Trimito žvaigždė MANUEL BLANCO (Ispanija) ir LVSO

Trimito žvaigždė MANUEL BLANCO (Ispanija) ir LVSO

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Į Vilnių atvyksta Ispanijos trimito žvaigždė Manuelis Blanco ir pasaulinio garso kompozitorius Magnusas Lindbergas

„Daugelis Europoje tiki, kad per pastaruosius dešimtmečius trimito pasaulyje nebuvo kito tokio fenomenalaus atlikėjo kaip Manuelis Blanco”, – tokių pagyrų į Lietuvą atvykstančiai Ispanijos trimito žvaigždei negaili kritikai. Lapkričio 3 d. šis pasaulinio garso atlikėjas pasirodys išskirtiniame Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncerte Vilniaus kongresų rūmuose. Šiame koncerte taip pat dalyvaus ir kita muzikos pasaulio įžymybė, pirmąkart į Lietuvą atvykstantis Magnus Lindbergas - bene žymiausias šių laikų Suomijos kompozitorius.

Didžiulio dėmesio Manuelis Blanco sulaukė 2011 m., kai tapo prestižinio ARD konkurso Miunchene nugalėtoju. Jis ne tik vos antrasis šį konkursą laimėjęs trimitinkas, bet ir aukščiausią balą istorijoje pelnęs dalyvis. Ispanų muzikos žvaigždės karjera toliau kilo aukštyn milžinišku greičiu – jis jau yra solo grojęs su žymiausiais pasaulio kolektyvais: Amsterdamo karališkuoju „Concertgebouw“, Leipcigo „Gewandhaus“, Bavarijos radijo simfoniniu, Prancūzijos radijo filharmonijos, Berlyno valstybinės operos, „La scala“ teatro, daugeliu kitų orkestrų. Vienoje scenoje jam teko groti su tokiais dirigentais kaip Claudio Abbado, Mariss Janson, Zubin Mehta, Gustavo Dudamel ir kitais.

2017 m. M. Blanco išleido puikiai įvertintą pirmąjį savo albumą „Fearless“. Be kitų kūrinių jame skamba ir įspūdingas vokiečių kompozitoriaus Berndo Aloiso Zimmermanno Koncertas trimitui ir orkestrui „Nobody Knows The Trouble I See“. Tai vienas žymiausių šio kompozitoriaus, kurio šimtmetį pasaulis mini šiemet, kūrinių, jis nuskambės ir šiame koncerte Vilniaus kongresų rūmuose.

Šis koncertas intriguoja ir dėl to, kad jame dalyvaus bene žymiausias šiandienos suomių kompozitorius Magnus Lindbergas. Jis 2009–2012 m. buvo Niujorko filharmonijos, o 2014–2015 m. – Londono filharmonijos orkestro reziduojantis kompozitorius. Tarptautiniu pripažinimu, pelnytu iškart po to, kai dienos šviesą išvydo jo kūriniai „Action-Situation-Signification“ ir „Kraft“, menininkas džiaugiasi jau daugiau nei tris dešimtmečius.

Koncerte Vilniaus kongresų rūmuose skambės M. Lindbergo „FERIA" – prieš du dešimtmečius parašytas kūrinys, kuriame girdėti ir aliuzijos į baroko genijaus Claudio Monteverdi kūrybą. Publika taip pat turės galimybę išgirsti šio kompozitoriaus Koncertą smuikui ir orkestrui Nr. 1, ypatingai entuziastingai įvertintą kritikų. „Tai jaudinantis indėlis į smuiko repertuarą“, apie kūrinį rašo „The Times“, „Nuostabus darbas“, džiūgauja „Boston Globe“. Solo partiją jame grieš italų smuikininkas Domenico Nordio. Be to, melomanai turės galimybę ir sudalyvauti susitikime-pokalbyje su pačiu M. Lindbergu.

Šiame koncerte publikos taip pat laukia ypatingas lietuviškas akcentas ir pasaulinė premjera – naują kūrinį balsui, orkestrui ir elektronikai ruošia šiuo metu San Franciske reziduojantis vienas ryškiausių jaunosios kartos lietuvių kompozitorių Albertas Navickas, kuris savo kūrinio solo partijai pakvietė garsią lietuvių atlikėją Eglę Sirvydytę.

Visą įvairialypę koncerto programą savo batuta valdys žymus britų dirigentas Paulas Goodwinas, vertinamas už ypatingą gebėjimą interpretuoti tiek senąją, tiek šviežiausią šių dienų muziką.

Renginio kalba: Lietuvių/Anglų

Atlikėjai:

Trimito žvaigždė MANUEL BLANCO (Ispanija)

pasaulinio garso kompozitorius MAGNUS LINDBERG (Suomija)

LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Vilniaus festivaliai, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.vilniusfestivals.lt info@vilniusfestivals.lt.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Bani Folk Band

Bani Folk Band

  • Kaunas, Sakramento kiemelis
  • Birželio 27 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 16 val. 56 min.
12,00 € 20,00 €
Pirkti
Vilniaus „FK Riteriai“ futbolo klubo varžybos A lygoje Vilniaus „FK Riteriai“ - Kauno „Stumbras“

Vilniaus „FK Riteriai“ futbolo klubo varžybos A lygoje Vilniaus „FK Riteriai“ - Kauno „Stumbras“

  • Vilnius, Lietuvos futbolo federacijos stadionas
  • Birželio 29 d., 20:00 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 15 val. 26 min.
1,80 € 3,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
MASHINA VREMENI @KLAIPĖDA

MASHINA VREMENI @KLAIPĖDA

Galioja iki: 07-31

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje