25 skirtingų pasaulio archyvų atveria dar nematytą istorinį Artimųjų Rytų pasaulį. Tilda Swinton įgarsina intymius G. Bell laiškus artimiesiems, kurie tampa šio biografinio pasakojimo ašimi. (N-13)

Perprogramuoti sapnai

Dreams Rewired

Rež. Manu Luksch, Martin Reinhart,Thomas Tode

(Austrija, Vokietija, Jungtinė Karalystė, 2015, orig. k., angl., liet. subt., 1.25)

28 d. – 20.30, 30 d. – 16 val.

Telefonas, radijo ryšys, kinas ir televizija užtikrino sąlygas gyvenimui pasaulyje, kuriame akimirksniu, nevaržomi laiko ir atstumo, galime dalintis informacija. Daugiau nei 200 retų ištraukų iš kino filmų ir reportažų sudaro energija pulsuojančią esė apie technologijų raidą ir dviprasmišką žmogaus santykį su jomis. Tildos Swinton sekamas pasakojimas ironiškai iliustruojamas išradimus įamžinusiais kadrais. (N-13)

Jubiliejinė Rimtauto Šilinio filmų retrospektyva

I programa

26 d. – 18.30 (seansą pristatys kino kritikė Rasa Paukštytė)

Kur karalienės auksas

Rež. Rimtautas Šilinis

(Lietuva, 1971, liet., rusų k., liet. subt., 9 min.)

Nors atrodytų, kad tai tik dokumentinis filmas apie Penktąją Tarybų Sąjungos tautų lengvosios atletikos spartakiadą, kurioje rungiasi 712 geriausių, greičiausių, stipriausių, tačiau filmo autoriai sukuria tikrą detektyvinę istoriją. Prie įtampos atmosferos bei šmaikščios nuotaikos filme prisideda išraiškinga ir iliustratyvi V. Ganelino muzika.

Savojo Aš beieškant

Rež. Rimtautas Šilinis

(Lietuva, 1977, liet. k., 48 min. )

Filmo kūrėjai mėgina išsiaiškinti, kodėl gabus abiturientas atsidūrė kaltinamųjų suole. Įvairiose moksleivių olimpiadose dalyvavęs Otonas kaltinamas valstybinio ir asmeninio turto vagystėmis. Jaunuolis teigia, kad taip nutiko iš nuobodulio. Klasės draugai jį prisimena kaip aktyvų ir įdomiai mąstantį. Mokytojai svarsto, jog mokykloje gabesniems vaikams reikėtų skirti didesnį dėmesį. Paklydėlio Otono istorija pinama su didžiosiomis BAM’o statybomis. Jos – tarsi viena iš prarastų galimybių pasirinkti teisingą kelią.

Filmo dramatizmą padeda perteikti kompozitoriaus V. Ganelino muzika.

Post Scriptum senam filmui

Rež. Viktoras Starošas, Rimtautas Šilinis

(Lietuva, 1980, liet. k., 46 min.)

Zarasų rajone V. Kudirkos vardo kolūkis buvo labiausiai atsilikęs visoje Lietuvoje. Jį pakelti buvo pakviesta to krašto abiturientų klasė. Jauni žmonės ryžosi – kartu dirbo, kartu gyveno, net grojo pučiamųjų orkestre. O atlygis už entuziazmą – ne pinigai, o grūdai. Apie šią brigadą dokumentininkas Viktoras Starošas 1959 m. sukūrė filmą „Mano draugai“ ir... po dvidešimties metų nusprendė pasižiūrėti, kaip susiklostė šių žmonių likimai.

Šis filmo autorių sugrįžimas atskleidžia sovietinių laikų absurdą, kai jaunų žmonių vos užgimusios svajonės būdavo numarinamos dėl utopinių siekių – šviesaus komunistinio rytojaus.

Įėjimas nemokamas.

II programa

27 d. – 17 val. (seansą pristatys kino kritikė Rasa Paukštytė)

… buvome greta

Rež. Rimtautas Šilinis

(Lietuva, 1984, liet., rusų k., liet. subt., 19 min.)

Išlakus jaunuolis Kipras atvyksta laikyti stojamųjų egzaminų į Sankt Peterburgo konservatoriją. Pakako kelių lietuviškų liaudies dainų, kad komisija patikėtų, jog prieš juos stovi išskirtinio balso ir talento žmogus. Ir jie neapsiriko – Kipro Petrausko tenoras nuo 1911 m. beveik dešimtmetį skambėjo Sankt Peterburgo Marijos teatre, kur užsimezgė ypatinga draugystė su vienu garsiausių Rusijos solistų Fiodoru Šaliapinu. Stiprų abiejų solistų ryšį filme liudija skaitomi F. Šaliapino laiškai K. Petrauskui, solisčių Rozalijos Gorskajos, Tamaros Davydovos, žmonos Elenos Žalinkevičaitės-Petrauskienės prisiminimai.

Pasirašau, arkitektas...

Rež. Rimtautas Šilinis

(Lietuva, 1972, liet. k., 9 min.)

„Nu visi pažįsta tų Lenginų Šepkų. Privažiuoja pas jį iš Moksvas, iš Vilniaus. Dara jis tan visokius dievus. Ale tie dievai nepadabni į tikrus“, – taip dievdirbį, medinukų drožėją Leonidą Šepkų pristato Šiaudynės kaimo gyventoja.

Filmas – tai talentingo, nors ir bemokslio žmogaus portretas. Ir nors išskirtiniai drožėjo gebėjimai išryškėjo tik sulaukus 50-ties, mediniai dievai, gyvulėliai, paukštukai ne tik įsikūrė dviejose Rokiškio kraštotyros muziejaus salėse, bet nukeliavo ir į Budapeštą, Niujorką.

Kompozitoriaus V. Ganelino muzika filme sukuria papildomą emocinę dramaturgiją.

Filme Juozas Baltušis

Rež. Rimtautas Šilinis

(Lietuva, 1979, liet. k., 30 min.)

„Atsitiktinis žmogus literatūroje“ – taip J. Baltušis siūlė pavadinti apie jį kuriamą filmą.

Tai kino portretas, kuriame filmuojamas kasdienes situacijas rašytojas prieš kamerą papildo šmaikščiomis replikomis: „Tai ką dabar, vaidint pradėt? Vis dėlto juokinga rodyt, kaip žmogus rašo.“ Tai ir filmas filme. Kamera J. Baltušį stebi, kai jis, žiūrėdamas jau nufimuotą medžiagą, saviironiškai ir atvirai komentuoja.

Paveikslas

Rež. Rimtautas Šilinis, Andrius Šiuša

(Lietuva, 1981, liet. k., 20 min.)

Filmas pasakoja apie vieną iš svarbiausių Lietuvos tapytojų ekspresionistų, ARS grupės iniciatorių, profesorių Antaną Gudaitį. Dailininkas įsileidžia filmavimo grupę į dirbtuves ir į savo gyvenimą. Pasistatęs priešais naują drobę, garsiai svarsto apie „gadinimui paskirtą darbą“.

Tai filmas ne tik apie kūrybingą asmenybę, bet ir apie sąžiningą sau bei kitiems žmogų.

Tylą filme organiškai užpildo kompozitoriaus B. Kutavičiaus muzika.

Įėjimas nemokamas.

III programa

28 d. – 17 val. (seansą pristatys kino kritikė Rasa Paukštytė)

Sala

Rež. Rimtautas Šilinis

(Lietuva, 1990, liet. k., 48 min.)

Psichiatrinės ligoninės-internatai tarybiniais metais buvo ne tik psichinius sutrikimus turinčių ligonių namai, bet ir „salos“, kuriose būdavo izoliuojami politiniai kaliniai. Vienoje jų daugybę metų uždarytas praleido brolio kagėbisto išduotas filmo herojus. Lietuvai susigrąžinus laisvę, jis pasilieka internate, tik dabar jau kaip virtuvės darbuotojas.

Režisierius R. Šilinis atskleidžia vieną iš daugybės sovietmečio suluošintų žmonių istorijų.

Nojaus arka

Rež. Rimtautas Šilinis

(Lietuva, 1988, liet. k., 47 min.)

Režisierius R. Šilinis, jungdamas metaforinius kadrus, gretina Lietuvos praeitį ir dabartį, atskleidžia istorinius patyrimus, kultūrinį palikimą. Negyvos žuvies žvilgsnyje atsispindi ir griūvančios šventyklos, ir dangų padalinę statybiniai kranai, ir degantys laukai, ir „Lietuvos Miss“ rinkimai. Vizualų dramatizmą sustiprina kompozitoriaus F. Latėno muzika, kuri jungia dzūkiškas raudas, traukinio sinkopavimą, vokiškus ir tarybinius maršus, miuziklo fragmentus bei poeto Sigito Gedos pasisakymus pirmuosiuose Sąjudžio mitinguose.

Įėjimas nemokamas.

Filmas-svečias

Diksilendas

Dixie Land

Rež. Roman Bondarčiuk

(Ukraina, Latvija, Vokietija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1 val.)

30 d. – 18 val. (seansą pristatys prodiuserė Ilona Bicevska ir filmo herojė Polina Tarasenko), 10.1 d. – 17 val.

Pietinėje Ukrainoje, Juodosios jūros pakrantėje, Chersono mieste džiazo grupės „Diksilendas“ vaikai daugiausia laiko praleidžia su muzikos instrumentais rankose. Įvairiausiais pučiamaisiais grojanti mažoji Polina gastrolėse net užsidirba pinigų iš Italijos gatvių praeivių. Vaikus muzika užbūręs ilgametis orkestro vadovas Semionas Nikolajevičius iki paskutinės gyvenimo akimirkos nuoširdžiai jaudinasi dėl kiekvieno mokinio. O jaunieji muzikantai savo globėjo neapleidžia ir ligos patale. Šis filmas – ne tik „Diksilendo“ istorija, bet ir šviesus pasakojimas apie pedagoginį talentą bei stulbinančią muzikos galią.

Programa vaikams „Sau ir draugui“

23 d. – 14.30, 30 d. – 14 val. (seansą pristatys rež. Halvor Nitteberg)

Rokenroleriai

Rockenrollers

Rež. Daan Bol

(Nyderlandai, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 25 min.)

Trys draugai subūrė muzikos grupę. Tarsi iš rokenrolo klestėjimo laikų atklydę vaikinai daug repetuoja, o repeticijoms užsitęsus, nakvoja studijoje. Vincas, Basas ir Sia jaučiasi lyg broliai. Žvelgdami tiesiai į kameros objektyvą vaikinai pasakoja apie jų grupei iškilusį iššūkį – vyriausias jos narys Sia suserga depresija. Muzika ir draugystė šiame filme pasirodo stipresnės už ligą.

Tėja

Thea

Rež. Halvor Nitteberg

(Norvegija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 13 min.)

Dvylikametė Tėja – kitokia nei jos bendraamžiai. Mergaitei tenka lankytis specialiose sveikatos stovyklose, o ištikus priepuoliui jai į pagalbą sraigtasparniu skuba medikų įgula. Tėja serga epilepsija. Iš sustabdytų kadrų sumontuotas filmas pasakoja apie Tėjos išvyką į epileptikų stovyklą.

Skotas + Džiulija

Scot and Julia

Rež. Annelies Kruk

(Nyderlandai, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 22 min.)

Skotas ir Džiulija – pora. Po sunkios traumos penkiolikmetis Skotas sužino, jog nebegalės vaikščioti, tačiau tai netrukdo svajoti apie jųdviejų bendrą ateitį. Kartais Džiulijos laukimas prailgsta, ypač jei ji išeina į miestą susitikti su draugėmis. Skotui kompaniją palaiko naujas draugas – šuo pagalbininkas Deksteris. Berniukas jį dresuoja ne tik paduoti batus ar ištiesti leteną, bet ir įteikti Džiulijai gėlių.

Trys skrybėlės premjera

Režisierė, scenarijaus autorė Ramunė Rakauskaitė

Operatorius Audrius Kemežys

Muzika Faustas Latėnas

Montažas Kostas Radlinskas

Prodiuseriai Arūnas Matelis, Ramunė Rakauskaitė

(Lietuva, 2017, liet. k., 43 min.)

27 d. – 19 val.

Trys skrybėlės – pasakojimas apie tris unikalius skrybėliuotus kūrėjus: aktorių Valentiną Masalskį, filosofą Algį Mickūną bei dailininką Rimantą Olšauską.

Visi filmo herojai šiek tiek panašūs: savo brandžiu mąstymu, fundamentaliais darbais, visatos supratimu ir be abejo, savo siluetu, tačiau visi jie ir be galo skirtingi. Nors Algis Mickūnas spinduliuoja jaunatviškumu, laisvumu ir nepralenkiamu proto aštrumu. Valentiną Masalskį daugelis vadina filosofu. Rimas Olšauskas gali ir žodžio nepratarti, tačiau jo įžvalgos apie meną ar nuoširdūs atsivėrimai provokuojantys. (N-13)

Atlikėjai:

Durys atidaromos iki renginio likus: 15 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Skalvijos kino centras, VšĮ.

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Dainuojamosios poezijos vakaras „Tavo tyloj“

Dainuojamosios poezijos vakaras „Tavo tyloj“

  • Kaunas, TEATRO KLUBAS, Vilniaus g. 22
  • Gruodžio 11 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
14 d. 21 val. 27 min.
3,72 € 6,20 €
Pirkti
PREMJERA: HELVERIO NAKTIS / Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

PREMJERA: HELVERIO NAKTIS / Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gruodžio 11 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
14 d. 21 val. 39 min.
7,20 € 12,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
Meilė ir mirtis Veronoje

Meilė ir mirtis Veronoje

Galioja iki: 12-12

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje