TKKF: Programa TARP PRANAŠYSTĖS IR POEZIJOS

TKKF: Programa TARP PRANAŠYSTĖS IR POEZIJOS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

ADA KALEH

Režisierė – Helena Wittmann

Vokietija, 2018 m., 14 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais

Neapibrėžta vieta, vasara. Draugai klausia savęs, kur galėtų gyventi. Jie kalbasi apie šalis, bendruomenes, vietas.

Laikas bėga. O jie vis klausosi tos pačios dainos: „Jis pabudo tarp to, kas magiška ir mistiška, praktiška ir politiška, pranašiška ir poetiška, tragiška ir baugu...“

Ada Kaleh – tai praeityje turkų apgyvendinta Dunojaus sala, buvusi dabartinėje Rumunijos teritorijoje. Tai vengrų rašytojo Mór Jókai romano „Auksinis žmogus“ (vengr., Az Arany Ember) veiksmo vieta, vadinama „Niekieno sala“. Romane ji vaizduojama kaip mitinis taikos, izoliacijos nuo karo, ir bend,rai, viso materialinio pasaulio, bei grožio simbolis.

Filmo pasaulinė premjera įvyko Tarptautiniame Toronto kino festivalyje.

Apie režisierę:

Helena Wittmann gimė 1982 m. Vokietijoje, Neuss mieste. Iš pradžių studijavusi Ispanų ir medijos programoje Hamburge, ji netrukus įstojo į Hamburgo Hochschule für bildende Künste, kur studijavo 2007 – 2014 m. Nuo 2015 m. šioje pat aukštojoje mokykloje ji dirba moksline bendradarbe. H. Wittmann darbai rodomi tarptautiniuose kino festivaliuose bei eksponuojami parodose. 2017 m. Tarptautinis Kauno kino festivalis rodė H. Wittmann filmą ...„Dreifas“ (angl., Drift).

Operatorė, prodiuserė, scenarijaus autorė, montažo režisierė – Helena Wittmann

Garsas ir partitūra – Nika Breithaupt

KO JŪS PYKSTAT?

Why Are You Angry?

Režisierės: Rosalind Nashashibi ir Lucy Skaer

Jungtinė Karalystė, Prancūzijos Polinezija, 2017 m., 18 min.

Pavadinimą filmui autorės pasiskolino iš Polio Gogeno vėlyvųjų darbų. Sekdamos prancūzų menininko pėdomis, jos iškeliauja į Taitį kurti šiuolaikinių tenykščių moterų atvaizdų. Drauge jos diskutuoja Gogeno Taičio moterų atvaizdavimo tradiciją: režisierės stengiasi aprėpti tiek jo specifinio žvilgsnio ir vaizdavimo keliamas problemas, tiek ir įvertinti suteikiamas galimybes. Filme keliami fundamentalūs moters vaizdavimo ir mito galios klausimai.

„Ko jūs pykstat?“ medžiaga – tai Taičio moterų portretai šalia jų namų, darbe ir autorių nuomotame bute.

Filmo premjera įvyko šiuolaikinio meno parodoje Dokumenta 14 (2017), jis rodytas Berlyno KW Šiuolaikinio meno institute, Tate St. Ives meno galerijoje Kornvalyje ir kitur.

Apie režisieres:

Rosalind Nashashibi (g. 1973 m.) gyvena ir dirba Londone. Pagrindinės jos medijos – kinas, tapyba ir grafika. Kamera menininkei yra akis, kuri fiksuoja akimirkas ir įvykius, perpina kasdieną su fantastiniais ir mitologiniais elementais. Nashashibi 52-ojoje Venecijos bienalėje atstovavo Škotiją, jos darbai rodyti 7-ojoje Manifestoje, Šiaurės šalių trienalėje, 10-ojoje Sharjah ir 14-ojoje Dokumentoje. Ji – pirmoji moteris, pelniusi „Beck's Futures“ prizą (2003 m.), o 2017 m. ji buvo nominuota prestižiniam Ternerio apdovanojimui. Šiuo metu ji yra Goldsmiths universiteto vaizduojamųjų menų docentė.

Lucy Skaer (g. 1975 m.) gyvena ir dirba Glazge ir Londone. Jos skulptūros, filmai, tapybos darbai ir piešiniai dažnai gimsta iš rastų fotografijų. Taigi jos darbai gimsta tikrovėje, tačiau patyrę įmantrios transformacijos procesus, jie lieka erdvėje tarp to, kas atpažįstama ir to, kas dviprasmiška, tarp atvaizdo ir abstrakcijos. Skaer darbai eksponuoti ir pirmąjame Škotijos prisistatyme Venecijos bienalėje, ir 2007 m. 2003 m. ji nominuota „Beck's Future“ prizui, 2009 – Ternerio prizui, jos darbai rodyti įvairiose pasaulio šalyse. Ji bendradarbiauja duete Nashashibi/Skaer ir yra viena menininkių kolektyvo „Henrio VIII žmonos“ steigėjų.

VESLEMØY DAINA

Režisierė – Sofia Bohdanowicz

Kanada, 2018 m., drama, 9 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais

Niujorko viešosios bibliotekos archyvuose Audrey imasi ieškoti reto 1909 m. sukurto garso įrašo, vadinamo „Veslemøy daina“.

Filmo premjeros įvyko 2018 m. Tarptautiniame Toronto filmų festivalyje Kanadoje ir Lokarno filmų festivalyje Šveicarijoje.

Apie režisierę:

Kino kūrėja Sofia Bohdanowicz gyvena ir dirba Toronte. 2016 m. pirmasis S. Bohdanowicz ilgametražis „Niekuomet nevalgyk vienas“ (Never Eat Alone) Tarptautiniame Vankuverio filmų festivalyje gavo Jaunojo Kanados režisieriaus apdovanojimą, o 2017 m. BAFICI (Tarptautinis Buenos Airių nepriklausomo kino festivalis) rodė režisierės filmų retrospektyvą.

2017 m. Sofija apdovanota Toronto filmų kritikų asociacijos teikiamu Jay Scott prizu. Jos filmą „Laimės namai“ (Maison du bonheur) gavo Vankuverio kino kritikų teikiamą Geriausio Kanados dokumentinio filmo apdovanojimą.

Sofija yra Berlyno kino festivalio talentų edukacijos programos absolventė, šiuo metu ji tęsia kino produkcijos magistro studijas Jorko universitete bei dirba prie savo trečiojo ilgametražio filmo, kuriame vaidins Deragh Campbell.

Prodiuseriai: Sofia Bohdanowicz, Calvin Thomas

IT

Režisieriai: Anouk De Clercq, Tom Callemin

Belgija, 2017 m., 13 min., be dialogų, su angliškais ir lietuviškais subtitrais

Kraštovaizdį skrodžia šviesa. Žvelgiame į tai, kas slepiasi mūsų šviesų šešėliuose. Pavyzdžiui į ekraną, kuris užsižiebia tamsoje. „It“ yra audiovizualinis tikrovės tyrimas, tikrovės, kuri laikinai pasikeičia, kol ieškome, kuo nušviesti tamsą.

Apie režisierius:

Anouk De Clercq tyrinėja audiovizualinės kalbos galimybes kurti galimus pasaulius. Jai įdomu, kas slypi „anapus“ realybės arba tarp to, kas regima ir to, kas įsivaizduojama.

Ji yra gavusi apdovanojimų, kurių svarbiausi - „Illy“ prizas „Art Brussels“ meno mugėje (2005 m.) ir „Prix Ars Electronica“ paminėjimas (2014 m.). Jos darbai rodyti Tate Modern galerijoje Londone, Pompidu centre Paryžiuje, Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia Ispanijoje, MAXXI Italijoje, Ženevos šiuolaikinio meno centre, Tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje, „Ars Electronica“ ir kitur.

Anouk de Clercq yra Gento universitetinės kolegijos Menų fakulteto mokslinė bendradarbė. Ji viena iš „Auguste Orts“ produkcijos kompanijos steigėjų. Ją atstovauja galerija „Gallery Sofie Van de Velde“.

Tomas Calleminas, gimęs 1991 m. Ostende (Belgijoje), gyvena ir dirba Gente. Jis studijavo fotografiją ir vaizduojamuosius menus, dirba menininku. Jo medijos yra fotografija ir video. Callemino darbai pelnė įvairių apdovanojimų, jis yra surengęs personalinių ir dalyvavęs keliose grupinėse parodose.

Operatorius – Tom Callemin

Kameros asistentas – Pol Herrmann

Garsas – Kwinten Van Laethem

Animacija – Thomas De Brabanter

Produkcijos kompanija:  Auguste Orts

Vykd. prodiuserė – Marie Logie

Produkcijos asistentė – Jana Coorevits

Pagrindiniai Tarptautinio Kauno kino festivalio rėmėjai: Lietuvos kino centras, Kauno miesto savivaldybė, JAV ambasada Vilniuje, Kanados ambasada.

Instituciniai partneriai: Portugalijos ambasada Danijoje, Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Kauno kino centras „Romuva“, kino centras „Cinamon“, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno menininkų namai, „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras.

Festivalio dienraštis – KAUNO DIENA

Festivalio naujienų portalas – 15 min.

Informaciniai partneriai: „Kaunas pilnas kultūros“, LRT Opus, 370 ir kiti.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 54 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 20 min.


Asmenys iki 13 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: TAIP.

Renginio organizatorius: Visos mūzos, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.kinofestivalis.lt info@kinofestivalis.lt.

Draudžiama įsinešti: maisto produktus.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Stas Michailov. Jubiliejinis turas. 50 metų

Stas Michailov. Jubiliejinis turas. 50 metų

  • Klaipėda, ŠVYTURIO ARENA
  • Gruodžio 26 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 8 val. 52 min.
22,80 € 38,00 €
Pirkti
GameOn Lan Party Šeštadienis

GameOn Lan Party Šeštadienis

  • Vilnius, Siemens arena
  • Rugpjūčio 24 d., 12:00 val.
  • Trukmė: 48 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
5 d. 0 val. 39 min.
12,90 € 21,50 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
GAMEON'19 bilietas 2 D.@Litexpo

GAMEON'19 bilietas 2 D.@Litexpo

Galioja iki: 08-31

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje