TKKF: Anotės arka, dir. Matthieu Rytz

TKKF: Anotės arka, dir. Matthieu Rytz

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Režisierius – Matthieu Rytz

Kanada, 2018 m., dokumentinis, 77 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais

Nedaug virš jūros lygio tepakilusi salų valstybė Kiribatis susiduria su siaubingu iššūkiu – neišvengiamai kylantis jūros lygis šalį nušluos nuo Žemės paviršiaus. Kiribačio prezidentas Anote Tong skubiai ieško būdų apsaugoti savo tautiečius ir išsaugoti jų orumą, o daugelis Kiribačio piliečių jau dairosi į tolimus uostus.

Tarptautinių diskusijų dėl klimato ir klimato kaitos sukeltos migracijos pripažinimo esant viena svarbiausių šiuolaikinio žmogaus problemų fone kamera fiksuoja Anotės kovą dėl tautos išlikimo. Drauge stebime ir jaunos šešių vaikų motinos Sermerės pastangas su visa šeima emigruoti į Naująją Zelandiją. Grėsmė kyla ne tik šiai šeimai, visai Kiribačio tauta ir jos 4 tūkstantmečių senumo kultūrai – išlikimo klausimas netrukus palies visoje planetoje žemumose gyvenančias populiacijas.

Apdovanojimai:

2018 m. geriausio ilgametražio filmo apdovanojimas Filadelfijos aplinkosaugos filmų festivalyje

2018 m. specialus paminėjimas Tarptautinių dokumentinių filmų kategorijoje Los Andželo Ramiojo vandenyno kino festivalyje

2018 m. „Tvarumo apdovanojimas“ Teksaso „Thin Line“ festivalyje

Filmo klipas: https://www.youtube.com/watch?v=UE2_maYEqF8

Apie režisierių:

Matthieu Rytz yra prodiuseris, kuratorius, fotografas ir režisierius. Baigęs vizualinės antropologijos studijas, jis pastaruosius dešimt metų savo kelionėse po pasaulį vadovaujasi aistra fotografijai ir etnologijai, fiksuodamas kultūrinę įvairovę. Jo nuotraukos rodytos tarptautinėse parodose.

M. Rytz siekia fiksuoti sudėtingas žmogiškąsias istorijas, ypatingą dėmesį skirdamas Žmogaus ir Gamtos santykiui. Viena jo kūrybinių sričių yra foto-instaliacijos, o šiuo metu jis kuria tarpdisciplininį projektą, kuriame derina ir kino juostą, ir foto kadrus, ir virtualiąją realybę, mediją pasirinkdamas pagal naratyvo poreikius.

„Anotės arka“ yra pirmasis M. Rytz režisuotas, prodiusuotas ir filmuotas ilgametražis dokumentinis filmas, pirmąsyk parodytas Sundance kino festivalyje 2018 m.

Matthieu Rytz gimė Šveicarijoje, dabar save vadina skaitmeniniu klajūnu.

Apie Prezidentą Anotę Tong:

Prezidentas A.Tong yra vienas kovos prieš klimato kaitą ir už vandenynų išsaugojimą lyderių, dukart nominuotas Nobelio taikos premijai, 2015 apdovanotas Sunhako taikos premija, o 2012 m. - Hillario premija.

Tris kadencijas Kiribačio respublikos prezidentas, A.Tong susidūrė su nepaprastu iššūkiu ir labai niūriomis prognozėmis, pasak kurių Kiribatį greitai pasiglemš jūros bangos, o visa populiacija bus priversta palikti salas.

Šių prognozių akivaizdoje valdyti šalį atrodo nepavydėtina ir neįveikiama, tačiau Anotei per 13 prezidentavimo metų pavyko pasiekti labai daug. Jam vadovaujant Kiribačio vyriausybė įsteigė į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą įtrauktą Fenikso salų saugomą teritoriją (apie 240 km²), kurioje draudžiama žvejyba ir gavybos pramonės veikla. Prezidentas įsitikinęs, kad šis pasiekimas yra kur kas daugiau nei Kiribačio tautos dovana žmonijai – jis tikisi, kad tai bus įkvėpimas kitiems.

Už savo vizionierišką veiklą ir gebėjimą derinti politiką su humanitariniais ir ekologiniais tikslais Tongas pelnė Peter Benchley vandenyno apdovanojimą.

Anote Tongui suteiktas Nacionalinio P. Korėjos Pukjongo universiteto inžinerijos garbės daktaro laipsnis.

Vykd. Prodiuseris – Bob Moore

Montažo režisierius ir vykd. prodiuseris – Mila Aung-Thwin

Kompozitorius – Patrick Watson

Montažo režisierė ir papildoma scenarijaus autorė – Oana Suteu Khintirian

Pagrindiniai Tarptautinio Kauno kino festivalio rėmėjai: Lietuvos kino centras, Kauno miesto savivaldybė, JAV ambasada Vilniuje, Kanados ambasada.

Instituciniai partneriai: Portugalijos ambasada Danijoje, Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Kauno kino centras „Romuva“, kino centras „Cinamon“, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno menininkų namai, „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras.

Festivalio dienraštis – KAUNO DIENA

Festivalio naujienų portalas – 15 min.

Informaciniai partneriai: „Kaunas pilnas kultūros“, LRT Opus, 370 ir kiti.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 1 val. 20 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 15 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: TAIP.

Renginio organizatorius: Visos mūzos, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.kinofestivalis.lt info@kinofestivalis.lt.

Draudžiama įsinešti: maisto produktus.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“ rež. Aidas Giniotis Teatras ATVIRAS RATAS I Vilniaus miesto teatras

Vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“ rež. Aidas Giniotis Teatras ATVIRAS RATAS I Vilniaus miesto teatras

  • Palanga, RAMYBĖ, kultūros centras. Vytauto g. 35
  • Liepos 21 d., 16:00 val.
  • Trukmė: 50 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 19 val. 18 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Kristupo festivalis: KARAVAN FAMILIA

Kristupo festivalis: KARAVAN FAMILIA

  • Vilnius, VU botanikos sodo Vingio skyriuje
  • Liepos 18 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 17 val. 36 min.
9,10 € 18,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
GAMEON'19 bilietas 2 D.@Litexpo

GAMEON'19 bilietas 2 D.@Litexpo

Galioja iki: 08-31

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje