„TWENTY FINGERS DUO“ IR AUDIOVIZUALINIS PROJEKTAS „PERFORMA“

„TWENTY FINGERS DUO“ IR AUDIOVIZUALINIS PROJEKTAS „PERFORMA“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Kauno valstybinės filharmonijos kasa karantino metu nedirbs. Bilietus, kuriuos įsigijote Kauno valstybinės filharmonijos kasoje į atšauktus koncertus, bus galima grąžinti pasibaigus visuotiniam karantinui nuo gruodžio 1 d. Iki gruodžio 23 d.

 Jei bilietus įsigijote internetu, prisijunkite prie savo paskyros ir ten atlikite grąžinimo procedūras iki gruodžio 23 d.

 Jei bilietus pirkote kitose „Tiketos“ kasose, tai bilietus grąžinti galite būtent toje „Tiketos“ kasoje, kurioje įsigijote, iki gruodžio 23 d.

Vizualų autorė – Lauryna Narkevičiūtė

Vaizdo projekcijų autorius – Kristijonas Dirsė

Scenos dailininkas – Rokas Valiauga

 

TWENTY FINGERS DUO

Lora Kmieliauskaitė (smuikas)

Arnas Kmieliauskas (violončelė)

 

Programoje – lietuvių autorių nauji kūriniai:

Andrius Maslekovas – „Naktinių drobių šešėliai“

Julius Aglinskas – „Tarp tylos“

Dominykas Digimas – „Walking Through the Three Points“

Rūta Vitkauskaitė – „Hightet“

Mykolas Natalevičius – „rasa. rūkas“

Artūras Bumšteinas – „Lyrica“

 

TWENTY FINGERS DUO – tai šiuolaikinės ir moderniosios muzikos atlikėjų Loros Kmieliauskaitės (smuikas) ir Arno Kmieliausko (violončelė) duetas, kuriam būdingi ryškūs daugialypiai intensyvaus skambesio pasirodymai, keičiantys garsą bei erdvę, leidžiantys naujai pažinti instrumentų tembrų autentiką, pauzę ir tylą. L. Kmieliauskaitė ir A. Kmieliauskas – daugkartiniai nacionalinių ir tarptautinių muzikos atlikimo konkursų laureatai.

Audiovizualinis projektas „Performa“ – tai septynios šiuolaikinės lietuviškos kompozicijos ir viena vizualiai intonuota garso kelionė. Kaip tai atrodo, ar skamba, ką galima (nu)jausti, kiek mūsų vaizduotė artima regimai, girdimai ir čiuopiamai tikrovei? Pasirodymą sudaro muzikinė programa, kurios autoriai – Lietuvoje ir pasaulyje gerai žinomi, šiuolaikines performatyvumo formas nagrinėjantys, jaunosios kartos kompozitoriai. Specialiai ,,Performai“ parašyti kūriniai laužo esamas ir numanomas klišes, yra daugiasluoksniai, skirtingai veikiantys klausantįjį – nuo tylos, ramios melancholijos iki muzikinio triukšmo, aukšto dažnio garsų. Pasirodymą taip pat papildo šviesos ir vizualaus meno kūriniai, kurie vystomi ir projektuojami virš atlikėjų galvų. Šiam autentiškam garso ir vaizdo visumos atlikimui būdinga daugialypė intensyvaus skambesio raiška. Eklektiška, bet į vieną jungianti garso ir vaizdo kelionė siekia populiarinti lietuvišką akademinę muziką, plėtoti styginių dueto žanrą bei atskleisti plačias smuiko ir violončelės ansamblio galimybes.

„Nuo visiškos tylos iki fortissimo, nuo švarios ir lygios instrumento linijos iki noizo krebždesių, pasivaikščiojimų po muzikos paribius“, – „Performą“ apibūdina smuiko ir violončelės dueto „Twenty Fingers“ narė Lora Kmieliauskaitė (smuikas).

„Yra garso hipnozė, tembrų ieškojimas, nervas, kai kur prasimuša antiansambliškumas“, – sako Arnas Kmieliauskas (violončelė).

Lietuvoje ir pasaulyje labai retos šiuolaikinės akademinės muzikos programos, skirtos būtent styginių duetui. Septynių naujų „Performos“ kompozicijų autoriai – šiuolaikines performatyvumo formas autentiškai nagrinėjantys, nacionalinei ir tarptautinei auditorijai žinomi kompozitoriai Lina Lapelytė, Andrius Maslekovas, Dominykas Digimas, Arturas Bumšteinas, Julius Aglinskas, Rūta Vitkauskaitė ir Mykolas Natalevičius. „Performai“ parašyti kūriniai Lietuvos scenoje skambės pirmą ir, planuojama, vienintelį kartą – tai bus pasaulinės kūrinių premjeros.

„Performoje“ savo vaizdo interpretacijas pristatys videomenininkas Kornelijus Jaroševičius, vizualiojo meno kūrėja, fotografė Lauryna Narkevičiūtė. „Performos“ scenovaizdį kuria Rokas Valiauga. Apie „Performos“ vizualumo identitetą Lauryna Narkevičiūtė sako, jog tai: „atradimų žaidimas, konstruojant ir dekonstruojant pirminį turinį ir formą, t. y. kompozitorių partitūras. Negirdint garsų, atsiranda naujas naratyvas. Tai prakalbintos medžiagos, nauji pavidalai, sąsajos.“

„Performos“ vaizdo projekcijas kūręs menininkas Kornelijus Jaroševičius sako, jog jų tikslas vaizdu transformuoti erdvę, ne apkraunant jos šimtais ekranų, o išnaudojant jau esamą – „būtent tai ir darysiu – plėsiu ir formuosiu“, – sako menininkas.

 

Mieli klausytojai, norime Jus informuoti, kad Kauno valstybinė filharmonija laikosi visų Lietuvos Respublikos sveikatas apsaugos ministro rekomendacijų, tam, kad mūsų koncertuose jaustumėtės saugūs:

Klausytojai į filharmoniją įleidžiami tik su apsauginėmis veido kaukėmis;

Sudarytos sąlygos klausytojams dezinfekuotis rankas;

Klausytojai sodinami į kas antrą kėdę išlaikant saugų atstumą;

Ribojamas klausytojų skaičius;

Reguliuojamas klausytojų judėjimo srautas;

Prieš ir po renginio vėdinamos filharmonijos patalpos;

Kruopščiai valomi ir dezinfekuojami paviršiai.Renginio trukmė: 1 val., nėra.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Žiurkiagalviai (N-16) - Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

Žiurkiagalviai (N-16) - Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

  • Alytus, Alytaus miesto teatras
  • Gruodžio 3 d. 18:30 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 20 val. 6 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
SKRAIDYK. LIETUVA 2020 spalio 1 d. - 2020 gruodžio 31 d.

SKRAIDYK. LIETUVA 2020 spalio 1 d. - 2020 gruodžio 31 d.

  • Vilnius, Katedros aikštė
  • Spalio 1 d., 00:00 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
13 d. 16 val. 40 min.
10,75 € 21,50 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje