Vaikystė (BALTIC THEATRE FESTIVAL)

Vaikystė (BALTIC THEATRE FESTIVAL)

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Menų spaustuvė ir OKT pristato: psichodelinis spektaklis VAIKYSTĖ. Premjera!

režisierius Karolis Vilkas | kostiumų dailininkė Ieva Šimukonytė

Vaidina: Kūdikėlis – Gediminas Rimeika | Beždžionė – Laurynas Jurgelis | Riteris – Oskar Vygonovski | Geiša – Gailė Butvilaitė | Drakonas – Aurimas Bačinskas | Krūmas – Viktorija Žukauskaitė | Laikrodis – Paulina Taujanskaitė | Šulinys – Greta Petrovskytė | Kiti: Žygimantė Jakštaitė, Lukas Malinauskas, Jonas Braškys, Augustė Pociūtė, Taura Kvietinskaitė, Martynas Ališauskas, Ugnė Šiaučiūnaitė, Kęstutis Cicėnas, Inga Šepetkaitė

Trukmė 80 min.

premjera 2016 spalio 27d.

Prodiuseriai: Menų spaustuvė, OKT/Vilniaus miesto teatras, Vilniaus teatras „Lėlė“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Spektaklis „Vaikystė“ – tai pirmasis jauno teatro menininko Karolio Vilko režisūrinis darbas. 2016 m. baigęs vaidybos bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, K. Vilkas savo režisūriniame debiute derina ir savaip interpretuoja įvairius meninės raiškos būdus: iš mokyklos skolinasi tam tikrą klasikinio realistinio teatro naivumą, iš savo mokytojo Oskaro Koršunovo – potraukį absurdui, groteskui ir XX a. pradžios literatūrinio avangardo tradicijoms, iš kitų estetinių, asmeninių įtakų ir, paprastai tariant, iš gyvenimo – sapnus, košmarus, nekomercinio kino, animacijos, poparto meninį žodyną, įvairiausias ezoterines patirtis, aukštosios ir populiariosios kultūros ženklus.

Spektaklio-koliažo forma logiškai išplaukia iš turinio ir spektaklyje kokybiškai jį papildo, padėdama skleistis pagrindinei temai ir pateikdama nemažai užuominų į šalutines: atsiplėšimas nuo motinos, atsitraukimas nuo mokyklos ir tradicijos, (teatrinio) mąstymo stereotipų ir klišių atsikratymas.

Režisierius K. Vilkas, scenografas Romanas Duda, kostiumų dailininkė Ieva Šimukonytė ir visa jų bendraamžių aktorių komanda mąsto teatriškai (ne literatūriškai), drąsiai ir kūrybiškai, savo mintis apie pasaulį ir teatrą reiškia ne kaip linijine fabula pagrįstą pasakojimą, o veikiau remdamiesi šiandieninio žmogaus pasaulėjautai artimesniu asociatyviu, jų santykį su šiandienos vaizdų kultūra reprezentuojančiu teatriniu mąstymu, atitinkama sceninio montažo logika ir dinamika.

Dailininkas - Povilas Šorys

Videoprojekcijos - Vidas Valinčius

Premjera: 2016 m. gegužės 31d.

Iš kritikų atsiliepimų:

„Spektaklis „Psiche“ gali būti skaitomas keliais lygmenimis: kaip intelektualus-kontekstualus žaidimas, kaip detektyvas, kaip sociokritika ar šiuolaikinės visuomenės psichoanalitinis tyrimas. Šiame žaidime-tyrime galime atrasti ne tik nuorodą į „Hamletą“ ar, tarkime, Vladimiro Sorokino romaną „Ledas“ (pastarajame „naujųjų laikų mesijai“ irgi ieško išrinktųjų - ne „mėsos mašinų“ ir „vaikščiojančių lavonų“). Čia ironizuojama žiniasklaida, su pasimėgavimu skelbianti kriminalinio pobūdžio pranešimus, tarpusavyje kergiančius fikciją ir faktą (maloniu tembru žinias skelbia prie spektaklio DJ pulto dirbanti Eglė Kazickaitė). Per specifinius ženklus - kūniškumą, sapniškumą, paradoksą, performatyvumą, videoprojekcijų perteklių, „šoumenizmą“, montažą, simuliacijas ir t.t. - aktualizuojamas postdraminio teatro klausimas. Muzikos ir videoprojekcijų gausa demaskuoja triukšmo (garso) ir ekrano visuomenę, fizinę aplinkos erdvę iškeičiančią į iliuzinę tikrovę, natūralų garsą - į sintetinį.”

Gitana Gugevičiūtė. Tiems, kas renkasi būtį. – Menufaktura.lt – 2016 m. liepos 19 d.Atlikėjai:

Režisierius - Karolis Vilkas

Scenografas - Romanas Duda

Kostiumų dailininkė - Ieva Šimukonytė

Dailininkas - Povilas Šorys

Videoprojekcijos - Vidas Valinčius

Vaidina: Gediminas Rimeika, Laurynas Jurgelis, Oskar Vygonovski, Gailė Butvilaitė, Aurimas Bačinskas, Viktorija Žukauskaitė, Paulina Taujanskaitė, Greta Petrovskytė, Žygimantė Jakštaitė, Lukas Malinauskas, Jonas Braškys, Augustė Pociūtė, Taura Kvietinskaitė, Martynas Ališauskas, Ugnė Šiaučiūnaitė, Kęstutis Cicėnas, Inga Šepetkaitė

Renginio trukmė: 1 val. 20 min., Be pertraukos.

Durys atidaromos iki renginio likus: 45 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Nacionalinis Kauno dramos teatras.

Daugiau informacijos: info@dramosteatras.lt; 8 37 22 41 98.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

„ĮSTRIGĘ“ | Klaipėdos Jaunimo teatras | Dalios Tamulevičiūtės festivalis

„ĮSTRIGĘ“ | Klaipėdos Jaunimo teatras | Dalios Tamulevičiūtės festivalis

  • Varėna, Varėnos kultūros centras
  • Spalio 21 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 4 val., 2 pertraukos.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 15 val. 54 min.
10,80 € 18,00 €
Pirkti
LOW AIR 10 FEST: romantinis urbanistinio šokio spektaklis - FEEL-LINK

LOW AIR 10 FEST: romantinis urbanistinio šokio spektaklis - FEEL-LINK

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Spalio 21 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 16 val. 39 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje