Vidmantas Bartulis – „Juk niekas tavęs taip nemylės“

Vidmantas Bartulis – „Juk niekas tavęs taip nemylės“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui

Vidmantas Bartulis – „Juk niekas tavęs taip nemylės“

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis

Dalyvauja DAINIUS SVOBONAS (aktorius)

Dirigentas KĘSTUTIS JAKELIŪNAS

Skambės gražiausios lietuvių kompozitorių dainos, lietuvių poetų eilės ir lietuvių gyvenimo istorijos...

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, kūrėjų komanda kviečia pasiklausyti specialiai šiai progai parengtos programos „Juk niekas tavęs taip nemylės“, kuria įprasminamas lietuvių tautos kelias, nusidriekęs per paskutinius šimtą metų ir nužymėtas įvairiausiais tiek džiugiais, tiek skaudžiais įvykiais.

Kompozitorius V. Bartulis šio koncertinio projekto žanrą įvardina kaip laisvai traktuojamą dokumentiką, grįstą istorine-patriotine tematika. Išties, čia viskas grįsta tikrais faktais, įvykių aprašymais, tik jie traktuojami remiantis ne pseudopatriotišku rimtumu, o žvelgiant per sąlyginę humoro prizmę. Anot kompozitorius, „išties, kiek leidžia sudėtinga mūsų tautos istorija, norėjosi pažvelgti į jos problematiką žaismingai. Šis žaismingumas daugeliu atvejų išryškėja linksmose tarpukario laikmečio reklamose, tuo metu sklandžiusiuose anekdotuose. Kita vertus, čia neišvengiama skausmingos problematikos. Bene skausmingiausia mūsų tautos istorijos dalis – pokario, trėmimų metai. Apie tai prirašyta daug prisiminimų, istorijų, liudijimų. Mano nuomone, patys skaudžiausi ir emocionaliausi – to meto vaikų liudijimai apie mirusius brolius, seseris, tėvus. Vaiko požiūris į čia ir dabar vykstančią tragediją yra tikresnis, nuoširdesnis. Tai iliustruoja ir aktoriaus pasakojamo teksto fone skambanti muzika. Žaismingus tekstus palydi neįpareigojantys sąskambiai, o liūdnus prisiminimus nuspalvina rimties ir susikaupimo kupina harmonija. Išties, mane žavi toks kūrinio koncepcijos, tam tikra prasme – libreto sukūrimo darbas, paradoksalių kampų paieška.“

Koncerto metu skambės daugeliui puikiai pažįstamos Česlovo Sasnausko, Stasio Šimkaus, Juozo Naujalio dainos ar giesmės, taip pat – paties V. Bartulio muzika. Autorius sako, kad šiame projekte „muzika tarsi įrėmina, papildo skaitovo tekstą, suteikdama visumai klasikinį, tautinį apibrėžtumą, leisdama suvokti, kad nėra svarbu, kas aprašė tautos istoriją – Lietuva visada išliks savimi. Skambančių kūrinių paskirtis – sukurti tinkamą atmosferą, nukreipti klausytojų emocijas tam tikra linkme.“

Originalių idėjų nestokojantis kompozitorius V. Bartulis niekada nevengia iššūkių – netradiciniai jo muzikos projektai nuolatos sulaukia aiškios reakcijos tiek iš publikos, tiek muzikos kritikų aplinkoje. Pasak autoriaus, „į tokias programas galima pažvelgti formaliai – surinkti giesmes, atitinkančias tematiką ir atlikti įprasto koncerto forma. Bet man tai neįdomu. Kur kas smagiau į vieną ar kitą tematiką pažvelgti kitokiu kampu“. Tad nepraleiskite progos pasiklausyti unikalaus projekto bei paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo sukaktį netradiciškai!Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka po 20 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Spalio 24 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 13 val. 5 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gruodžio 12 d., 15:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 5 val. 27 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje