TKKF: Programa SĄMONĖS AMPLIFIKACIJA

TKKF: Programa SĄMONĖS AMPLIFIKACIJA

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

INFORMACIJOS LAUKAS

Информационное Поле

Data Field

Režisierė – Alex Anikina

(Rusija, 2017 m., trumpametražis, dokumentinis, 24 min., rusų k. su lietuviškais ir angliškais subtitrais

Režisierė Alex Anikina filme tyrinėja kaimo namelio, kaip materialaus ir nematerialaus pasakojimo ir fikcijos lauko, vaidmenį Rusijos istorijoje. Pasakojimas pradedamas pinti menininkės šeimos name, kuris yra audringų įvykių ir didelių pokyčių, vykusių Rusijos kaime dvidešimtajame amžiuje, liudininkas. Filme eksperimentuojama su skirtingų apimčių pasakojimais: nuo kamerinio namų pasakojimo iki Tunguskos meteorito, kritusio Sibire 1908 m. ar Lenino mirties 1924 m., atskleidžiant folkloristines šiuolaikinės medijos šaknis.

Didžiųjų naratyvų akimirkos įsibrauna į šeimos namus: naujienų laidos ištrauka meta katastrofos šešėlį; ekraną užpildo Rusijos laukų vaizdinys; industrializacijos propagandos plakatas tampa mokslinės fantastikos nuspalvintu realybės atspindžiu.

Akimirkos, kai filmo naratyve medijuojamos persipina skirtingo laiko atkarpos, tampa akimirkomis, kurių erdvė priklauso tik suvokėjui. Ši erdvė dalyvauja paraistoriniame tinkle, kuriame seniausieji vaizdiniai, keliaudami rizomatiniais tinklais, geba replikomis ir filmuotos medžiagos minutėmis įsibrauti į dabarties laiką.

Apie režisierę

Alex Anikina, g. 1989 m. Kolomnoje, Rusijoje, yra menininkė, kino kūrėja ir tyrėja, šiuo metu – Goldsmiths universiteto Londone doktorantė ir Kino ir audiovizualikos kurso asistentė. Jos disertacijos tyrimo objektas yra algoritmais generuojama vaizdo medžiaga posthumanizmo kontekste. A. Anikina savo meninėje praktikoje susitelkia į judantį vaizdą, programinę įrangą ir kalbą. Jos darbai rodyti Maskvos šiuolaikinio meno bienalėje, Haus der Kulturen der Welt Berlyne, Gaîté Lyrique Paryžiuje, Niujorke esančiame Antologijos kino archyve, Nacionaliniame šiuolaikinio meno centre Maskvoje, Korėjos kino archyve, Seulo „Art Sonje“ muziejuje, Stambulo „Sanatorium“ galerijoje, Kinijos Goethe institute ir Krasnojarsko muziejaus bienalėje. Jos darbų yra įsigijęs Nacionalinis šiuolaikinio meno centras („ROSIZO“). 2018 m. menininkė pakviesta drauge su Luba Eliott ir Yasemin Keskintepe kuruoti Utrechte (Nyderlanduose) vykstantį medijų meno festivalį IMPAKT, kurio programos pavadinimas šiemet - „Algoritminės superstruktūros“.

Muzika – James Wilkie

KAMBARYS SU VAIZDU Į KOKOSŲ PALMES

A Room With a Coconut View

Režisierius: Tulapop Saenjaroen

Tailandas, 2018 m., video esė, 29 min., tailandiečių ir anglų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais

Kanya – gidė ir viešbučio administracijos autoatsakiklio balsas – užsienietį svečią Aleksą supažindina su Bangsenu, paplūdimio miestu Tailando rytuose. Kanyos ekskursija pristato tik estetizuotą ir griežtai reglamentuotą miesto pusę, tad Aleksas nusprendžia miestą patyrinėti pats, svajodamas apie galimybę ištrūkti ir pamatyti kitapus fasado.

Filmo klipas: https://vimeo.com/280336147

Apie režisierių:

Tailande 1986 m. gimęs menininkas ir kino kūrėjas Tulapop Saenharoen dirba judančio vaizdo, performanso ir meno viešosiose erdvėse srityje. Jis yra Londono universiteto koledžo Slade meno mokyklos Medijos meno magistro studijų bei Estetikos ir politikos magistro studijų programos Kalifornijos menų institute absolventas.

Šiuo metu jis gyvena ir dirba Čonburi ir Bankoke. Tulapop filmai yra rodyti Oberhauseno trumpametražių filmų festivalyje, Zagrebo festivalyje „25FPS“, Džakartos festivalyje „Arkipel“, Kaselio „Dokfest“, Tarptautinėje jaunųjų menininkų bienalėje Maskvoje, Londono šiuolaikinio meno institute, Gwangjou Azijos kultūros centre, Tarptautiniame Seulo naujųjų medijų festivalyje, Tarptautiniame Gran Kanarijos Las Palmas kino festivalyje. Naujausio režisieriaus filmo „Kambarys su vaizdu į kokospalmes“ premjera įvyko Lokarno festivalyje.

Prodiuseriai: Anocha Suwichakornpong, Parinee Buthrasri

Scenarijaus autorius – Tulapop Saenjaroen

Operatoriai: Danaya Chulphuthiphong, Parinee Buthrasri

Montažo režisierius – Tulapop Saenjaroen

3D animacija – Natdanai Kietkongkaew

Garsas: Naween Noppakun, Sorayos Prapapan

Pagrindiniai Tarptautinio Kauno kino festivalio rėmėjai: Lietuvos kino centras, Kauno miesto savivaldybė, JAV ambasada Vilniuje, Kanados ambasada.

Instituciniai partneriai: Portugalijos ambasada Danijoje, Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Kauno kino centras „Romuva“, kino centras „Cinamon“, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno menininkų namai, „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras.

Festivalio dienraštis – KAUNO DIENA

Festivalio naujienų portalas – 15 min.

Informaciniai partneriai: „Kaunas pilnas kultūros“, LRT Opus, 370 ir kiti.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 53 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: TAIP.

Renginio organizatorius: Visos mūzos, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.kinofestivalis.lt info@kinofestivalis.lt.

Draudžiama įsinešti: maisto produktus.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Stas Michailov. Jubiliejinis turas. 50 metų

Stas Michailov. Jubiliejinis turas. 50 metų

  • Klaipėda, ŠVYTURIO ARENA
  • Gruodžio 26 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 8 val. 41 min.
22,80 € 38,00 €
Pirkti
GameOn Lan Party Šeštadienis

GameOn Lan Party Šeštadienis

  • Vilnius, Siemens arena
  • Rugpjūčio 24 d., 12:00 val.
  • Trukmė: 48 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
5 d. 0 val. 28 min.
12,90 € 21,50 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
GAMEON'19 bilietas 2 D.@Litexpo

GAMEON'19 bilietas 2 D.@Litexpo

Galioja iki: 08-31

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje