TKKF: Moteris ir ledynas+Vienatvės gaudesys

TKKF: Moteris ir ledynas+Vienatvės gaudesys

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Programa KINĄ KURIA ŽMONĖS. OPERATORIAUS AUDRIAUS KEMEŽIO RETROSPEKTYVA

Peržiūroje dalyvaus abiejų filmų režisieriai Audrius Stonys ir Agnė Marcinkevičiūtė.

MOTERIS IR LEDYNAS

Woman and The Glacier

Režisierius – Audrius Stonys

Lietuva, Estija, 2016 m., dokumentinis, 56 min., lietuvių ir rusų k.,

Kazachstano Tian Šanio kalnai. Tuiksu ledynas. 3500 m aukštyje įsikūrusi glaciologijos stotis. Čia jau trisdešimt metų gyvena moteris. Ji visiškai viena, be jokių ryšių su civilizuotu pasauliu. Savo gyvenimą ji skyrė mokslui: ji čiuopia planetos pulsą.

Tai pasakojimas apie mirtingą Moterį ir amžiną Ledyną.

Apdovanojimai:

2017 m. apdovanotas Sidabrinėmis gervėmis už geriausią režisieriaus, geriausią operatoriaus ir kaip geriausias dokumentinis filmas

2017 m. apdovanotas Sidabrine keke Lenkijos kino festivalyje „Lubuske Lato Filmove“

2017 m. Tarptautiniame Krokuvos kino festivalyje apdovanotas FIPRESCI ir Sidabrinio rago prizais

2017 m. DocsBarcelona dokumentinio kino festivalio konkursinėje programoje gavo „What the Doc Adward“ apdovanojimą

Filmo klipas: https://www.youtube.com/watch?v=UOFg7VWdy0Y

Apie režisierių:

Audrius Stonys yra kino režisierius, prodiuseris, Europos dokumentikos tinklo narys. Dėsto Lietuvos kino ir teatro akademijoje. Režisieriaus dokumentinis filmas „Neregių žemė“ gavo Europos kino akademijos Felikso apdovanojimą.

Režisierius ir scenarijaus autorius – Audrius Stonys

Operatoriai: Audrius Kemežys, Mindaugas Survila

Muzika – Robert Jürjendal

Garsas – Seppo Vanhatalo

Montažo režisierė – Mirjam Jegorov

VIENATVĖS GAUDESYS

The Hum of Solitude

Režisierė – Agnė Marcinkevičiūtė

Lietuva, 2014 m., dokumentinis, 34 min., lietuvių kalba su angliškais subtitrais, N-7

Lietuvių rašytojos Jolitos Skablauskaitės kūryba išsiskiria paslaptingumu, gotikine estetika, archajiška pasaulėjauta. Kas ji – tokio baisaus ir keisto pasaulio kūrėja, iš kur ši įtaigi fantazija?

Režisierė A. Marcinkevičiūtė gilinasi į rašytojos būtį ir mintis jai kuriant paskutinįjį romaną „Žiežulės“. Iš pirmo žvilgsnio Jolitos kasdienybė – vienatvė, judėjimo negalia, skausmai, nepriteklius.

Tačiau Jolita Skablauskaitė teigia, kad būtina pakilti virš slogios, niūrios, niekingos, beprasmės tikrovės. Susipažinus artimiau, atsiskleidžia rašytojos stiprybė: ji yra kūrybos išlaisvinta keliautoja, įveikianti beribius atstumus laike ir erdvėje.

Apie režisierę:

Agnė Marcinkevičiūtė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos režisūros studijų absolventė. Nuo 2003 ji dirba su dokumentika, kurdama įvairių lietuvių kultūros asmenybių – Romualdo Granausko („Raudonu ant balto“, 2003 m.), Jurgio Kunčino („Beveik laimingas“, 2004 m.), Renatos Šerelytės („Sapno siūlas“, 2007 m.), Jurgos Ivanauskaitės („Šokis Dykumoje“, 2009 m.), Justino Marcinkevičiaus („Prie rugių ir prie ugnies“, 2010 m.), Jolitos Skablauskaitės („Vienatvės gaudesys“, 2014 m.) – portretus.

Už sukurtą lietuvių kino klasiko, režisieriaus Raimondo Vabalo kino portretą Agnė 2006 m. apdovanota prestižine kinematografininkų sąjungos premija. 2008 m. režisierė apdovanota Lietuvos meno kūrėjų asociacijos laureato diplomu už profesinį meistriškumą, atskleidžiant Lietuvai brangias istorines, kultūrines bei žmoniškąsias vertybes. 2016 m. A. Marcinkevičiūtei įteiktas Kinematografininkų sąjungos pažymėjimas už įtaigų ir profesionalų išskirtinės asmenybės kino portretą dokumentiniame filme apie lietuvių kilmės JAV operos solistą Arnold Voketaitis, „Prisimenu motinos balsą“.

Operatorius – Audrius Kemežys

Kompozitorius – Titas Petrikis

Prodiuseris – Arūnas Stoškus

Abu filmai yra dalis Tarptautinio Kauno kino festivalio programos „Kiną kuria žmonės. Operatoriaus Audriaus Kemežio retrospektyva“, skirtos pagerbti Lietuvos kino operatorių Audrius Kemežį (1973–2018). Operatorius per savo gyvenimą nufilmavo per trisdešimt įtakingiausių Lietuvos kino režisierių vaidybinių ir dokumentinių filmų, pelnė svarbius Lietuvos ir Europos kino apdovanojimus. Savo kūryba pratęsdamas Lietuvos kino operatorių tradicijas, Audrius Kemežys pasižymėjo kaip inovatyvus savo srities profesionalas, išsiskyręs unikaliu gebėjimu etiškai, poetiškai ir įvairiapusiškai pažvelgti ir užfiksuoti filmų, su kuriais dirbo, realybę ir jos herojus.

2010 m. A.Kemežys pripažintas geriausiu Lietuvos kinematografininkų sąjungos kūrėju. 2015 metais paskelbtas geriausiu Lietuvos kino operatoriumi už kūrybišką ir meistrišką fotografijos meno bei kinematografijos sintezę filme „Meistras ir Tatjana“. 2015-aisiais jis buvo tarp dvylikos pretendentų į Nacionalinę kultūros ir meno premiją. 2017 m. kūrėjas pelnė „Sidabrinę gervę“ už geriausią operatoriaus darbą filme „Moteris ir ledynas“ (rež. A.Stonys).

Pagrindiniai Tarptautinio Kauno kino festivalio rėmėjai: Lietuvos kino centras, Kauno miesto savivaldybė, JAV ambasada Vilniuje, Kanados ambasada.

Instituciniai partneriai: Portugalijos ambasada Danijoje, Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Kauno kino centras „Romuva“, kino centras „Cinamon“, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno menininkų namai, „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras.

Festivalio dienraštis – KAUNO DIENA

Festivalio naujienų portalas – 15 min.

Informaciniai partneriai: „Kaunas pilnas kultūros“, LRT Opus, 370 ir kiti.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 2 val. 15 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: TAIP.

Renginio organizatorius: Visos mūzos, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.kinofestivalis.lt info@kinofestivalis.lt.

Draudžiama įsinešti: maisto produktus.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

PO KILIMU: Katarsis4 Teatro Atviras ratas studija

PO KILIMU: Katarsis4 Teatro Atviras ratas studija

  • Vilnius, Teatro Atviras ratas studija (Ašmenos g. 8)
  • Liepos 24 d., 20:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 16 val. 54 min.
6,00 € 12,00 €
Pirkti
Premjera! Ivanas Vyrypajevas „Saulėtoji linija“ Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras

Premjera! Ivanas Vyrypajevas „Saulėtoji linija“ Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras

  • Palanga, RAMYBĖ, kultūros centras. Vytauto g. 35
  • Liepos 21 d., 20:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 15 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 20 val. 32 min.
10,00 € 20,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
GAMEON'19 bilietas 2 D.@Litexpo

GAMEON'19 bilietas 2 D.@Litexpo

Galioja iki: 08-31

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje