Vilniaus lapai: Vakaras su Timothy Snyder ir Tomu Venclova

Vilniaus lapai: Vakaras su Timothy Snyder ir Tomu Venclova

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Vakaras su istoriku ir rašytoju Timothy Snyder bei poetu Tomu Venclova, renginį veda kultūros istorikas Aurimas Švedas.

Apie Timothy Snyder

Originaliomis istorijos interpretacijomis pagarsėjęs, plačiai pasaulyje įvertintų studijų autorius, Jeilio universiteto istorijos profesorius, besispecializuojantis Vidurio ir Rytų Europos bei holokausto istorijos srityse.

T. Snyderio knygos įkvėpė rezonansines plakatų kampanijas ir parodas, filmų, skulptūrų, muzikos ir teatro kūrėjus. Jo žodžiai cituojami politinėse demonstracijose visame pasaulyje. Šiuo metu jo dėmesio centre – nacionalizmo istorija bei šiuo metu rašoma filosofinė knyga apie laisvę. Kalbėdamas apie Sovietų Sąjungos žlugimą T. Snyderis vis dar randa svarbius, perspėjančius istorijos pavyzdžius ir traumas.

„Istorija nesikartoja. Tačiau ji siūlo mums pavyzdžių ir modelių, todėl praplečia mūsų vaizduotę ir sukuria daugiau galimybių numatyti ir pasipriešinti“, – sako T. Snyderis.

Lietuvos visuomenei ir akademinei bendruomenei, bei kultūros atstovams, kurie nėra itin aktyvūs viešojoje erdvėje, ginant liberalios demokratijos idėjas bei vertybes, T.Snyder veikla, pasinaudojant viešojo intelektualo pozicija, yra svarbus pavyzdys.

T.Venclova - nuosekliausias liberalios demokratijos vertybių gynėjas ir geriausias viešojo intelektualo pavyzdys diskutuos su T. Snyderiu festivalyje „Vilniaus lapai“. Šis dialogas bus reikšmingas intelektualinis, kultūrinis ir visuomeninis įvykis Lietuvoje.

T. Snyderio darbai įvertinti daugeliu premijų, įskaitant Emersono premiją, Amerikos dailės akademijos literatūros premiją, Vaclavo Havelo fondo premiją, Lenkijos mokslo fondo premiją, Leipcigo premiją, Nyderlandų Aušvico komiteto apdovanojimą ir Hannos Arendt premiją.

Į keturias dešimtis kalbų išverstų T. Snyderio knygų sąraše ir keturios 2011–2019 metais pasirodžiusios jo knygos lietuvių kalba: „Kruvinos žemės“ (2011), „Tautų rekonstrukcija“ (2012), „Juodžemis“ (2019), „Apie tironiją“ (2019).

Apie Tomą Venclovą

Tarptautinį pripažinimą pelnęs lietuvių poetas, eseistas, intelektualas, publicistas, vertėjas, literatūros tyrinėtojas, filosofijos daktaras, Jeilio universiteto profesorius, keleto žinomų pasaulio universitetų garbės daktaras. Disidentas ir pasaulio pilietis: 1975–1983 m. veikusios disidentų organizacijos Lietuvos Helsinkio grupės narys, 1977 m. gavęs politinį prieglobstį JAV.

Tremties motyvas – viena ryškiausių T. Venclovos kūrybos temų. Svarbiausia vertybe T. Venclova laiko asmens laisvę, nevengia viešai išsakyti kontraversiškų, nekonformistinių, istorinę refleksiją skatinančių teiginių, yra pasisakęs lietuvių ir lenkų, lietuvių ir žydų santykių, nepatogių istorinių asmenybių atminimo klausimais. 2018 metais išleistas knygos „Lietuvos istorija visiems“ I tomas, kurioje autorius savitai, gyvai, argumentuotai ir nešališkai pasakoja Lietuvos istoriją. Artimiausiu metu pasirodys ir antrasis šio veikalo tomas.

Tomas Venclova įvertintas ne vienu garbingu apdovanojimu Lietuvoje ir užsienyje: jam įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija, tarptautinis Vilencijos prizas (Slovėnija), „Baltijos žvaigždės“ apdovanojimas Sankt Peterburge, „New Culture of New Europe“ ženklas Lenkijoje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžius ir kiti apdovanojimai. Už aktyvią pilietinę poziciją 2010 m. T. Venclovai suteiktas metų Tolerancijos žmogaus vardas.

T. Venclovos kūryba išversta į keliolika kalbų, įskaitant arabų ir japonų.Atlikėjai:

Timothy Snyder

Tomas Venclova

Aurimas Švedas

Renginio trukmė: 1 val. 45 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija

Daugiau informacijos: www.vilniauslapai.lt

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje